|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
22.1.2013 13:28:37   
sladjana ms

ИЗВОРНА ПОРАКА: елли

Zdravo na site. Ova ke bide epten oftopik, no poradi toa sto sum nova na forumov, a i imam golem teret na dusa, tuka ke go postavam moeto prasanje, za koe ke me raduva dokolku ima nekoja od vas da spodeli mislenje so mene. Pred 13 godini sum operirana od slepo crevo, pa posle 6 meseci od preplet creva, sto znaci imam 2 golemi reza na stomakot.Sakame so mazot da porabotime na prosiruvanje na semejstvoto no me maci dali ke imam problem koga ke pocne stomakot da raste so ranite? Dali moze da ispukaat? Dokolku nekoja od vas e operirana slicno kako mene, a stanala bez problem mama, neka pusti edno ohrabruvanje. Odnapred se izvinuvam, i voedno se zablagodaruvam. Pozdrav mamicki


Zdravo elli! Jas pravev operacija na slepo crevo na 15 god., a na 35 se porodiv i apsolutno nemav nikakov problem so ranata, taka da slobodno mozes da si imas edno slatko bebce. Pozz

(Одговор на членот елли)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Во која болница се породивте?
22.1.2013 13:31:19   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms


ИЗВОРНА ПОРАКА: елли

Zdravo na site. Ova ke bide epten oftopik, no poradi toa sto sum nova na forumov, a i imam golem teret na dusa, tuka ke go postavam moeto prasanje, za koe ke me raduva dokolku ima nekoja od vas da spodeli mislenje so mene. Pred 13 godini sum operirana od slepo crevo, pa posle 6 meseci od preplet creva, sto znaci imam 2 golemi reza na stomakot.Sakame so mazot da porabotime na prosiruvanje na semejstvoto no me maci dali ke imam problem koga ke pocne stomakot da raste so ranite? Dali moze da ispukaat? Dokolku nekoja od vas e operirana slicno kako mene, a stanala bez problem mama, neka pusti edno ohrabruvanje. Odnapred se izvinuvam, i voedno se zablagodaruvam. Pozdrav mamicki


Zdravo elli! Jas pravev operacija na slepo crevo na 15 god., a na 35 se porodiv i apsolutno nemav nikakov problem so ranata, taka da slobodno mozes da si imas edno slatko bebce. Pozz


Не знам дали може да биде исто ама моја другарка е породена со царски со 3 деца..од кои последните 2 user posted image во рок од 1,5 година

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Во која болница се породивте?
22.1.2013 16:01:32   
sladjana ms
Znam nadvor sme od temata no moram da se nadovrzam. Vo pogled na ranata nemav problem bidejki taa e pred mnogu godini i sekako e zarasnata, no posledici od slepoto crevo imav i toa bea okolni athezii na matkata za koi pravev laparoskopija so histeroskopija. Sekako elli ova se nasi iskustva, a za ostanatoto ke si konsultiras ginekolog.Pozz

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Во која болница се породивте?
23.1.2013 14:12:29   
beba74
se iznacitav sekakvi iskustva,bez mnogu dramatiziranje i jas da kazam i prasam nesto:
1.Site ovde sme sovrseni,nasmeani i prekrasni privatno i sluzbeno?Ne veruvam voopsto.Bashka sega so hormoni do nebo,retki se tie sto bi imale nervi so sekoja od nas.Jas iskreno za mene mozam da kazam deka ako nekoj ne mi e simpaticen ne go tretiram isto kako i nekoj koj mi e,do energijata i hemijata e toa.
2.Gak,Cair ili Sistina,Re medika,sekade i sekogas ke ima i problemi(sekako pomalku) i prekrasni nesta,statistika i priroda.
jas imam prijatelki koi bez vrski pominale prekrasno,vo GAK im se pogodil Tofovski na dezurstvo na pr.(drugi go baraat so meseci da gi poragja),vo Cair veruvam i slusam deka e malku po covecen odnosot.A za sistina i re medika sepak e privatno,pa e logicno se da e podobro za nijansa ili pet :).
Ve pozdravuvam site,posakuvam samo ubavini,jas sum isto pri kraj,mojot izbor e Cair-Dr.Kirovski.

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Во која болница се породивте?
23.1.2013 18:00:54   
елли
Фала ви премногу user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Во која болница се породивте?
24.1.2013 17:46:50   
JanaMarija
Jas se poragav cair i bev kaj dr.Kirovski i sabaljeto imav zakazano pregled kaj nego, ama bebuska sakase porano da izleze pa nokta okolu 01 pukna vodenjak pojdov na poragaj i normalno kirovski uste ne bese na rabota pa se pogodi edna preeeeefina doktorka i me porodi prekrasno vo 07 casot :))) a po eden saat trebase so kirovski za poragajot da zboruvame :)))

Taka da seedno kaj kogo si-samo pozitivna misla

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот елли)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Во која болница се породивте?
31.3.2013 19:57:52   
Nadia
Се породив на 21.02 во Гак, и морам и јас да кажам дека доколку немаш некој познат, по можност повеќе познати, онда тешко тебе.... Го оставаат бебето со тебе и нит доаѓаат да ве видат, нит нешто да ти помогнат, или да те посоветуваат што како треба, те оставаат сама да си се снајдеш за се.

(Одговор на членот елли)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Во која болница се породивте?
11.4.2013 18:05:44   
dida
Slusnav deka sega e renovirano vo Cair i deka povekje ne se po 100 zeni vo edna soba...Nekoj iskustvo vo poskoro vreme?

(Одговор на членот Nadia)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Во која болница се породивте?
2.5.2013 11:39:32   
Natasa981
I mene me interesira istoto sto go prasuva clenkata pogore.. Ima li nekoja mamicka so skorasno iskustvo od Cair? Kako e tamu ako nemas vrski? Se grizat li sestrite za majkite i bebinjata? Doaga li doktor na vizita? Gi banjaat li bebinjata? Pomagaat li da se ispravis na noze ako si so carski rez? Davaat li infuzija dovolno za tie pak ke spomnam, so carski rez sto se? Tolku za osnovnata nega. I nesto za uslovite vo smisla na kolku zeni se vo soba, cisto wc, bubacki i slicno. Mene ova me interesira, onaka opsto , ne deka se od ova nabrojanovo mi e premnogu bitno ama sakam nekoe ponovo iskustvo sto ste go imale. Pozdravce

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Во која болница се породивте?
6.5.2013 13:55:58   
bebuv4eto
Zdravomamicki jas vo momentov lezam na gak cekame da napolnam 38 ned I da me porodat I se prasuvam koj dr da molam dane napravi carski posto jas sum od pp I nikoj neznam ovde jas nema ni da imam izbor za dr koj ke se pogodi toj ama sepak da imam na mukaet koj kakov e od doktirive slusam prezuminja kako tofoski petrovski dimitrov tanturovski I neznam ima I zeni dosta ginekolozi ama koj koja kakvi se pojma nemam zatoa ako imate iskustvo pisetemi pozzz

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Во која болница се породивте?
6.5.2013 14:51:22   
profesorica
Женски, се породив на ГАК, можеби зградата е нова и се ама персоналот е катастрофа, поготово ако немаш врски

инаку се породив на 27 со царски рез и имам ќеркаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bebuv4eto)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Во која болница се породивте?
7.5.2013 13:59:41   
dostickage
user posted image So srekja profesorice, da e zdrava i ziva kerkickata!
Imate li ime ili e uste samo "bebence" ?

Kako pomina na carskiot?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Во која болница се породивте?
7.5.2013 14:01:33   
Mihaela 2010
So srekja i ubavi momenti profesorica
inaku kerkickata i se vika Andrijana

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Во која болница се породивте?
8.5.2013 11:37:53   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Женски, се породив на ГАК, можеби зградата е нова и се ама персоналот е катастрофа, поготово ако немаш врски


инаку се породив на 27 со царски рез и имам ќеркаuser posted image


ehh super..ili uzas,neznam veke sto da kazam. Eve edno ponovo iskustvo so Gak, bas mi falese vakvo nesto da procitam. Gi razresuva moite dilemi za toa kade da se poragam..a tolku sve nekako me terase ovojpat na Gak da idam ..i nesakam vrski ,sakam bre osnoven ,najnormalen covecki tretman da mi se pruzi,ama toa e toa..Zasto moram da imam vrski za da pominam kako covek tie denovi?


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Во која болница се породивте?
21.6.2013 21:49:06   
mee
Девојки пред малку ја објавив мојата породилна приказна но бидејќи пред да отидам на породување секој ден читав ваши приказни знам колку е важно да го споделам своето искуство со породилиштето кое го избрав. Решив да се породам во ГАК иако не сум од
Скопје. Кога почнаа болките тргнавме со сопругот стасавме брзо и ме примија иако беше сеуште рано за породување може дека бев од друг град незнам. Породувањето помина во најдобар ред. Докторката беше одлична, сестрите на интензива исто така. Беше чисто одржуваа хигиена. Сестрите не беа тука постојано на располагање но често минеа со прашања дали ни треба нешто или дали имаме болки па сакаме нешто против тоа што според мене беше соодветно. За бебенцето се грижеа исто така одлично нема што да се пожалам. Со други зборови презадоволна сум од ГАК браво! Ги препорачувам :)

(Одговор на членот mamicka)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Во која болница се породивте?
22.6.2013 9:17:07   
rina13
Баш ме радува што е така, долго време се нижеа негативните искуства. Ваквото однесување и услови треба да бидат стандард, без разлика дали имате или немате врски.user posted image user posted image user posted image Штом работата тргнала на добро.
МЕЕ честитки нека ти е живо и здраво детенцето. Па повели дружи не и на другите теми.

(Одговор на членот mee)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Во која болница се породивте?
12.7.2013 9:46:48   
energy_m
Devojki, tie sto veke se porodile, aj neka pisat najnovi iskustva od GAK ili Cair? Jas se mislam megu ovie dve makar sto poveke me vlece nakaj Cair

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Во која болница се породивте?
22.7.2013 21:52:38   
Mamickaa
Јас имам искуство и со Гак и со Чаир...првото го родив во Гак и имам многу лошо искуство(скоро пет дена ме држеа со пукнат водењак,не се отварав немав болки,чекаа природно се,додека јас не преземав мерки,ама тоа е долга тема)...катастрофа и од доктори,сестри од сите,иако имав и врска,ама тој период беше на одмор,пред 11 год беше тоа,ама никој не те гледа,жално навистина....со втрото во Чаир,искрено задоволна,буквално од се неам зборови...сега здравје со третово исто во Чаир,ама ич не му ја мислам,со Господ напредuser posted image

п.с. денес бев на скрининг во пеети месец во Гак и гледам дека ништо не се сменило,како можат така бре,никакво однесување,освен Фала Богу од докторката,млада,фина и мноогу љубезна,половина час не гледаше и на секое прашање со задоволство(како што требА)одговараше на секое прашање....

(Одговор на членот energy_m)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Во која болница се породивте?
25.7.2013 9:43:20   
energy_m
I jas sum za Cair, taka da najverojatno ke bide tamu. Mamicka ti blagodaram sto go spodeli tvoeto iskustvo so nas, navistina znaci mnogu da cues iskustva na dr.luge. Se neka e dobro, Gospod neka e so nas samo pa kade i da se poragame.. user posted image

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Во која болница се породивте?
26.7.2013 13:36:38   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Женски, се породив на ГАК, можеби зградата е нова и се ама персоналот е катастрофа, поготово ако немаш врски

инаку се породив на 27 со царски рез и имам ќеркаuser posted image

Cestitki od mene! Mnogu ubava vest! Se najdobro!
P.S. I jas sakam vtoro kerkicka, i planiram da se poroduvam zdravje koga ke bide, pak vo GAK, posle prvoto dobro iskustvo i toa vo starata zgrada!

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 26.7.2013 13:37:11 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Во која болница се породивте?
28.9.2013 19:22:57   
Melanija RR
Се породив со царски во Чаир во новиот дел.На патолошка бев во стариот дел ,а операционите сали,шок собите и интензивната се во новиот дел.Стариот и новиот дел се поврзани.
Собите на интензивна се со 2 или 4 кревети и во секое има ВЦ.
Со ситни пропусти (немање чаршафи и перници) техничките услови се во ред,топла вода постојано само што нема посета ни на врата.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Во која болница се породивте?
2.11.2013 22:29:29   
petra27
So prvoto se porodiv vo Sistina...ekstra...a i zdravje za vtoroto...povtorno tamu...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2013 16:05:48   
Мамичка85
Vaka sega mene kako mi se blizi terminot se mislam megu GAK i CAIR neka pise nekoja od Vas najnovo iskustvo zatoa sto sum vo strasna dilema znaci za vo Gak dobivam komentari od tipot deka e cisto ama personal katastrofa a za Cair ako bilo postaro hingienski e cisto a i personal non stop da te prasa sto e i kako pa ajde novite mamicki ako se vo moznost da pisat sto i kako fala odnapred user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Во која болница се породивте?
9.11.2013 20:05:33   
sandriana RR
za vo Gak dobivam komentari od tipot deka e cisto ama personal katastrofa a za Cair ako bilo postaro hingienski e cisto a i personal non stop da te prasa sto e i kako

Истиов муабет го кажа другарка ми, која се породи пред 3 недели во ГАК, со второ дете. Првото го роди во Чаир, и сега милион пати се покаја што и за второво не појде повторно таму. Инаку, и Чаир има нов дел.
Јас сепак мислам најбитна е подготвеноста психичка на родилката за тие 2-3 дена во болница, и без премногу очекувања да се биде, а текот на породувањето е индивидуален процес за секого, без правила, така да муабети од страна не слушајте премногу.


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Во која болница се породивте?
10.11.2013 7:53:09   
masa
Po vtor pat vo Remedika!Neznam dali ke ima tret pat,no ako ima,definitivno samo tamu!Prezadovolna od doktorot,sestrite,se!Alal da ime!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?