|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
7.9.2012 15:22:27   
temjana
Јас не велам дека е во ред да има само две докторки но тоа не е нивна вина што се толку малку персонал нели? Верувам дека и тие би сакале да имаат повеќе колеги на смена. Инаку не знам можеби и така ми се погодуваат смените ова ми е 7-ми пат како одам на контрола таму и навистина до сега сум имала многу убаво искуство. Доколку си подготвен дека ќе чекаш и залудно е да се нервираш мислам дека полесно ќе биде за сите нас што чекаме user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: Во која болница се породивте?
7.9.2012 15:39:59   
belabela
I jas se soglasuvam so tebe ne se tie krivi sto niz klinikite vo provincija ne funkcionira nisto pa site se preprakaat tuka za normalen porogaj i se pravi nenormalna guzva.Da doagaat samo rodilki od Skopje na Gak se bi bilo podrugo ama toa e nasata surova realnost vo zdravstvoto.

Ja ssi bev prezadovolna od celiot personal na gak sega vo novata ulovite se kade kade podobri ne se dvoumete slobodno odete tamu za poroduvanje.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: Во која болница се породивте?
7.9.2012 22:49:07   
gorda2
Ги читам последните неколку постови и се тешам... бидејќи морам во ГАК, ај ќе ви верувам и нема да очајувам user posted image  Поздрав

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: Во која болница се породивте?
8.9.2012 17:10:50   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

Ги читам последните неколку постови и се тешам... бидејќи морам во ГАК, ај ќе ви верувам и нема да очајувам user posted image  Поздрав


Само биди позитивна и насмеана и ќе видиш како веднаш и тие го менуваат односот кон тебе што е и нормално. И мене кога на работа ќе ми дојде некој нервозен, нетрпелив и спремен за карање со истата ма не со полоша мера му враќам зошто сепак тој дошол кај мене, звучи злобно но така е. Затоа мешлаци трпение спасение и понекогаш не е лошо да се ставаме и во туѓа кожа па за момент да се прашаме како ние би реагирале во таква ситуациија. А што се однесува до новата ГАК( мислам на објектот) одличен е чист и ги има сите услови за секоја родилкаuser posted image Со лесно на сите и мислете позитивно сепак за најубавата работа сме таму, каква и да е собата кога бебето ваше ќе биде во неа таа ќе ви изгледа како кралски апартман во Хилтонuser posted image

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: Во која болница се породивте?
4.10.2012 16:13:08   
Zoja
Hi user posted image
Некако се мислев за пораѓајот каде што како да биде и одлучив во Ремедика , па макар и да си ускратам некои задоволства- важен ми е сепак третманот.. Кој доктор мислите дека е солиден вака за пораѓај таму? и кој анестезиолог за епидурал (ако се решам)??? user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: Во која болница се породивте?
4.10.2012 16:48:01   
temjana
За кај и да се решиш само епидурална да си бараш. Инаку околу третманот искрено од гак јас сум презадоволна. Прво персоналот е одличен и покрај тоа што само вечерта кога јас се пораѓав имаше 20 породувања и беше навистина голема гужва, сепак сестри доаѓаа на секој половина час да прашаат да не ми треба нешто против болка. Второ хигиената е на одлично ниво, не се ни сеќавам колку пати во денот ми ја чистеа собата и купатилото. Трето храната е ок иако потсетуваше на авионска но сепак за 2 дена не е лоша. Четврто бебињата ги гледаат одлично, доаѓаат по неколку пати во денот и во ноќта за да ги проверуваат дохрануваат и пресоблекуваат. Значи освен што сум бесна зошто не ми дадоа епидурална за друго немам замерки. Кај и да решите да се породувате ви посакувам се најдобро и само позитивно, чувството кога ќе си го видите вашето најмило е неописливо user posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: Во која болница се породивте?
4.10.2012 18:07:21   
tattoo mama
jas se poragav vo gak i voopsto ne sum zadovolna od niv,a za bebinjata da ne pravam muabet za sramota se!so carski rez bev i malata celo vreme bese so mene ne doagaa ni da zirnat dali sme zivi,akamoli da i smenat pelena sama stanuvav so infuzii za da ja presoblecam nemam pofalni zborovi

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: Во која болница се породивте?
5.10.2012 1:40:35   
taska
zoja jas se porodiv u remedika dr efremovski so epidural ...ti preporacuvam samo opusti se tamu nema da osetis deka si vo bolnica od tretmaot , a epidural e najdobro nesto ...nema traumi bolki , povece boli zab koga popravas :)) navistina prekrasno iskustvo user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tattoo mama)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: Во која болница се породивте?
5.10.2012 8:24:26   
Zoja
fala ti Taska epten me opushti sea user posted image definitivno kje pochnam sea so pregledi kaj Efremovski , poshto do sega odev kaj Hadji Lega . za do kraj toj da me vodi i da me porodi, i epidural kje izberam definitivno...zoshto da se machime koga moze i da ne se machime neli
Fala mnogu na odgovorot kje si dochekam poragjaj so mirna glava user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: Во која болница се породивте?
18.10.2012 13:53:40   
kufte
zdravo na site!!! jas se porodiv vo sistina,carski so spinalna anestezija i premnogu sum zadovolna od celiot personal tamu

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: Во која болница се породивте?
24.10.2012 14:15:04   
JanaMarija
Jas se porodiv cair na 03.10.2012 i sum preeeeeeeezadovolna. Znaci od doktori do sestri i cistacki duri. Hranata i higienata odlicni, topla voda stalno, personal na dugme ti stojat-poubavo zdravje- mislam deka e kako vo privatna bolnica. Bez vrski pominav najubavo.Moja preporaka cair

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот kufte)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: Во која болница се породивте?
27.11.2012 14:31:58   
vezilka RR
Добро се изначитав десет страни наназади не сретнав ниту едно искуствоод Св. Лазар. Тоа чудо работи ли уште, се породил ли некој таму? Дајте ми треба искуство..хе,хе, не се пораѓам јас, колешката ќе ја породувамеuser posted image

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: Во која болница се породивте?
30.11.2012 14:21:17   
zzaa
se porodiv vo drzavna ova godina vo mart i ne sum ic zadovolna ama bas od nisto ni od personalot ni od higenatata

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: Во која болница се породивте?
30.11.2012 18:51:24   
raklav
jas se porodiv vo GAK ovaa godina vo juni i bese so epidural posto imav vrski a ne ja nudat na site neznam kako ide poragajot bese super ali posle brigata za bebeinjata i nas rodilkite katastrofa a plus bese zesko klimite ne uim rabotea ja ke pocnev da tepam tamu sve zivo i divo i na ktaj na moe baranje si otidov pozz

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: Во која болница се породивте?
17.12.2012 18:35:36   
Simona_k
RAKLAV TE MOLAM KAZI MI KAKO E DA SE PORAGAS SO EPIDURALNA DALI CUVSTVUVAS NAPON MOZES LI DA RAGAS?SE PLASAM DA NE NE GO CUVSTVUVAM NAPONOT DA NE DOJDE DO VAKUM.
SO PRVOTO SUM CARSKI LESNO POMINAV AMA NE SAKAM PAK SE PLASAM A IMAM MOZNOST ZA EPIDURALNA DALI E DOBRA OPCIJA ILI DA SI ODAM NA NORMALNO?

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: Во која болница се породивте?
17.12.2012 22:58:09   
mosa
Jas se porodiv cair na 03.10.2012 i sum preeeeeeeezadovolna. Znaci od doktori do sestri i cistacki duri. Hranata i higienata odlicni, topla voda stalno, personal na dugme ti stojat-poubavo zdravje- mislam deka e kako vo privatna bolnica. Bez vrski pominav najubavo.Moja preporaka cair



Definitivno Jana Marija imas pravo i jas se porodiv vo cair ama vo 2009,bev so vrski ama pominav odlicnoi jas sum zadovolna od se bas takak e kako sto si napisala,i hranata i higienatai se e ok,i imas koj da viknes da ti pomogne i za se ti pomagaat i site se ok i se ti objasnuvaat.jas uste koga bev bremena mi vikaa da odam za poragaj vo cair.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: Во која болница се породивте?
18.12.2012 19:01:59   
my mamy
Добро се изначитав десет страни наназади не сретнав ниту едно искуствоод Св. Лазар. Тоа чудо работи ли уште, се породил ли некој таму? Дајте ми треба искуство..хе,хе, не се пораѓам јас, колешката ќе ја породувамеuser posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: Во која болница се породивте?
18.12.2012 19:30:04   
my mamy
Добро се изначитав десет страни наназади не сретнав ниту едно искуствоод Св. Лазар. Тоа чудо работи ли уште, се породил ли некој таму? Дајте ми треба искуство..хе,хе, не се пораѓам јас, колешката ќе ја породуваме


Vezilika RR jas se porodiv vo Sv Lazar user posted image .Za zal moeto iskustvo so taa bolnica bese katastrofalno :( Se poragav po priroden pat,ama bev secena malku poveke,lezev samo 2 dena,i toa jas si znam kako gi izdrzav,dr sto me poragase bese ok,ama sestrite bea starasno ne strucni,ne zainteresirania +ima i mn.malku personal,dodeka lezev jas na odd.imase po edna sesta ccc .Higienata vo bolnicata bese mn.losa...posle poragajot pri slucaen kontrolen pregled na krvta se otkri deka sum se zarazila so hepatit B,bev na klinika i tamu so konsultacija so infektolog mi kaza deka spored odredeni parametri vo krvta moze da se vidi koga sum se zarazila so hepatit, vremeto se poklopuvase so mojot poragaj user posted image i dr. infektologot mi rece deka ne saka da obvinuva nekoj ama naj verojatno se imas zarazeno za vreme na poragajot user posted image bideki vo toj periot nemav nikava druga intervencija-strasno mili moi user posted image da platis tolku pari za da se zarazis do hepatit B user posted image a+toa i mi se naplati za nekakvi ispituvanja koi trebase da mi gi napravat,ama rezultati ne dobiv nikogas user posted image poragajot ne me kostase kako sto pisuva...jas plativ 110000 den-za priroden poragaj bez epiduralna bez nisto samo 2 dena lezenje.Se izvinuvam za dolgiov post ama sakav ova moe iskustvo da go spodelam so vas mamicki...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот my mamy)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: Во која болница се породивте?
21.12.2012 0:10:02   
raklav
ИЗВОРНА ПОРАКА: Simona_k

RAKLAV TE MOLAM KAZI MI KAKO E DA SE PORAGAS SO EPIDURALNA DALI CUVSTVUVAS NAPON MOZES LI DA RAGAS?SE PLASAM DA NE NE GO CUVSTVUVAM NAPONOT DA NE DOJDE DO VAKUM.
SO PRVOTO SUM CARSKI LESNO POMINAV AMA NE SAKAM PAK SE PLASAM A IMAM MOZNOST ZA EPIDURALNA DALI E DOBRA OPCIJA ILI DA SI ODAM NA NORMALNO?

ejas bi rodila uste 10 deca samo so epiduralna znaci sve osekas osven strasnata bolka pozz
pa toa ti e normalno poroduvanej samo so epiduralna

< Поракaта ја уредил raklav -- 21.12.2012 0:11:47 >

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: Во која болница се породивте?
23.12.2012 19:44:32   
Simona_k
fala raklav sega procitav i mnogu mi olesniuser posted image

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: Во која болница се породивте?
24.12.2012 12:01:57   
raklav

ИЗВОРНА ПОРАКА: Simona_k

fala raklav sega procitav i mnogu mi olesniuser posted image

da ali ako imas vrski ke ti ja stavat ako ne ke vikas od bolki

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: Во која болница се породивте?
26.12.2012 18:30:24   
Simona_k
imam imam i toa na boks user posted image

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: Во која болница се породивте?
26.12.2012 23:54:46   
Ummu_Ajna
ne ti trebaat vrski vo denesno vreme, tuku dzebot da tie dlabog, edna
moja drugatka plati 500 evra vo drzavna da ne vleze maski doktor u soba nikako po golem nadzor bese drugarka
mi, ni poraganje masko nemase ni visita,
mazot pred vrata plus pari. neka
vleze nekoj ako moze ;)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: Во која болница се породивте?
5.1.2013 12:29:50   
ivemace
btw .. se porodiv dva pati vo Cair, bez vrski ... prirodno i dvata pati ... i voopshto ne bese loso (ko za drzavna ustanova). Jadenje ok, personal ok so mali isklucoci ... user posted image

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: Во која болница се породивте?
21.1.2013 22:42:06   
елли
Zdravo na site. Ova ke bide epten oftopik, no poradi toa sto sum nova na forumov, a i imam golem teret na dusa, tuka ke go postavam moeto prasanje, za koe ke me raduva dokolku ima nekoja od vas da spodeli mislenje so mene. Pred 13 godini sum operirana od slepo crevo, pa posle 6 meseci od preplet creva, sto znaci imam 2 golemi reza na stomakot.Sakame so mazot da porabotime na prosiruvanje na semejstvoto no me maci dali ke imam problem koga ke pocne stomakot da raste so ranite? Dali moze da ispukaat? Dokolku nekoja od vas e operirana slicno kako mene, a stanala bez problem mama, neka pusti edno ohrabruvanje. Odnapred se izvinuvam, i voedno se zablagodaruvam. Pozdrav mamicki

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?