|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
13.7.2012 11:06:46   
Џесика
Хахаха, нас кога не носеа имаше една што офкаше во болките... иначе пазат да не ги носат дтрудниците во пуна соба со родилки, оти ќе си го носиш после цел месец плус user posted image ... ич немај гајле, и погадно било до сега, па супер е све, само персоналот стручен да се погоди (а е стручен)... другото нема ни да го видиш user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 951
   RE: Во која болница се породивте?
13.7.2012 12:19:25   
Malecka23
user posted image user posted image user posted image ubavo e da se oseti pozitivnata energija mnogu smiruva i dava gooolema podrska.Bidejki i jas sum za nakaj GAK ova se sto pisavte mnogu me smiriuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 952
   RE: Во која болница се породивте?
13.7.2012 16:20:53   
eli07
Malecka ic da ne mu ja mislis.I jas takva fufka me fati pred nekoj den vo GAK mi se idese da izbegam negde daleku i da si go cuvam bebus zasekogas user posted image user posted image .Ama veruj mi deka se ke bide ok.Jas vaka cesto po forumi si kisnam i samo tuka se smiruvam. Moras da soberes sila jas na primer koga ke me fati panika pomisluvam na mojot bebus deka se sto pravam e za nego i negovo dobro i odma mi pominuva :) A bolki kako bolki ke pominat....Inaku i jas sum zadovolna od GAK pa ke vidimeuser posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 953
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2012 13:54:05   
Malecka23
bas taka eli mn smiruva pozitiven komentar i podrska .mene me faka fufka na periodi pa ubavo ke si poplacam ke si citnam nesto posto se razbiram od medicina ke si ja povtoram cela procedura vo glava i teoretski sum spremna barem ne odam na tolku ne poznato ama ke vidime kako realnoto ke ispadne.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 954
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2012 12:13:15   
Junona
ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

lele thx mnoooguuu..ona bese na odmor i pred nekolku dena e vratena jas planiram da odam denovive zavisi koga ke i odg za da se dog.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Junona


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Epa mamicki taka ni ispadnaa rab renoviranje ama nepredvideni plus trosoci i otidoa parite za poraganje na privatnouser posted image user posted image user posted image i zatoa so mm se odlucivme za gak za kaj daniela jovanova pa ako ja znae nekoj neka mi pise komentar za nea.Ja najdovme so vrski od 3strani ama nz sto ke ispadne na kraj mn sum uplasena zs od mn vrski na kraj nisto ne ispaga

Mене пред неполни 3 мм ме правеше Д.ЈОВАНОВА- ЦР.Докторката е прекрасна,вистински професионалец и пред се` човек.топло ти ја препорачувам.Жената е змеј,имам многу убаво мислење за неа,ако ти се нафати да те порага,слободно оди кај неа,нема да погрешиш,само знам од сигурни извори дека за некоја недела оди на одмор,се врака во септември.



малечка23user posted image Значи Др,Јованова оди дефинитивно од 22 јули на одмор .

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 955
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2012 17:25:42   
mama_sk
И јас денес дознав лично од неа дека оди на 23ти Јули на одмор и се враќа на 13ти Август. Прв пат бев кај неа на преглед денес, многу површно ме прегледа за помалку од 5 мин и штеди на зборови... user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Junona

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

lele thx mnoooguuu..ona bese na odmor i pred nekolku dena e vratena jas planiram da odam denovive zavisi koga ke i odg za da se dog.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Junona


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Epa mamicki taka ni ispadnaa rab renoviranje ama nepredvideni plus trosoci i otidoa parite za poraganje na privatnouser posted image user posted image user posted image i zatoa so mm se odlucivme za gak za kaj daniela jovanova pa ako ja znae nekoj neka mi pise komentar za nea.Ja najdovme so vrski od 3strani ama nz sto ke ispadne na kraj mn sum uplasena zs od mn vrski na kraj nisto ne ispaga

Mене пред неполни 3 мм ме правеше Д.ЈОВАНОВА- ЦР.Докторката е прекрасна,вистински професионалец и пред се` човек.топло ти ја препорачувам.Жената е змеј,имам многу убаво мислење за неа,ако ти се нафати да те порага,слободно оди кај неа,нема да погрешиш,само знам од сигурни извори дека за некоја недела оди на одмор,се врака во септември.



малечка23user posted image Значи Др,Јованова оди дефинитивно од 22 јули на одмор .


(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 956
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2012 18:54:04   
eli07
Mama sk a koga ti e termin tebe?? Ke te poragja li Danijela Jovanova? Jas imam slusnato pozitivni zborovi za nejze ama ne od licno iskustvo...I mene d-rkata ke mi odi na odmor bas denta koga mi e terminot ali ako ne bide do togas zdravje so provokacii.Taka bar planirameuser posted image

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 957
   RE: Во која болница се породивте?
5.8.2012 18:06:36   
Acina
da li ima nekoja od pp skoro porodena ovde,vikaat deka katastrofa e,a znam deka slabo stoj bolnicata so doktori...se dvoumam da si baram upat za bt posto ne ostana doktor siguren na ginekolosko vo pp...ako moze nekoj neka mi pise kakva e situacijata i kako si pominale skoro vo pp...i ako nekoj ima vo bt neka kaze kako e...mi go preporacuvat dr.ruse od bt...ne znam da li da mu se javam i da vidam kako se rabotite za kaj nego

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 958
   RE: Во која болница се породивте?
5.8.2012 21:22:15   
vesna.123
Pred osum godini se poragav vo Cair i moeto iskustvo bese uzasno.Nikakva higena ni za bebto ni za majkata.Bevme po osum zeni vo soba lomotea ko ludi(pretezno ozboruvaa) i ne me ostavaa da spijam.Bebinjata ni gi nosea vo kolicki kako za leb vo supermarket po 10 natovareni na edna kolicka.Cista spavaca bese bonus da dobies. Zatoa sega definitivno ke odam vo nekoja od privatnive bolnici pa ke vidime so kakvo iskustvo ke se zdobijam od tamu.user posted image

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 959
   RE: Во која болница се породивте?
23.8.2012 23:52:30   
raklav
vo Gak na 21.06.2012 personalot e katastrofa jas ke gi tepav znaci kosa mi pobele so setrite pedijatrite

(Одговор на членот vesna.123)
Непосредна врска до пораките: 960
   RE: Во која болница се породивте?
26.8.2012 22:12:56   
Malecka23
Vo gak na 19.08.
Premnogu rodilki ic personal.Za 4h bevme porodeni 18.Za edna vecer 48 .Jas bev na operaciono mesto na odelenie bebeto si go vidov tek naredniot den crknav.Se gleda deka probuvaat ama dzabe malku kadar i toae toa realnosta e taa koj moze neka ide privatno.Mene posle ovoj poragaj nema da mi tekne za sledno u naredni min 5god dodeka da soberam pari za privatnouser posted image user posted image

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 961
   RE: Во која болница се породивте?
27.8.2012 1:42:52   
cleo
Remedika. Me poragjase Dr. Efremovski. Toplo ja preporacuvam na site koi imaat namera vo privatna bolnica. Odlicni uslovi, prekrasen personal,ljubezni,nasmeani,za sto i da ti treba vednas doagaat. Plakjas ama i dobivas kvalitet i vrvna usluga.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 962
   RE: Во која болница се породивте?
27.8.2012 9:34:44   
Barbicki2
of malecka23 da vidis vo Prilep kako e,katastrofa najgolema,necisto,kreveti so smackani duseci,i jas ja vidov duri utreto kaj 1 saat,a se porodiv vo 8 vecerta,zaboravile deka sum se porodila,taka mi rekoja. A pa za vtoroto mi vika sestrata aj napni,ili ne cekaj ke odam da pijam kafe ti pocekaj me,i taa duri piese kafe jas skoro stoecki se porodiv duri odev nakaj boksot,i koga legnuvav so ednata noga se porodiv so cistackata,toa e, katastrofa...

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 963
   RE: Во која болница се породивте?
28.8.2012 20:22:21   
gorda2
ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2

of malecka23 da vidis vo Prilep kako e,katastrofa najgolema,necisto,kreveti so smackani duseci,i jas ja vidov duri utreto kaj 1 saat,a se porodiv vo 8 vecerta,zaboravile deka sum se porodila,taka mi rekoja. A pa za vtoroto mi vika sestrata aj napni,ili ne cekaj ke odam da pijam kafe ti pocekaj me,i taa duri piese kafe jas skoro stoecki se porodiv duri odev nakaj boksot,i koga legnuvav so ednata noga se porodiv so cistackata,toa e, katastrofa...


Citam i ne mi se veruva! Katastrofa!

Jas pred skoro 3 godini se porodiv vo Cair, sega pak planiram tamu... Kaj rodilkite i bebinjata beshe cisto i se izdrzuvashe, a hranata beshe super user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 964
   RE: Во која болница се породивте?
28.8.2012 20:42:27   
Barbicki2
da,da vistina e. I sega mi e strav da se poragam tuka ako ostanam bremena.

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 965
   RE: Во која болница се породивте?
5.9.2012 12:12:24   
gorda2
Cair e super, stojam zad toa, porelaksirano e od GAK, ARNO AMA, vcera site trudnici od Cair ne prepratija na GAK, stvarno me izvadija od takt, ne znam sto se slucuva tamu, ama posle polupraznite hodnici vo Cair i najdolgoto cekanje od 1h, vcerasnoto iskustvo vo drzavna, prepolni hodnici, ne se znae koj pie koj plakja i da cekash preku 5 saati za da ti kazat deka ne si za priem ama deka kje te sledat 3 pati dnevno, stvarno me plesnaa od zemja... I sega nitu mi se odi tamu, a moram, nitu mi se poragja tamu, a moram, nitu mi se gledaat beli mantili, eden dr da ne vidam do kraj na zivot mnogu kje e...

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 966
   RE: Во која болница се породивте?
5.9.2012 12:39:02   
temjana
Незнам што да кажам јас гак не го менувам особено сега новата. Кога и да одам од љубезност се прекршуваат докторите и сестрите, големи професионалци се и навистина барем до сега немам замерка. За жал состојбата сите ја знаеме дека фали кадар и тоа многу и дека тие што се таму не можат се да постигнат, па од 10 сестри 2 -3 ќе се погодат со попуштени нерви но за воља на вистината па и ние не сме цвеќиња за мирисањеuser posted image Само се да биде во најдобар ред и со мамите и со беблаците и за ден - два да си се прибереме домче живи здрави, друго не е важно. Ајде мешлаци позитивно малку сепак раѓањето не е вештачки настанато така да дозволете позитивната и убавата мисла да ве води, тргнете го стравот, паниката и амбиентот во болницата на страна, фокусирајте се на бебето бидејќи на крајот на денот тоа е најважно а на него му е и најтешко бидејки од една сигурна малечка и топла средина доаѓа во скрос непознато место аххх души милиuser posted image Со среќа и лесно на ситеuser posted image user posted image

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 967
   RE: Во која болница се породивте?
5.9.2012 19:35:44   
JanaMarija
Devojki jas sum veke 9 mesec i odluciv da se poragam cair i mi go preporacaa dr. Kirovski.

Ako znae nekoja, dali e dobar, koj e, sto e? Bas denes bev Cair i mi se dopadna iako ne vidov mnogu :)))

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 968
   RE: Во која болница се породивте?
5.9.2012 20:06:36   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Acina

da li ima nekoja od pp skoro porodena ovde,vikaat deka katastrofa e,a znam deka slabo stoj bolnicata so doktori...se dvoumam da si baram upat za bt posto ne ostana doktor siguren na ginekolosko vo pp...ako moze nekoj neka mi pise kakva e situacijata i kako si pominale skoro vo pp...i ako nekoj ima vo bt neka kaze kako e...mi go preporacuvat dr.ruse od bt...ne znam da li da mu se javam i da vidam kako se rabotite za kaj nego

prilep najnajkatastrofa

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 969
   RE: Во која болница се породивте?
6.9.2012 9:51:42   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: JanaMarija

Devojki jas sum veke 9 mesec i odluciv da se poragam cair i mi go preporacaa dr. Kirovski.

Ako znae nekoja, dali e dobar, koj e, sto e? Bas denes bev Cair i mi se dopadna iako ne vidov mnogu :)))

Планираш царски да се пораѓаш? Тој 99% царски пораѓа па затоа те прашувам. Инаку е многу добар, стручен и фален доктор. Мислам и дека да не си за царски ќе ''''направи'''' да бидеш за царски
За природен пораѓај ти го препорачувам д-р Личовски, дефинитивно најдобриот според мене и многумина што ги породил од Чаир

< Поракaта ја уредил luci -- 6.9.2012 9:56:47 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 970
   RE: Во која болница се породивте?
6.9.2012 10:11:13   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: JanaMarija

Devojki jas sum veke 9 mesec i odluciv da se poragam cair i mi go preporacaa dr. Kirovski.

Ako znae nekoja, dali e dobar, koj e, sto e? Bas denes bev Cair i mi se dopadna iako ne vidov mnogu :)))

Планираш царски да се пораѓаш? Тој 99% царски пораѓа па затоа те прашувам. Инаку е многу добар, стручен и фален доктор. Мислам и дека да не си за царски ќе ''''направи'''' да бидеш за царски
За природен пораѓај ти го препорачувам д-р Личовски, дефинитивно најдобриот според мене и многумина што ги породил од Чаир

user posted image Апсолутно се согласувам со Luci!

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 971
   RE: Во која болница се породивте?
6.9.2012 17:13:01   
JanaMarija
Hm.... za carski ic ne sum, sakam prirodno, arno ama malava e svrtena karlicno i nema aber da se svrti, a i so postelkata toa sto izleze( deka staree brzo) moze i da mora ili treba so carski. Bitno mi bese da slusnam od drugi za nego.

Fala vi zenski. Vie kako ste?

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 972
   RE: Во која болница се породивте?
6.9.2012 18:21:04   
babyIskra
Jas se porodiv vo GAK (starata zgrada) pred edna godina i mozam da kazam samo pofalni zborovi za personalot, mnogu bea ljubezni i fini i nemavme nikakvi problemi dodeka bevme tamu. Se porodiv vo epiduralna i toplo ja preporacuvam na site idni majki (koj probal znae za sto zboruvam user posted image ) . Vo vrska so higienata i uslovite nemoze da gi obvinuvame samo vrabotenite, kolku se vinovni tie tolku sme i samite nie, imase situacija im nosea sendvici na majkite ko bozem ke bidat dozivotno vo bolnica pa mora bas toj den da jade sendvic...i posle mirizbi i lebarki kolku sakas. I doma da ostavis hrana na masa ke se soberat insekti a ne pa tamu ili drug primer koj kako se tusiral taka krv na site strani, neznam dali e tolku tesko da se pomine so tus baterijata naokolu i da se izmie po sebe, zarem i doma ne go pravime toa, ili uloskite frleni DO korpata a ne vnatre?!?!?! Primeri milion. Vo sekoj slucaj anestezijata ke bide glavna i za slednoto user posted image , zdravje :)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 973
   RE: Во која болница се породивте?
7.9.2012 13:16:45   
temjana
И повторно ќе ги пофалам вработените во гак. Вчера кога бев на цтг имаше еден милион луѓе од цела Македонија за преглед претежно за скрининг беа но ниту во еден момент не слушнав повишен тон ниту пак некултурен однос од вработените иако пациентите беа ужасно расположени и спремни за расправање во секој момент. Јас разбирам дека се чека но што побогу можат да направат 2 докторки кои само до 12 часот имаа над 80 пациенти? Мислам навистина немаме трпение ниту разбирање за било кого освен за нас самите, на кого не му се чека има избор барем сега нема потреба да дига тензии. Како и да е зборот ми беше дека и покрај гужвата јас поминав одлично што и да ми требаше било каква информација љубезно ми одговараа. Се прашувам можеби е и до самите нас како ќе се поставиме така ќе ни се враќа

(Одговор на членот babyIskra)
Непосредна врска до пораките: 974
   RE: Во која болница се породивте?
7.9.2012 13:40:04   
meU87
Може така ти се погодила смената user posted image
И друго , според мене воопшто не е во ред 2 докторки да има во толкава болница, каде цела Македонија чека ред. Епа ова воопшто не е за оправдување, и нормално е да се има нервоза и нетрпение помеѓу пациентите.
Еве јас лично кога бев на скрининг ми закажаа за во 10:30ч, а влегов во 13ч. За цело тоа време од 11-12:30ч немаше лекар, докторката си излезе , а после дојде некоја друга.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 975
Страница:   <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?