|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 13:09:21   
Ikana
Темјанке дај опушти се те молам, и иди таму и роди го и дојди си дома! Толку е! Не е ни страшно ни бутур, ја пиво барав да ми дадат дента кога се породив, и правевме план мм да ни прошверца со колешката што беше трудна со тројки. Уживај и смеј си се! Што си се уплашила толку?! И така за 5 минути ќе го родиш бебле и ќе си се смееш после! user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 13:30:36   
taska
Zdravo ringerajki user posted image kako sto nemozam da spijam sekoja noc ve c itam i si se tesam so vas user posted image bi ve zamolila da kaze ako nekoj ima iskustvo so remedika i epidural ? mene terminot mi e 4 juli i idam kaj dr.efremovski , ama izgleda ce se porodam porano posto na ctg pokazuva kontrakcii , utre sum pak na ctg ...ve molam za iskustvoto i site ve sakam i vi posakuvam lesna bremenost user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 14:06:15   
mmbucko
Taska, prvoto go rodiv prirodno voGAK pred 10 god relativo brgu no so mnogu mnogu bolki i uslovite i odnos na personalot koj e dobro poznat na site. Vtoroto prirodno vo stara Sistina so spinalna zatoa sto nemase potreba od epidural brzo odese. Za razlika od prvoto poroduvanje, poroduvanjeto vo privatna bolnica so spinalna mi ostana vo prekrasno sekavanje. Bukvalno da uzivas BEZ bolki vo donesuvanje na svet na svoeto najmilo. Mislev i so tretovo da se porodam vo Sistina no pred 2 nedeli bebcevo trgna da izleguva vo 32 nedela. Prvo otidovme vo Remedika oti dezurniot lekar ni bese poznat. Na vrata ne precekaa preljubezni sestri, odma dojde doktorot me pregleda i bidejki nemaat uslovi za tolku malo bebe ne preprati vo Sistina. Tamu ostanav 3-4 dena, gi sprecivme bolkite i otvaranjeto no moram da kazam krajno sterilen odnos na skoro site vraboteni, osobeno niziot personal. Site vednas doagaat pristojni se no ednostavno krajno sterilen odnos. Duri imase i situacija so cimerkata koja mene me izvadi od koza. Taka da konecno si donesov odluka da se porodam vo Remedika i normalno so spinalna ili epiduralna kako god anaestezologot odluci. Mozam samo da gi preporacam i Remedika i poroduvanje so anestezija. Isklucivo prijatno iskustvo

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 14:25:40   
taska
Lele ti blagodaram :) me smiri , mene epten pocnuva panika da me faca :))) a odnosot do sega sto odev na 3 pregledi vo remedika e stvarno fin i epten e cisto , se sto ce gi brasas ti objasnuvaat ama ete pust strav prvo deka e :)))

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 19:13:28   
cleo

ИЗВОРНА ПОРАКА: eni

Cleo jas i ti bevme nekolku dena razlika so terminite, kolku sto se sekavam. I jas sakam vo Remedika da se poragam. Na minatata kontrola bas ja rasprasuvav mojata doktorka, Elena Petrova za poragaj i mi kaza deka ako sakam tamu da se poragam, vo 35-ta nedela se ostava kapar od 100 evra i poslednite brisevi i pregledi vo deveti mesec ke ti bidat del od paketot za poroduvanje. Na kraj koga ke plakas za se ke ti gi odzemat ovie 100 evra. Kaj kogo vo Remedika ti sakas da se poragas? Moze i ke se vidime tamuuser posted image


Eni, pa jas sum momentalno 33n+4d, termin mi e 02.08 ako user posted image izdrzi do togas vo meseto na mama user posted image Dobro sto mi kaza za brisevite, i jas ke otidam da mi zemat vo 35ta nedela zdravje. A pod pregledi verojatno mislis na ctg-to, taka? A vo odnos na doktor jas bi sakala da me poragja Dr. Efremovski, a inaku cela bremenost me vodi Dr. Petanovski. No, sega sum malku izgubena, neznam dali isto vo 35ta nedela da si zakazam kaj Efremovski ili sto da pravam user posted image Tebe kakov ti e planot? Bas ke mi bide milo da se sretneme, a moze i na poroduvanje user posted image

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: Во која болница се породивте?
17.6.2012 22:22:59   
mmbucko
I jas sum tuka nekade, termin 28.07 so niet za Remedika. Moze i cimeri da bideme :)

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: Во која болница се породивте?
20.6.2012 11:38:42   
Malecka23
mene mi e 25.8 isto za remedika pa ako ima nekoj kaj petrova sto bil da mi kaze so kako...user posted image leleeee edvaj cekaaamm

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 12:45:23   
malenaa
zdravo mamicki i idni mamicki.....moze sovet od Vasite iskustva vo koja bolnica da se porodam...09.08.2012 mi e termin..seute nema odluceno dali GAK ili Cair...a nema vrski/luge nige????

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 12:51:14   
eni
Malecka23
Jas sakam kaj Petrova vo Remedika. Bev vcera da uplatam, treba 6000 den da se ostavat, i me pregleda i mi napravi ctg. Ona idela na odmor od prvi a mene kraen termin mi e 3-ti avgust, pa se dogovorivme ako ne izleze do togas, da go ubrzame so provokacii malkuuser posted image

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 12:54:48   
meU87
Малечка ако се мислиш помеѓу државните клиники и се без врски, јас ти препорачувам да одиш во Чаир. Дефинитивно се што имам читано, посебно има пофалби од жени кои немале врски.

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:01:00   
Beatris
Ова сериозно? Покрај гланц нова ГАК??? user posted image Откако е отворена слушам само позитивни искуства. Јас ни за секунда не би размислувала за Чаир...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:10:41   
Malecka23
Epa mamicki taka ni ispadnaa rab renoviranje ama nepredvideni plus trosoci i otidoa parite za poraganje na privatnouser posted image user posted image user posted image i zatoa so mm se odlucivme za gak za kaj daniela jovanova pa ako ja znae nekoj neka mi pise komentar za nea.Ja najdovme so vrski od 3strani ama nz sto ke ispadne na kraj mn sum uplasena zs od mn vrski na kraj nisto ne ispaga

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:14:28   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ова сериозно? Покрај гланц нова ГАК??? user posted image Откако е отворена слушам само позитивни искуства. Јас ни за секунда не би размислувала за Чаир...


Е јас од негативни искуства што слушам од сите страни за ГАК, ни за секунда не би размислила за таму... И јас лично имав лошо искуство таму пред да се породам, па затоа се породив во Чаир и за следното здравје пак таму ќе одам, па колку сака нека е реновирана ГАК. Мое лично мислење.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:17:44   
Junona

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Epa mamicki taka ni ispadnaa rab renoviranje ama nepredvideni plus trosoci i otidoa parite za poraganje na privatnouser posted image user posted image user posted image i zatoa so mm se odlucivme za gak za kaj daniela jovanova pa ako ja znae nekoj neka mi pise komentar za nea.Ja najdovme so vrski od 3strani ama nz sto ke ispadne na kraj mn sum uplasena zs od mn vrski na kraj nisto ne ispaga

Mене пред неполни 3 мм ме правеше Д.ЈОВАНОВА- ЦР.Докторката е прекрасна,вистински професионалец и пред се` човек.топло ти ја препорачувам.Жената е змеј,имам многу убаво мислење за неа,ако ти се нафати да те порага,слободно оди кај неа,нема да погрешиш,само знам од сигурни извори дека за некоја недела оди на одмор,се врака во септември.

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:22:46   
Malecka23
lele thx mnoooguuu..ona bese na odmor i pred nekolku dena e vratena jas planiram da odam denovive zavisi koga ke i odg za da se dog.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Junona


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Epa mamicki taka ni ispadnaa rab renoviranje ama nepredvideni plus trosoci i otidoa parite za poraganje na privatnouser posted image user posted image user posted image i zatoa so mm se odlucivme za gak za kaj daniela jovanova pa ako ja znae nekoj neka mi pise komentar za nea.Ja najdovme so vrski od 3strani ama nz sto ke ispadne na kraj mn sum uplasena zs od mn vrski na kraj nisto ne ispaga

Mене пред неполни 3 мм ме правеше Д.ЈОВАНОВА- ЦР.Докторката е прекрасна,вистински професионалец и пред се` човек.топло ти ја препорачувам.Жената е змеј,имам многу убаво мислење за неа,ако ти се нафати да те порага,слободно оди кај неа,нема да погрешиш,само знам од сигурни извори дека за некоја недела оди на одмор,се врака во септември.


(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:25:40   
Mihaela 2010
Malecka23 spremaj se za povekje paricki da si uprcis...ne sakam da komentiram ama bez toa nikoj ne te poragja...konkretno za taa doktorka ti kazuvam...oni moze site da se fini i dobri ama i pari normalno si baraat..pozd

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:26:21   
Junona
Јас знам дека ке оди допрва,распитај се убаво.Знам така, зашто се чека една моја блиска роднина, да ја порага и да заминува на одмор.
позз

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:26:26   
malenaa
lele...stvarno neznam sto da pravam...znaci mn mi e bitna higienata vo bolnicata i uslugata na personalot...zanci otkako sum bremena celo vreme vikav deka ke se poragam vo GAK...ama slusnav deka dzabe so e nova bolnicata koga personalot e ist...nikakov...arogantno loso mn se ponasale sestrite ... a za Cair ko demek onaka ok e...nz ama po se izgdeda ke ostanam paka na GAk....nzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:33:17   
Malecka23
eee malenaa sea i ja kako tebe...lele ne znam sto da pravam pokraj site komplikacii vo bremensot sto gi imav kolku i d abese tesko pominav se ama ova poragajov mi e najteskata rab

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:39:42   
Beatris
Колку за информација, пред 4 дена се породи Mary, на ГАК, остана 3 дена, презадоволна е и од породувањето и од персонал и хигиена и општо од се таму. Така што не се нервирајте непотребно, уживајте си во последните денови од бременоста, ќе одите таму, за 3 дена сте дома и готовооо... Се ќе си биде супер. Ај малку попозитивно

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:46:53   
Mihaela 2010
Abe zenski,dali e privatno ili e drzavno karakter si e karakter,segde gi ima i fini doktori i fini sestri,i obratno,drski i bezobrazni..Vo celata taa situacija e najvazno bebeto da se rodi zdravo i pravo,i majkata da bide dobro,jas bar taka razmisluvam.deka si treba covek si treba,ama higiena i cistota -doma,site nie ideme da se poragame,i da molime boga se da e vo red ...ne se optovaruvajte so toa okolu higiena ili kakva hrana ke imate,ili dali ke ve tintraat so nova postelnina i 2 pati u den spavaca,pa ne ideme na odmor majku mu...Ne sakam nikoj da navredam toa si e moe mislenje,i ete za vtoro zdravje i jas bi idela u GAk iako ete da receme deka od sestrite bev krajno ne zadovolna..

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:52:32   
eni
Ne znam zasto taka mislite. Jas do sega samo pozitivni iskustva imam slusnato od novata GAK. Dve moi drugarki se porodija tamu vo mart i april i bas super pominaa.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:53:35   
Beatris
Во потполност го делам истиот став со Михаела, и јас по муабетите што ги слушав мислев којзнае што ќе ме снајде на ГАК. (и тоа старата) Па поминав супер, со исклучок на некои одвратни сестри што ги игнорирав и тоа е тоа... До душа, золва ми се пораѓаше во систина, па кога и бев на посета една сестра и се испонаша што да ви кажам... Мене ми идеше да ја задавам! Ама за 2000 евра толку user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 13:54:47   
Malecka23
se soglasuvam so tebe za gak i jas imam slusnato pozitivni iskustva zatoa i tamu se odlucivme ama nesto najbitno za poroduvanje e dobar ginikolog i akuser drugoto se proaga

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: Во која болница се породивте?
10.7.2012 14:00:30   
Bethany
Мислам дека кај и да се пораѓаш се зависи од ставот со кој отидеш и со очекувања какви имаш. А сто посто ако си позитивен и така размислуваш верувај дека така и ќе ги гледаш на работите. Кроз каква призма гледаш - тако и видиш. user posted image
Јас се породив во државна ама во Штип и сега нормално некои работи не се совршени, ама јас како перфекциониста ни во приватна нема да е совршено, ко што и нема совршено, ама стварно супер поминав. Освен што не можам да спијам со другите во соба, ама тоа веќе е друга тема. user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?