|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машко или женско дете?
3.2.2011 21:10:45   
mamamoni
ние имаме ќеркичка, и додека бевме во врска со мм посакувавме девојче па желбата ни се оствари

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Машко или женско дете?
3.2.2011 23:33:35   
anebebe
Nie seuste nemame user posted image iako tolko mnogu go posakuvam taka da sega vo momentot sakam samo da sum user posted image sto poskoro a koj ke e polot na bebeto ne e vazno ,a mm toj e poseben saka user posted image user posted image user posted image i nisto pomalku user posted image user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Машко или женско дете?
4.2.2011 22:52:39   
puze
da se nadovrzam i jas na anebebe i jas sakam samo da si ostanam trudna pa so ke dade gospod dade zdravo i pravo da vika mama i tato.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Машко или женско дете?
8.5.2011 16:54:56   
mosa
jas uste koga ostanav bremena nekako kako da pretcusvuvav deka ke bide masko  i navistina se rodi masko.A mm sakase devojce,pa veli bidejki devojcinjata se po mili(vo smisla deka poveke se galele od momcinajata),a mojata zelba bese za masko i mi se ispolni.No vo sekoj slucaj neka e zivo i zdravo.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Машко или женско дете?
8.5.2011 18:20:49   
Maca25
Јас сакав да е девојче, и дури дента кога ми кажаа дека сум бремена реков дека ќе се вика Нина и никако друго. Не ни помислував за машко. Сакам две ќерки user posted image . А на мм некако не му беше битно машко/женско, само живо и здраво да е. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Машко или женско дете?
8.5.2011 18:32:05   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Сакам две ќерки user posted image .


исто и јас, прекрасно е да имаш сестра, го сакам тоа и за Софија

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Машко или женско дете?
8.5.2011 19:50:05   
Maca25
Јас имам брат и не би го мењала за сестра, ама од секогаш сум сакала да имам две девојчиња, две цуци. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Машко или женско дете?
9.5.2011 8:14:09   
mama26
dve isti,,znaci ili dve maski ili dve zenski user posted image posto jas da imav brat mislam nemase da sum tolku bliska kako so sestrami..

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Машко или женско дете?
9.5.2011 14:01:04   
skorpijana
jas imam brat ali bi sakala da sum imala i edna sestra a jas sega imam doma samo maskiiiiiiii

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Машко или женско дете?
4.7.2011 15:50:51   
Mihaela 2010
Koga otidov na ginekolog da mi go kaze polot,rece 80% e zensko,epten se izraduvav,a mm se tesese na onie 20% deka zgresila i deka mozno e da e masko..Koga se rodi Mihaela letase od radost..sega koga praime muabet za vtoro dete saka kerka,vika super mu bilo so kerkickata.I jas sakam ...abe ubavo rekle za roditel e kerkauser posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Машко или женско дете?
5.7.2011 9:33:19   
temjana
мм сака четири ќеркиuser posted image дури и на шала кога ќе му спомнам син ми се лути, јас пак некако си сакам син на мајка само се плашам дека кон син ќе бидам претерано посесивнаuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Машко или женско дете?
5.7.2011 9:55:28   
Snowhite RR
За првото не ми беше битно, ама второто сакам да биде женско

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Машко или женско дете?
5.7.2011 11:07:26   
blue_blue
Јас сакав две машки и едно девојче....И пошто ниедно не можев да имам некое време, кога ми кажаа дека сум трудна со близнаци бев сигурна дка се две машки, ама потајно се надав дека ќе испадне едно машко едно женско. За две женски ич не ми идеше паметот, не сакав две женски. пошто кај мене во фамилија сите се женски (и сестра ми и двете братучетки и двајцата братучеди имаат само женски деца) и доста ми беше од женски деца, бев убедена дека ја машко ќе имам, плус кај маж ми во фамилија се машки...И така сега со две женски изгледа ќе мора и трето дете да имам user posted image  докторв ми рече кога се родија, епа ај сега следното дете - две машки близнаци user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Машко или женско дете?
14.7.2011 13:46:21   
AnnaMolly RR
Имам машко, второто сакам да биде женско, а третото пак машко! user posted image
Да, да, имам и музичка желба user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Машко или женско дете?
14.7.2011 14:47:04   
Martins mom
Епа како што е редот, сега сакам една, а може и две ќеркиuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Машко или женско дете?
4.7.2012 15:50:43   
Regina
И јас сакам три дечиња, се испукав прво за ова, море прво, првово да видеме како ќе го истуркаме. Јас сакам да имам и машко и девојче, мада повеќе сакам девојче а мм и тој вели дека сака повеќе девојче, ама штознам јас се мислам дека така вика за мој кеф и дека ипак повеќе посакува машко.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Машко или женско дете?
4.7.2012 15:56:04   
aleksandra90
Prvoto dete mi e masko, vtoroto zensko. A tretoto.....? Tretoto mi e isto dali ke bide masko ili zensko bitno mi e da e zdravo i zivo user posted image

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Машко или женско дете?
4.7.2012 16:58:18   
*Elena*
Mozebi koga bev bremena posakuvav devojce, ama mi bese seedno, od koga doznav deka e masko a posebno koga se rodi kako nikogas da ne sum ni posakuvala devojce user posted image , mazence na mama user posted image ...ama za vtoro moze edno devojce user posted image

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Машко или женско дете?
3.1.2013 23:40:21   
ivemace
Да не се лажеме user posted image секој татко сака син ... може да го каже тоа или да го премолчи user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Машко или женско дете?
3.1.2013 23:50:16   
Andriance
Јас цел живот сакав женско...дури немав ни име за машко дете...сега ако ме прашате..пааааааааак сакам машкооо user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Машко или женско дете?
3.1.2013 23:52:49   
Pepelaska *
И јас сакав женско и тоа многу , ама иамм машко и сега не би го сменила за ништо.Ама сепак посакувам дадичкаuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 4.1.2013 0:05:48 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Машко или женско дете?
3.1.2013 23:54:32   
kikicka
Нема врска!
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivemace

Да не се лажеме user posted image секој татко сака син ... може да го каже тоа или да го премолчи user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Машко или женско дете?
3.1.2013 23:54:58   
Ikana
А ова е резултат на некоја научна студија или? Јас колку што знам, се гледа детето дали е здраво и живо, а за пол мање више...user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivemace

Да не се лажеме user posted image секој татко сака син ... може да го каже тоа или да го премолчи user posted image


(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Машко или женско дете?
4.1.2013 0:01:47   
elenak
Stom za prvoto mi se ispolni zelbata da devojce za vtoro zdravje seedno mi euser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Машко или женско дете?
4.1.2013 8:47:50   
Mihaela 2010
Stom za prvoto mi se ispolni zelbata da devojce za vtoro zdravje seedno mi e


Haha isto mislenicki....si sakav kerka si dobiv...ne deka ako bese sin nemase da go sakam,daleku bilo...ama ete takva mi bese zelbata,dodeka pak mm se ponadeva za masko,ama idite sega prasajte go za vtoro,ke vi kaze sakam kerkauser posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?