|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 16:04:07   
penelopa
Jas odsekogaš sum sakala kerka, a maž mi vika ne e važno samo neka e živ i zdravuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 16:08:26   
matushka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Rabotava kako pesnata od Vlado Janevski: i sto i da e ne e vazno samo nek e sin.......user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 16:10:36   
Maca25
Секогаш сум сакала да имам 2 ќерки и се надевам ќе ми се исполни желбата. user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 16:13:15   
Adrijana
I masko i zensko
sega imam kerka, a se nadevam vtoroto da e sinceuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 17:21:39   
Еца
Никогаш немав посебна желба кога бев бремена, а ниту маж ми, иако за второт пак навиваше за женско, јас потајно сакав машко, колку за промена, но здравје нека е, па и третото ако биде женскоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Машко или женско дете?
15.4.2010 17:25:34   
BILE.F
Јас пред да останам бремене, сакав машко, кога останав бремена, поради комликациите ми беше битно само да е здраво и право, а мм без размислување типуваше на машко! И ни кажаа дека носам машко!
Сега ако е машко, наредното сакам женско, а мм сака две машки и едно женско!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Машко или женско дете?
27.4.2010 21:59:23   
Annet
Јас немам детенце.Се подразбира дека е најважно да е здраво и живо,какво и да е.Но незнам како да ви објаснамuser posted image јас некако кога ке влезам во бутик за детска облека одма се фаќам за машки кошулчиња,панталончиња....Изгледа дека сакам машко детенце,си го замислувам како татко му да е исто,можеби љубовта моја спрема сопругот ми го прави тоа чувство,незнам навистина.Но прво да останам бремена па што сака нека бидеuser posted image ве поздравувам сите и ве гушкамuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Машко или женско дете?
27.4.2010 22:08:10   
BILE.F
Annet, те чекаме тука наскоро да ни пишеш дека си user posted image , без разлика на user posted image user posted image или user posted image user posted image а може и user posted image user posted image user posted image user posted image !user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Машко или женско дете?
27.4.2010 22:22:36   
lilicka
И јас немам детенце но би сакал многу да имам близначиња....машко и женско...оф лелел едвај чекаммuser posted image да ми се исполни таа желба

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Машко или женско дете?
27.4.2010 22:31:15   
delfinka
Jas sum seuste vo kategorija osamena so soprugot i bi sakala bebce bez razlika dali e masko ili devojce,samo da mi dade Bog zivo,zdravo bebe!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Машко или женско дете?
27.4.2010 23:07:21   
Annet
фала биле.ф user posted image обавезно дека ќе дознаете први ихихихиихuser posted image .на сите што посакуваме да ни се оствари оваа најголема желбаuser posted image лаличка ти се дивам многу си храбра.ако бидеме упорни и ако силно посакаме сигурно ќе ни се оствариuser posted image делфинка држиме среќа user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Машко или женско дете?
5.5.2010 14:42:19   
Gari68
Одсекогаш сум сакал да имам две ќерки,засега имаме една ќеркичка а за понатаму не се знае

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Машко или женско дете?
5.5.2010 14:46:34   
Bogdancanka
нема веза полот само да ми се исполни желбата кој толку многу ја посакувам,исто им посакувам на сите што си посакуватuser posted image дај боже и ние да се зарадуваме.....


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Машко или женско дете?
5.5.2010 16:08:48   
Тања РР
Kога првпат правев УЗВ преглед со 4Д маж ми чекаше надвор и јас воопшто не прашав какво ќе биде детето. Д-р ме праша дали сакам да го знам полот а јас одговорив дека не ми е битно. По еден месец мм влезе со мене да го видиме бебчето заедно и кога др го постави истото прашање јас пак тргнав да одговорам исто но мм ме превари: Да, да, ако може добро би било, ама не е важноuser posted image user posted image user posted image .
Е па ќеркичка ќе биде- рече Органџиски а мм само се насмеа.
Потоа ме убедуваше дека он се надевал дека ќе биде девојче. Којзнае, не му верувам баш.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Машко или женско дете?
19.5.2010 18:50:41   
penelopa
Еве и официјално видивме бебето е машко user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Машко или женско дете?
19.5.2010 19:05:40   
Julie1
Честитики драга за малиот палавко! Да биде умен во стомачето на мама, да расте и се развива и на време да ни дојде на овој свет! Гушки и бацки до тебе и мало ангелче!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Машко или женско дете?
19.5.2010 19:07:26   
Палешка РР
Нека расте здраво и весело малиот рингераец user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Машко или женско дете?
19.5.2010 19:12:36   
Bitolcanka
Нека ужива во стомачето на мама user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Машко или женско дете?
19.5.2010 19:17:44   
penelopa
Си уживка, пливка си го цица палецот..прав акробатuser posted image . Фала виuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Машко или женско дете?
31.5.2010 21:28:27   
agnes77
Kod posvojuvanja ima u nekim zemaljama mogučnost, da biraš muško ili žensko
Mi samo smo željeli da bude user posted image  zdavo, pa nije nam bio važan ni pol, ni boja i puno smo se nadali da bi dobili dvije bebe zajedno (brača, sestre). Ali sad tako blizu smo, da naši snovi postanu realnostuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Машко или женско дете?
6.6.2010 22:46:16   
Martins mom
Ееее...колку сакав девојче, премногу...Еве и една анегдота: Кога докторот ме прегледуваше на ехо и ми рече дека носам машко, мм пресреќен извика СТВАРНО??? , а јас Ај може ќе смени... Потоа следуваше громогласна смеа во ординацијатаuser posted image user posted image user posted image user posted image
На секој нареден преглед гинекологот ме зафркаваше user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Машко или женско дете?
2.12.2010 16:18:15   
AnnaMolly RR
Ние немавме посебни желби за првото дете. Во ниеден момент не сум чула мм да рече дека сака син. Ете првото ни се погоди машко и двајцата сме пресреќни.
Не дека ќе бевме помалку среќни ако е девојче. За второто, признавам дека сакам да е женско зашто сакам да имам и машко и женско, а за третото што ќе се погоди user posted image

Нашиот кумашин кога дозна дека ќе има женско, буквално падна под депресија и мм едвај го убеди дека не е важно какво е детето, важно да е здраво и живо.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Машко или женско дете?
2.12.2010 16:22:28   
Pepelaska *
Eeee i jas sakav da imam devojce ama nesto vo mene mi kazuvase deka e masko. I mm mislese deka e devojce i sekogas mi vikase uste koga bevme vo vrska sakam kerka  so oci kako tvoite user posted image . Ama sega masko e pa sto neka e zdrav i ziv. A za vtoro  e faka merak za bliznacinja epten mnoguuu

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Машко или женско дете?
2.12.2010 16:25:26   
AnnaMolly RR
И јас сакам близначиња! Ама ќе спобудалиме, Пепелашка! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Машко или женско дете?
3.12.2010 13:30:45   
Pepelaska *
Jas i onaka zbudaluvam pa kaj edno tamu i dve user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?