|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
23.9.2011 20:41:54   
Pepelaska *
Женски постојат шанси да дојдеме и ние го утепав мм од молење ама само ако биде слободен , се надевам кончено ќе се запознаемеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
23.9.2011 20:47:27   
Maca25
JEeeeee!!! Пепелашка убеди го вечер да ве донесе user posted image Едвај чекам да се запознаеме!!!!
Ајде нови, стари членови, трудни, нетрудни, со бебиња или 1,2,3...5 деца - пријавувајте се!!! Ајде да се дружиме малце!!!



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
23.9.2011 21:15:02   
Julie1
Јас веќе ја ставам Пепелашка на список user posted image

Anna Molly +2
Julie
Палешка РР + 3
Даниела
Маца25
Ивана
Кате
anedespo
Viktori RR + 2
temjana + 1
Pepelaska###


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 6:46:04   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Женски постојат шанси да дојдеме и ние го утепав мм од молење ама само ако биде слободен , се надевам кончено ќе се запознаемеuser posted image


Дај ни негов број и ние да го помолиме вака сите групно, одма ќе тргни user posted image
Се радувам што ќе се запознаеме Пепелашка user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 9:25:13   
Beatris
Ако е убаво времето, и зависно од тоа кога ќе јаде Ања ќе дојдам и јас. Баш сакам да ве видам сите user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 11:22:07   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Женски постојат шанси да дојдеме и ние го утепав мм од молење ама само ако биде слободен , се надевам кончено ќе се запознаемеuser posted image


user posted image user posted image user posted image Ајде убеди го мт и доаѓајте!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 13:16:20   
AnnaMolly RR


Anna Molly +2
Julie
Палешка РР + 3
Даниела
Маца25
Ивана
Кате
anedespo
Viktori RR + 2
temjana + 1
Pepelaska###
Beatris



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 13:18:24   
Pepelaska *
немате појма колку сакам да дојдам ама мм само изговори бара де колата не била тука де ова де она значи ми иде да го убијам кога јас сакам да шетам мора со молење да е , а и ајвари стасаа денес и утреuser posted image ама ќе се трудам да се убедиме до вечер ќе знам точно да ви кажам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 13:20:22   
AnnaMolly RR
А, бе, какви ајвари! Следниот викенд може да правите ајвар!
Фати го таму маж ти за врат и кажи му дека ако не ве донесе да ве видиме со Мартин, тетките од Рингераја ќе го тепаат! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 13:36:00   
Pepelaska *
ќе му кажам да проччита послеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 15:52:02   
Палешка РР
Ние можиме и со закани да се расфрлиме ако чита, нема проблем
Тешко тебе ако не дојдете, мажу на Пепелашка user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
24.9.2011 20:00:31   
Pepelaska *
Ми иде да го убијам мм, си се договарал со мајстори за делови за врати и се за утре а пред 3 дена му реков рече ако сум слободен ќе одиме значи не можам веќе мора да се караме за се што јас сакам оти господинот никогаш не сака да ми исполни желба, е ќе го оставам жими сеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 8:59:47   
AnnaMolly RR
Срам да му е на маж ти! Следниот пат сами со Мартин со автобус да ни дојдете!

Женски, со другите се гледаме пред школка!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 9:03:37   
Maca25
Со автобус или воз следен пат да си дојдете.
Јас не можам Нина да ја разбурам, сакала уште да нана - така вика. Ќе ја оставам до 9.30 после ја станувам да се спремаме.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 15:20:42   
Pepelaska *
Следна дружба идам сама со било што и нема ни да му кажам,сега му е криво оти за џабе само се караше и расправаше сите работи ги заврши уште една му остана за попладнево ќе дојдевме до 17 ама ум за друг пат,многу ми е криво оти ветено беше од негова страна ама ај, ајде додека е топло организирајте уште една дружба да си дојдам јас сама
п.с. како си поминавте

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 17:15:40   
Maca25
 Јас ги видов Јуле, Ана Моли и Виктори, и некако да имав малце поголемо дете можеби и ќе ми беше поинтересно. На нина и беше гласно, со многу луѓе и не сакаше да седи таму. Се врткавме навака натака, чекавме да дојде крајот и да фатиме другарче на Нина да пее на италијански. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 19:46:06   
Viktori
Ние си поминавме супер! Бев со Јана, Бобо и мм беа во Маврово по риба, а Михаела не беше со нас исто така.

Јана се дружеше сп тетка Марија РР :)  дури и зелен памук си купија user posted image

Малку беше хаотично со учесниците, ама помина и тоа во најдобар можен ред.

После тоа отидовме на кафе со Палешка РР, АнаМоли РР, бушавка РР наша, Марија РР уште една РР ама не ми иде у глава како се викаше, изгледа ме шашардисаа дел од учесниците што беа многу жедни па пред настапот си заминаа на кафе, наместо после настап, како нас user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 20:12:58   
AnnaMolly RR
super si pominavme, eve sega sum kaj moite i tie rekoa deka bilo odlicno. filip gi zbori balonite sto bea na scena, ama mislese deka se topki. vikase topata aaaa. vo prevod topata e topkata, aaaa e muzika. imalo topki kaj muzikata :) super bese i na kafe so prijatno drustvo, uste da ne si zaminavme dehidrirani :) se gledame pak dodeka e potoplicko

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 21:13:07   
Палешка РР
Прекрасно беше, голема пофалба за женските од РР кои го организираа целиот настан.
Навистина преубава манифестација која ми остави премногу емоции, уште еден доказ дека Рингераја е силна, моќна и влијателна заедница која ја сочинуваме сите.
Сите честитки од мене!!! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Собир по повод Европскиот ден на јазиците
25.9.2011 21:31:13   
Џесика
Многу ми е жал што не можевме да дојдеме, времево беше измислено за прошетки, ама ние дома си преседовме, мм ставаше изолација дома, па морав да улетувам ко конобар user posted image   Ајде следен пат 

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 45
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?