|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кршење на играчки???
1.9.2009 12:54:04   
profesorica
Дали вашите деца ги кршат играчките и кои им се омилени?
Дамјан многу си игра со колички и камиони ама па знае и да лупа од земја и имам полна кеса со тркала и пластики од испокршени џипови и багериuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кршење на играчки???
1.9.2009 14:07:32   
natasha
postaroto since znae da si igra ponekogas mn ubavo i da si gi cuva igrackite,o otkako dojde Leon na svet,malku potesko,da ne recam deka gi krsi od inaet....

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кршење на играчки???
12.9.2009 17:04:19   
mis.
Мартин многу крши играчки.Го обожава цртаниот cars  и има 5 колички од цртаниот тие посебно ги сака и ги чува.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кршење на играчки???
12.9.2009 17:08:35   
Еца
Леле одсекогаш сум била против кршењето играчки, можеби бидејќи јас сум имала многу малку па сум си ги чувала и сакала, така да уште од мала на Мартина не и дозволував да крши.Можеби сега кога ќе го вратам филмот многу, ама навистина многу сум и зборувала на оваа тема како треба да се чуваат, зошто треба да се чуваат...така да не крши играчки, е сега не дека нема скршено некоја, ама не намерно или и паднала,или со некое др.дете се затеглиле за иста играчка, така некако....user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 12.9.2009 17:09:26 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кршење на играчки???
6.10.2009 13:38:58   
big_mama817
син ми воопшто не внимава на играчките постојано нешто експериментира со нив user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 6.10.2009 13:39:10 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кршење на играчки???
6.10.2009 13:42:56   
mami
Си игра додека му е кеф и ако нешто се налути или го викнеш да се тргне почнува да крши..на тој начин покажува дека е лут...му зборам постојано ама нешто без ефект

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кршење на играчки???
6.10.2009 13:54:12   
profesorica
Многу брзо му се здосадуваат играчките и почнува да ги фрла низ цела соба и да вика на сет глас.Се мм само ќе се погледнеме и смирено ќе му објасниме дека не треба така да прави, дека не е убаво и само не гледа.

Дамјан има премногу играчки, многу останеле од татко му и тетка му(свекрва ми пред некој месец ги извади од кутии од гаража и сите ги испра по ред) и + моите многу му купуваат.Често му ги тргам на страна играчките кои му се здосадиле и по некое време му се како нови па има занимација.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кршење на играчки???
6.10.2009 13:57:30   
mother 29
и ние немаме здрава играчкаuser posted image !мажи хехех

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кршење на играчки???
20.1.2012 14:52:56   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

и ние немаме здрава играчкаuser posted image !мажи хехех



Хе,хе..баш. Еден куп играчки и 90% од нив скршени..Ама па од друга страна многу од тие играчки и не се за негова возраст, мислам дека сега е нормално да фрла и да удира со нив..не е детето криво што сме му купувале несоодветни играчки и не му викам кога ги фрла и крши.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кршење на играчки???
20.1.2012 14:59:17   
JovanaJ
I sin mi ne e mnogu vnimatelen so igrackite, ne gi cuva nesto posebno. Mu ukazuvam ako se raboti za nekoja igracka za koja smetam deka e podobra i deka treba da potrae ama sepak ne go karam nikogas za toa. Pa igrackite se za igranje...me nerviraat starite koga ke mi recat "karajte go da si gi cuva a ne da gi krsi igrackite"
user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кршење на играчки???
20.1.2012 15:08:11   
AnnaMolly RR
Едни од омилените зборови на Филип „кшам“ „асипам“.
Ќе земе нешто во рака, ја крева раката и вика „кшам“! И нормално, го треска од земја. Затоа сега си игра само со меки играчки и нешто што не се крши.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кршење на играчки???
21.1.2012 14:37:43   
miana
Kerkami e maher za krsenje igracki..se sto e novo e interesno samo 5-10 minuti posle ili se krsi ili za rasfrluva i sutka nataka navaka, Posledna igracka ja dobi pred edna ipol nedela ( kola sto vozi i sviri ) eve sega ja ispokrsi...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кршење на играчки???
20.2.2012 14:06:11   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

и ние немаме здрава играчкаuser posted image !мажи хехех



Хе,хе..баш. Еден куп играчки и 90% од нив скршени..Ама па од друга страна многу од тие играчки и не се за негова возраст, мислам дека сега е нормално да фрла и да удира со нив..не е детето криво што сме му купувале несоодветни играчки и не му викам кога ги фрла и крши.


Ај што крши, крши, туку почна и да ги кине сликовниците. Кога одиме кај сестра ми, внука ми бидејќи има милион сликовници, тие што и се дупли му ги дава на Никола, и тие се сликовници за поголеми дечиња, не се дебели страници..и Никола фино лепо последниве денови почна да ги кине. Кине една страна и се смее, кине друга се смее уште погласно. Да се чудиш. Му викам ама џабе user posted image Ич не ми се допаѓа што кине сликовници. А ги сака, тоа ми криво. Вчера откако искина една, дојде и со тажен поглед ми ја даде како демек да му ја составам пак.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кршење на играчки???
20.2.2012 14:13:48   
Mihaela 2010
Brzo i zdosaduvaat igrackite,no za srekja M ne e po krsenjeto.mnogu e nekako vnimatelna ke se iznaigra pa po moja inicijativa si gi vrakja na mesto,demek sreduvala,ili idele igrackite da nanaat.imame eden kup knigi i slikovnici i fala bogu do sega site se citavi,ne im fali nisto.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кршење на играчки???
2.1.2013 14:44:37   
Pepelaska *
Не сме многу по кршењето, знае убаво да си се заигра со количиња, багери , камиони ама знае и да им размонтира се за да ги поправал, мајстор малuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кршење на играчки???
31.1.2014 1:23:18   
Defne90 RR
Znaci ne veruvam deka nekoj ima skrseno poveke igracki od M.Znaci ke mu kupi nekoj igracka toj ke ja zeme da si igra i za pola cas moze da se sluci da mu zdosadi igrackata ili da se naluti i togas vednas ja krsi.Mislam deka taka se osloboduva od lutinata he he he.Voopsto ne vnimava na niv gi frla gi treska od zemja,ima 4 godini ama se uste e istiot i ne znae da cuva igracki.Sega veke izvesno vreme izigruva majstor so dedo mu i taka vo igrata ke ja razmontira igrackata i posle mu e interesno zaedno da ja popravaat so dedo mu.Taka koga go gledam kako gi krsi igrackite ponekogas mi paga maka deka kolku pari sme frlile po niv i pak zavrsuvaat na gubriste.No sepak bitno e tie da se zadovolni i srekni a nie ako sakame da ne gi krsat treba da im kupuvame soodvetni igracki za nivnata vozrast.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кршење на играчки???
31.1.2014 13:33:53   
miana
Zavcera majkami dojde na gosti i im donese tabla za pisuvanje od dvete strani..Od edna strana so marker a od druga so kredi - istata vecer tablata e na 5 dela. user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кршење на играчки???
31.1.2014 15:28:42   
Hunny
Мојава не ги кршеше играчките, си игра и после ги собира во корпата. Се до вчера. Сабајле од памет се извадив, па после сама на себе си се смеев. Станав да се спремам за на работа и гледам на масичката во дневна кутија(за подароци) со неа си игра, како да е кревет ги успива куклите во неа. И ај викам да ја ставам кај играчките, кога ми испадна рака од неаuser posted image А тоа госпоѓицава и ја извадила раката на куклата. Кога се вратив од работа ми ја покажува и ми вика „деде“, демек дедо и ја скршилuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кршење на играчки???
31.1.2014 22:49:13   
Felly RR
М воопшто не крши играчки. До сега, еве 4 години наполни, единствено случаајно - на грешка ако се случи да скрши некоја играчка. Многу е внимателна.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кршење на играчки???
31.1.2014 23:32:17   
mommy_angels RR
Јас сега разбрав зашто немам ни една играчка од детството.Најверојатно ќерка ми во тоа е на мене.Како и да е греота е за парите што се даваат.Ама ништо не ја интересира повеќе од 15 минути.Мм ќе ја види некаде си игра со играчка што не е нејзина и прва шанса и купува таква,демекќе си играло дете user posted image . Се завршува за кратко време во некој ќош.Е единствена добра страна со играчките е што како дел од играта и е нивно враќање во кутија,па си ги собира сама.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кршење на играчки???
2.2.2014 9:45:07   
Snowhite RR
И М многу крши, ама не намерно да ги лупа да ги крши, ама ете ни сам не знае како, ама се што ќе му донесат уште истиот ден ќе отпадне некој дел, ама на секоја нешто и фали. Па ако не ги крши како ќе ги фрлам, да се намалуваат, да не се затрупаме со играчки ххехе

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кршење на играчки???
2.2.2014 10:11:03   
AneLav RR
И моиве деца кршат играчки и тоа ептен. Ама не го прават тоа намерно испробуваат, ги лупаат и нормално уште истиот ден кога се купени мора некој дел да им фали. Зависи и од играчките тие што се поквалитетни (поскапи) имаат поголем рок на траењеuser posted image . Како и да е и колку и да се наервирам , играчките се за тоа, така се развива интелигенција , што сакаат нека им прават не ќе ги чувам вечно.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кршење на играчки???
3.2.2014 0:41:53   
bucko mal
M ne krshi igracki,mozebi nesto neskajki da mu padne ama nisto strasno.shtom ne pametam znaci nema mnogu takvi situacii.Za razlika od nego golemiov sin parce gi pravese,od prodavnica do doma zdravi ne mozese da gi donese.Namerno gi kresese,kolku pati ke si ja stavese igrackata pod noga i ke ja gazese,sekako sol ke ja napravese.Najstrasno bese sto ne dozvoluvashe da se isfrlat,koga nesto ke mu snemase placki lelele.Kako sto rastese taka poveke si gi cuvashe,prekina so toa namerno frlanje i krsenje igracki.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кршење на играчки???
3.2.2014 1:31:52   
Defne90 RR
I nie sme isti iako igrackata znaci veke e napravena sol toj uporno ja cuva i ne dava da ja frlime.Ama sega poleka poleka gi isfrliv site edna po edna,najveke mi e strav pomaloto da ne goltne nekoj siten del.Imase placki i vristenje koga vide deka poleka misteriozno mu isceznuvaat igrackite ama sepak se pomiri so toa deka sekoja skrsena igracka ke zavrsi na gjubriste.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кршење на играчки???
3.2.2014 7:27:06   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

И моиве деца кршат играчки и тоа ептен. Ама не го прават тоа намерно испробуваат, ги лупаат и нормално уште истиот ден кога се купени мора некој дел да им фали. Зависи и од играчките тие што се поквалитетни (поскапи) имаат поголем рок на траењеuser posted image . Како и да е и колку и да се наервирам , играчките се за тоа, така се развива интелигенција , што сакаат нека им прават не ќе ги чувам вечно.



АнеЛав,и мојот како и твоите ,на иста возраст,во исти фази поминуваатuser posted image
Ф буквално секоја играчка,а најомилени му се далечинскиот управувач ги зема и ги пушта од високо,да види дали ќе летнат парчиња,и каков звук пуштаuser posted image Ако летнат парчиња тоа е атракција,ќефови е ,и има да го тропа така до бескрај дури не се распарчи последното парчеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?