|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кршење на играчки???
3.2.2014 12:01:17   
princessa
kerka mi ima skoro tri godini i retko krsela igracki namerno. Mnogu e uredna vo posledno vreme i gi paziuser posted image . Porano koga kupuvavme igracki na koi ima slikicki sekogas gi odlepuvase do poslednata suskauser posted image . Sega e vo nekoja druga razvojna faza pa saka da crta, ckrta i da si igra so plastelin. Uzasno pravi gubre od nego. I drugo sto zaboraviv da kazam e deka saka da gi rasklopuva igrackite, toa delovi na site strani-ama dobro sto posle toa si gi sreduva.
Mozebi ne gi krsi zasto stalno i zboruvam kako treba da gi cuva i deka se skapi pa nemozeme stalno da i kupuvameuser posted image . Mora da se laze nekako, posle dete steknuva navika. Mnogu sum protiv decata da imaat premnogu igracki ama toa ti e, nie nemozeme da odoleeme a da ne im kupuvame ili koga doagaat nekoi bliski luge isto nosat. Djabe ne ekazano pomalku znaci poveke. Znaete sto sakam da kazam.

< Поракaта ја уредил princessa -- 3.2.2014 12:04:41 >

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кршење на играчки???
3.2.2014 12:47:00   
niki
nie ovaa faza sme ja skoknale, kaj nas slucajno se krsele igracki od sto ne bile kvalitetni ili ako bile rasfrlani pa nekoj od nas vozrasnite gi zgaznal i nastradale, namerno krsenje i rasklapanje ne sme imale
jas sega samo navivam nesto da se skrsi, veke nemame kade da gi cuvame, pred nekolku dena pravev cistka, selektirav sto e za cuvanje, od sto da se oslobodam za da napravime mesto za noviuser posted image i zastanav zamislena nad nekolku tropki sto gi cuvame od bebe, dal da gi cuvam za spomen, za drugo dete ili da gi frlam, citavi bea, no moevo dete napoilni veke 7 godini i na kraj si rekov gi frlam, nema poenta da gi cuvam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кршење на играчки???
31.10.2014 10:01:32   
Mila mamicka
Син ми е многу внимателен со играчките и воопшто не ги крши, барем не го прави тоа намерно. Играчките што се скршиле или се скршени од нас возрасните или од некое друго детенце, или пак од ненамерно паѓање. Јас пак, од друга страна едвај чекам некоја од играчките да се скрши и да можам да ја фрлам, оти пренатрупани сме од нив.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?