Кршење на играчки??? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


profesorica -> Кршење на играчки??? (1.9.2009 12:54:04)

Дали вашите деца ги кршат играчките и кои им се омилени?
Дамјан многу си игра со колички и камиони ама па знае и да лупа од земја и имам полна кеса со тркала и пластики од испокршени џипови и багери[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
natasha -> RE: Кршење на играчки??? (1.9.2009 14:07:32)

postaroto since znae da si igra ponekogas mn ubavo i da si gi cuva igrackite,o otkako dojde Leon na svet,malku potesko,da ne recam deka gi krsi od inaet....
mis. -> RE: Кршење на играчки??? (12.9.2009 17:04:19)

Мартин многу крши играчки.Го обожава цртаниот cars  и има 5 колички од цртаниот тие посебно ги сака и ги чува.
Еца -> RE: Кршење на играчки??? (12.9.2009 17:08:35)

Леле одсекогаш сум била против кршењето играчки, можеби бидејќи јас сум имала многу малку па сум си ги чувала и сакала, така да уште од мала на Мартина не и дозволував да крши.Можеби сега кога ќе го вратам филмот многу, ама навистина многу сум и зборувала на оваа тема како треба да се чуваат, зошто треба да се чуваат...така да не крши играчки, е сега не дека нема скршено некоја, ама не намерно или и паднала,или со некое др.дете се затеглиле за иста играчка, така некако....[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
big_mama817 -> RE: Кршење на играчки??? (6.10.2009 13:38:58)

син ми воопшто не внимава на играчките постојано нешто експериментира со нив [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
mami -> RE: Кршење на играчки??? (6.10.2009 13:42:56)

Си игра додека му е кеф и ако нешто се налути или го викнеш да се тргне почнува да крши..на тој начин покажува дека е лут...му зборам постојано ама нешто без ефект
profesorica -> RE: Кршење на играчки??? (6.10.2009 13:54:12)

Многу брзо му се здосадуваат играчките и почнува да ги фрла низ цела соба и да вика на сет глас.Се мм само ќе се погледнеме и смирено ќе му објасниме дека не треба така да прави, дека не е убаво и само не гледа.

Дамјан има премногу играчки, многу останеле од татко му и тетка му(свекрва ми пред некој месец ги извади од кутии од гаража и сите ги испра по ред) и + моите многу му купуваат.Често му ги тргам на страна играчките кои му се здосадиле и по некое време му се како нови па има занимација.
mother 29 -> RE: Кршење на играчки??? (6.10.2009 13:57:30)

и ние немаме здрава играчка[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]!мажи хехех
vezilka RR -> RE: Кршење на играчки??? (20.1.2012 14:52:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

и ние немаме здрава играчка[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]!мажи хехехХе,хе..баш. Еден куп играчки и 90% од нив скршени..Ама па од друга страна многу од тие играчки и не се за негова возраст, мислам дека сега е нормално да фрла и да удира со нив..не е детето криво што сме му купувале несоодветни играчки и не му викам кога ги фрла и крши.
JovanaJ -> RE: Кршење на играчки??? (20.1.2012 14:59:17)

I sin mi ne e mnogu vnimatelen so igrackite, ne gi cuva nesto posebno. Mu ukazuvam ako se raboti za nekoja igracka za koja smetam deka e podobra i deka treba da potrae ama sepak ne go karam nikogas za toa. Pa igrackite se za igranje...me nerviraat starite koga ke mi recat "karajte go da si gi cuva a ne da gi krsi igrackite"
[sm=smiley36.gif]
AnnaMolly RR -> RE: Кршење на играчки??? (20.1.2012 15:08:11)

Едни од омилените зборови на Филип „кшам“ „асипам“.
Ќе земе нешто во рака, ја крева раката и вика „кшам“! И нормално, го треска од земја. Затоа сега си игра само со меки играчки и нешто што не се крши.
miana -> RE: Кршење на играчки??? (21.1.2012 14:37:43)

Kerkami e maher za krsenje igracki..se sto e novo e interesno samo 5-10 minuti posle ili se krsi ili za rasfrluva i sutka nataka navaka, Posledna igracka ja dobi pred edna ipol nedela ( kola sto vozi i sviri ) eve sega ja ispokrsi...
vezilka RR -> RE: Кршење на играчки??? (20.2.2012 14:06:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

и ние немаме здрава играчка[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]!мажи хехехХе,хе..баш. Еден куп играчки и 90% од нив скршени..Ама па од друга страна многу од тие играчки и не се за негова возраст, мислам дека сега е нормално да фрла и да удира со нив..не е детето криво што сме му купувале несоодветни играчки и не му викам кога ги фрла и крши.


Ај што крши, крши, туку почна и да ги кине сликовниците. Кога одиме кај сестра ми, внука ми бидејќи има милион сликовници, тие што и се дупли му ги дава на Никола, и тие се сликовници за поголеми дечиња, не се дебели страници..и Никола фино лепо последниве денови почна да ги кине. Кине една страна и се смее, кине друга се смее уште погласно. Да се чудиш. Му викам ама џабе [sm=smiley13.gif] Ич не ми се допаѓа што кине сликовници. А ги сака, тоа ми криво. Вчера откако искина една, дојде и со тажен поглед ми ја даде како демек да му ја составам пак.
Mihaela 2010 -> RE: Кршење на играчки??? (20.2.2012 14:13:48)

Brzo i zdosaduvaat igrackite,no za srekja M ne e po krsenjeto.mnogu e nekako vnimatelna ke se iznaigra pa po moja inicijativa si gi vrakja na mesto,demek sreduvala,ili idele igrackite da nanaat.imame eden kup knigi i slikovnici i fala bogu do sega site se citavi,ne im fali nisto.[sm=smiley36.gif]
Pepelaska * -> RE: Кршење на играчки??? (2.1.2013 14:44:37)

Не сме многу по кршењето, знае убаво да си се заигра со количиња, багери , камиони ама знае и да им размонтира се за да ги поправал, мајстор мал[sm=smiley36.gif]
Defne90 RR -> RE: Кршење на играчки??? (31.1.2014 1:23:18)

Znaci ne veruvam deka nekoj ima skrseno poveke igracki od M.Znaci ke mu kupi nekoj igracka toj ke ja zeme da si igra i za pola cas moze da se sluci da mu zdosadi igrackata ili da se naluti i togas vednas ja krsi.Mislam deka taka se osloboduva od lutinata he he he.Voopsto ne vnimava na niv gi frla gi treska od zemja,ima 4 godini ama se uste e istiot i ne znae da cuva igracki.Sega veke izvesno vreme izigruva majstor so dedo mu i taka vo igrata ke ja razmontira igrackata i posle mu e interesno zaedno da ja popravaat so dedo mu.Taka koga go gledam kako gi krsi igrackite ponekogas mi paga maka deka kolku pari sme frlile po niv i pak zavrsuvaat na gubriste.No sepak bitno e tie da se zadovolni i srekni a nie ako sakame da ne gi krsat treba da im kupuvame soodvetni igracki za nivnata vozrast.
miana -> RE: Кршење на играчки??? (31.1.2014 13:33:53)

Zavcera majkami dojde na gosti i im donese tabla za pisuvanje od dvete strani..Od edna strana so marker a od druga so kredi - istata vecer tablata e na 5 dela. [sm=smiley19.gif]
Hunny -> RE: Кршење на играчки??? (31.1.2014 15:28:42)

Мојава не ги кршеше играчките, си игра и после ги собира во корпата. Се до вчера. Сабајле од памет се извадив, па после сама на себе си се смеев. Станав да се спремам за на работа и гледам на масичката во дневна кутија(за подароци) со неа си игра, како да е кревет ги успива куклите во неа. И ај викам да ја ставам кај играчките, кога ми испадна рака од неа[sm=smiley36.gif] А тоа госпоѓицава и ја извадила раката на куклата. Кога се вратив од работа ми ја покажува и ми вика „деде“, демек дедо и ја скршил[sm=smiley36.gif]
Felly RR -> RE: Кршење на играчки??? (31.1.2014 22:49:13)

М воопшто не крши играчки. До сега, еве 4 години наполни, единствено случаајно - на грешка ако се случи да скрши некоја играчка. Многу е внимателна.
mommy_angels RR -> RE: Кршење на играчки??? (31.1.2014 23:32:17)

Јас сега разбрав зашто немам ни една играчка од детството.Најверојатно ќерка ми во тоа е на мене.Како и да е греота е за парите што се даваат.Ама ништо не ја интересира повеќе од 15 минути.Мм ќе ја види некаде си игра со играчка што не е нејзина и прва шанса и купува таква,демекќе си играло дете [sm=smiley29.gif] . Се завршува за кратко време во некој ќош.Е единствена добра страна со играчките е што како дел од играта и е нивно враќање во кутија,па си ги собира сама.
Snowhite RR -> RE: Кршење на играчки??? (2.2.2014 9:45:07)

И М многу крши, ама не намерно да ги лупа да ги крши, ама ете ни сам не знае како, ама се што ќе му донесат уште истиот ден ќе отпадне некој дел, ама на секоја нешто и фали. Па ако не ги крши како ќе ги фрлам, да се намалуваат, да не се затрупаме со играчки ххехе
AneLav RR -> RE: Кршење на играчки??? (2.2.2014 10:11:03)

И моиве деца кршат играчки и тоа ептен. Ама не го прават тоа намерно испробуваат, ги лупаат и нормално уште истиот ден кога се купени мора некој дел да им фали. Зависи и од играчките тие што се поквалитетни (поскапи) имаат поголем рок на траење[sm=smiley1.gif]. Како и да е и колку и да се наервирам , играчките се за тоа, така се развива интелигенција , што сакаат нека им прават не ќе ги чувам вечно.
bucko mal -> RE: Кршење на играчки??? (3.2.2014 0:41:53)

M ne krshi igracki,mozebi nesto neskajki da mu padne ama nisto strasno.shtom ne pametam znaci nema mnogu takvi situacii.Za razlika od nego golemiov sin parce gi pravese,od prodavnica do doma zdravi ne mozese da gi donese.Namerno gi kresese,kolku pati ke si ja stavese igrackata pod noga i ke ja gazese,sekako sol ke ja napravese.Najstrasno bese sto ne dozvoluvashe da se isfrlat,koga nesto ke mu snemase placki lelele.Kako sto rastese taka poveke si gi cuvashe,prekina so toa namerno frlanje i krsenje igracki.
Defne90 RR -> RE: Кршење на играчки??? (3.2.2014 1:31:52)

I nie sme isti iako igrackata znaci veke e napravena sol toj uporno ja cuva i ne dava da ja frlime.Ama sega poleka poleka gi isfrliv site edna po edna,najveke mi e strav pomaloto da ne goltne nekoj siten del.Imase placki i vristenje koga vide deka poleka misteriozno mu isceznuvaat igrackite ama sepak se pomiri so toa deka sekoja skrsena igracka ke zavrsi na gjubriste.[sm=smiley36.gif]
deluxe -> RE: Кршење на играчки??? (3.2.2014 7:27:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

И моиве деца кршат играчки и тоа ептен. Ама не го прават тоа намерно испробуваат, ги лупаат и нормално уште истиот ден кога се купени мора некој дел да им фали. Зависи и од играчките тие што се поквалитетни (поскапи) имаат поголем рок на траење[sm=smiley1.gif]. Како и да е и колку и да се наервирам , играчките се за тоа, така се развива интелигенција , што сакаат нека им прават не ќе ги чувам вечно.АнеЛав,и мојот како и твоите ,на иста возраст,во исти фази поминуваат[sm=jezicek.gif]
Ф буквално секоја играчка,а најомилени му се далечинскиот управувач ги зема и ги пушта од високо,да види дали ќе летнат парчиња,и каков звук пушта[sm=jezicek.gif] Ако летнат парчиња тоа е атракција,ќефови е ,и има да го тропа така до бескрај дури не се распарчи последното парче[sm=zz_stomp.gif]
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>