|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 10:46:03   
ana33
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo neka rasne i se da e vo red a za sex toa se znae obavezno pocnuvame uste dva dena cekam da pomine user posted image pa sto dal gospod ke bide koga e receno ne se nerviram veke sto e moe ke si dojde jas samo ke pomagam da dojde pobrguuser posted image user posted image user posted image pozdravce do tebe i do site sto sakaat i cekaat user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 14:46:52   
Glück90
samo da ve pozdravam rr i da i cestitam na humana za user posted image user posted image user posted image user posted image i uzivaj mila sega.kaj mene i ovoj mesec nemase nisto a i ne se trudevme bas kojznae kolku.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 20:36:40   
Just baby
Dojde vikendot koga ne treba da dobijam user posted image . Stomakot mi e poduen kako da sum 4 mesec bremena i povremeno imam bolki vo stomakot. Neznam sto znaci ova dali ke dobijam ili ne. Se nadevam deka nema...

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 23:14:07   
misla
da ovaj e i moj vikend just baby za ne dobivanje ama i mene stomakot poduen :) i nekako mali bolki vo jajnicite i toa mi ja zema seta nadez :((

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 0:08:38   
Just baby
Ajde da se nadevame deka nema da dobijame. Mene vecerva nesto odednas mi stana loso, po malku mi se gadese i osetiv kako da mi e nizok pritisokot. Neznam dali ke izdrzam da ne pravam test vo nedela. Togas e denot user posted image

(Одговор на членот misla)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 0:14:07   
Lina_34
Zdravo,
i jas sakam dve crti, mozda i ke gi ima, ne znam, mislam deka postojano sum na strek dali veke gi ima PMS sindromite, i za zal nesto veke ima, iako mislam deka pri pvata bremenost imav sekoj mesec nekoi bolki vo stomakot ili gradite mi se zgolemuvaa, bas kako pred da dobijam.
Pa ete sega si se tesam so toa i postojano cekam da gi vidam tie dve crtki.
Inaku so prvata bremenost nemav problemi pri zabremenuvanje, a sega UZAS.
Sakam, sakam epten sakam dve crti!!!

user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 0:18:51   
humana
Osekam deka ke imame nabroz nova trudnica,samo napreduser posted image

(Одговор на членот Lina_34)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 0:24:00   
Just baby
Lele kako me oblevaat zestini dodeka mirno si odmaram vo postela user posted image . Dali tie sto si gi vidoa crtickite imaa bolki kako za pred dobivanje i poduen stomak? Ah kolku mnogu se nadevam, ne sakam povtorno da se razocaram. Nekako si bev ubedena deka ovaa godina ke imame bebence. I ako ne se fatilo ovoj mesec nema da se rodi ovaa godina. Iako toa sega ne mi e vazno, sakam samo da se rodi, koga i da e user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 6:13:14   
misla
i mene mi e vo nedela toj den user posted image ama me maci toa sto me nabolnuva stomakot od vreme na vreme..i celo vreme si mislam a toa e od pms..a za zestini ne kazuvaj,ili mi e mnogu zesko ili posle mi studi :))))

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 9:32:41   
gabi11
luckygirl ajde izdraduvaj ne deneska...kazi ubava vest:))))

_____________________________

gabi11

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 11:41:37   
Just baby
Uf ovaa neizvesnost user posted image , na sekoj 30 minuti probevruvam da ne slucajno dosla user posted image . Od vreme navreme imam bolki vo stomakot. Za sreka seuste nema nisto. Se nadevam deka taka i ke ostani user posted image . Stomakot seuste mi e podujan a gradite ne me bolat tolku mnoguuser posted image

(Одговор на членот gabi11)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 12:58:58   
ana33
e mila sto bidna cekam da pises te mislam od vcera pozdrav i ti stiskam palci da siuser posted image

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 14:18:26   
Just baby
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Totalno se razocarav. kolku bev srekna i mislev deka se fatilouser posted image user posted image user posted image user posted image   Poradi toa se opustivme so mm i, i posle toa imase rozovko na hartijata. sega bev vo wc i povtorno imase nesto bledo rozovko. Mislam deka ovaj pat sum najrazocarana. Mi doaga da se iznaplacam no ne sakam mm da me gleda takva zatoa sto znam deka i nemu mu e tesko i ke mu bide uste potesko. Nemam so koj da razgovaram i da si ja izlesnam dusata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 14:33:25   
baby27
Немој да се разочаруваш, се надевам дека набрзо ќе се израдуваш на user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 14:52:06   
Just baby
Znam deka bazalnata temperatura se meri nautro pred da se stani od krevet. megutoa jas merev sega, ne mozam da si poveruvam deka ke dobijam i seuste razgleduvam nekoi sansi da e toa krvarenje od vgnezduvanje. Ja merev i mi bese 37.2 . Kolku treba da bide na prviot den od menstruacijata? kako sto sum citala se pokacuva samoza ovulacija i se spusta povtorno...

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 15:17:18   
Bogdancanka
Just baby mila bas mi e zal,  ne se razocaruvaj,glavata gore ako ti se place izplaci se, ne si sama nie sme so tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image daj boze nabrzo da si gi vidisuser posted image crtki

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 15:40:38   
sunshine0704
justbaby mislam deka bazalnata temperatura treba da e pokacena dokolku e nastanta bremenost, no vidi utre sabajle pred stanuvanje izmeri zasto ovaka ne sum sigurna dali e tocna taa izmerena temperatura. Ti posakuvam od srce da gi vidis user posted image user posted image i da ne izraduvas site so user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 15:40:55   
luckygirl
Eve me moi najmili i toa so radosna vest,da BREMENAAAAAAAAA sumuser posted image user posted image user posted image ,ne znaete kolku sum srekna vcera vi kazav deka kupiv test i nokta oko ne sklopiv izdrzav do 4h nekako i go napraviv testot i si gi vidov moite user posted image .ve guskam site srcinja moi i vi posakuvam ovoj mesec da ve ima uste mnoguuser posted image user posted image user posted image .Pozdravce do site.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 15:46:02   
babyhope
luckygirl ЧЕСТИТКИ милаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Одлична вест, браво, браво, браво.user posted image user posted image user posted image Уживај си сега во 9 месеци user posted image и да си дочекате со мт слатко/и user posted image user posted image хахаха. Те гушкам и лесна бременост!!! 

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 16:08:17   
Olivia
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Cestitki Luckygirl, sega navistina si srekna devojka, uzivaj vo bremenosta.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 16:11:00   
Bethany
Честитки, се најубаво!!!! Да имаш многу лесна бременост и да уживаш во секој ден!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 16:21:32   
rozalinda
Cestitki i od mene,ajde sega kazuvaj gi simptomite..ti bea li isti kako za dobivanje,pozdrav i imaj ubava bremenostuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 17:48:00   
Just baby
Cestitki, bas me izraduva. Imaj ubava i lesna bremenostuser posted image user posted image user posted image . Jas seuste pukam od nervoza. tos rozovkoto sto go imase na hartijata, sega go nema... Od vreme navreme imam nekoi bolki vo stomakot. Cekam da vidam dali ke se probijauser posted image i koga user posted image

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 17:51:52   
Natasa981
cestitki i od mene luckygirl! bravouser posted image dobredojde vo klubot na user posted image ke se druzime zaedno pa da si ja isterame so lesno bremenosta! user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.4.2011 18:37:58   
mimo
cestitki i odmene,user posted image user posted image user posted image luckygirl ti posakuvan lesna bremenost

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?