|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:36:41   
humana
rozalinda mila,kolku i da vikas ne se zamaram cabe,pak ke se zamaras,koga ke gi didis ke za zamaras za srceto,pa posle dali ke bide dobro itn,od sekiracii nikogas dostauser posted image user posted image ,inaku za simtomite e za toa ne se zamaraj,kaj sekogo se razlicni,nieden organizma ne ist,eve sega mi teknuva deka mnogu zdrigav:))pozz mila i daj Boze da is gi vidis user posted image user posted image

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:40:54   
rozalinda
vo red,ama dali ti bese isto kako mesecot pred da dobies,eve na primer ovoj mesec si zabremenila i dodeka cekase dali simptomite ti bea isti kako i minatiot pat koga dobi???[pozz

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:43:44   
humana
pa ne bas,obicno me bolat gradite a sega ne me bolae,pocnaa duri koga doznav deka sum bremena,a kicmata ne me bolala a sega me bolese,i mi se povrakase od pastata za zabi,i po toa posomnevav deka sum bremena,pozz mila

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:46:49   
rozalinda
pozdrav i do tebe,izvini ako te zamaramuser posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:48:08   
humana
uf ne kakvo zamaranje,pa jas bev beter do minatiot mesec

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
10.4.2011 22:53:16   
rozalinda
ti blagodaram uste ednas i se nadevam deka i jas ke si gi vidam dvete crtki naskoro,ajde kako gospod sto e nikoj ne e,ne sme frlale so kamenja po nego,pa i po nikogo.pozzzuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
11.4.2011 0:18:42   
Just baby
Koga bev na pregled vo oktomvri-noemvri, bev na 12-13 den. i vo dvata jajnika folekulite mi bea skoro isti. doktorkata mi kaza deka najverojatno za 2-3 dena ke prsnat. Taka da toa valjda znaci deka sepak ima ovulacija.. A ovoj mesec pravev i testovi za ovulacija. Edniot na pocetokot bese negativen i po 7 mini bese pozitiven. na testovite pisuvase rezultat posle 5 minuti. drugite testovi, narednite 3 bea negativni, i posle 7 minuti. I toa mi vlea nadez deka sme go pogodile denot. Megutoa nisto.. Dali od pregnogu mislenje  i zelba ili ima nekoj problem. Ah kolku mrazam da odam po bolnici i ispituvanja....user posted image user posted image

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
11.4.2011 0:34:05   
Olivia


Just baby stom doktorkata videla deka si imala dobri folekuli znaci ima ovulacija no toa ne znaci deka sekoj mesec nastanuva ovulacija ,zenata po priroda ne zabremenuva vo sekoj ciklus, t.e. ne sekoj pat isfla j.k spremna za oploduvanje i toa vo odlicna zdravstvena sostojba, zatoa koga veke gi sledis denovite na ovulacija testovite pravi naporedno nekolku meseci, veruvaj samo treba da bides opustena i da vodite ljubov, i ako ovoj mesec ne si ostanala bremena nema prostor za razocaruvanje naprotiv sansite se zgolemuvaat po naredniot ciklus, ti posakuvam sto pobrzo da gi vidisuser posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
11.4.2011 10:14:07   
sunshine0704
cestitki luckygirl user posted image  ti posakuvam ubava i lesna bremenost user posted image , uzivaj vo slednite devet meseci. Na site ostanati sto cekame posakuvam sto pobrzo i nie da ve izraduvame so vakva prekrasan vest.
Imajte ubav den devojki i hrabro bez razocaruvanja user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
11.4.2011 11:50:06   
mimo
zdravo eve jas bef malku na pauza pa sega pocnavme so rabota mi pomina user posted image  pa gi pief klomifenot  i ne znam kogami e ovulacijata, i samo si vodime lubof na ne gi racunime deovite zato sto ne znam koga mi e ovulacijat, pa sega sakam da ve prasam dali vi se slucilo da ve boli stomakot
mene mi boli od fcera koga imaf odnosi pa i denes iam bolki sega ne znam od sto mi e  pa utre ke odam da vidam folikulite kako se dali se e vo red  utre mi e 14 den na menstruacija ali ne znam dali utre treba ili ne posto nekoii vika12 dea posle pienje klomifen ili 12 dena posle menstruaci ne zam koga

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
11.4.2011 12:35:29   
Maja82
Devojki eve me mene pak posle dolgooo vreme.. i pak vo ocekuvanje na tie user posted image user posted image ..user posted image   i ako posle tolku mnogu rabota ne gi vidam.. ke se nalutam.. user posted image user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 14:56:13   
mimo
se nadevam deka ovoj mesec ke gi vidamuser posted image  posakuvanite a se nadevam za site koji gi cekaat tie prekrasniuser posted image user posted image user posted image jas denes bef kaj doktor na pregled mi vitat polna so folikuli si ednoto mi bese 23 mm a drugoto  mi bese 20 mm i mi kaza deka mozat da puaat ovie 2 dena pa sega ne mi e jasno mozno e da imas mnogu flolikuli? posto jas minatiot mesec imaf 1 folikul i mislam deka sekogas koga sum bila na pregled po 1 sum imala a denes imaf mnogu pa doktorkata mi kaza deka sancite za user posted image  ovoj mesec mi se mnogu golemi  denes mi e 14 den od menstruaci pa ke videme ovoj mesec user posted image user posted image

(Одговор на членот Maja82)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 14:58:16   
mimo
humana kako e kaj tebe napreduva li sto napraj bese na doktor ti potfrdija kolgu nedeli na bremenost si ?

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 15:19:48   
BabyPhat
Just baby.... sakam da ti odgovoram na prasanjeto vo vrska so ovulacijata
jas pravev test na hormonite, zatoa sto mu pokazuvase deka nesto ne bilo vo red pa mislese deka se policisticni jajnici no ispadna deka ne se i
doktorot mi prepisa uput, tretiot den od dobivanjeto na menstruacijata odis da ti zemat krv za ispituvanje na site hormnoni, posle toa otkako ke se napravi toa ispituvanje na 21 den od dobivanjeto istiot mesec znaci otidov pak na ispituvanje za hormonot progesteron (za ovulacija) i ke si gi pocekas rezultatite i ke ti kaze doktorot sto kako....
mene rezultatite od prvite hormoni (od site) mi ispadna super a od progesteronot mi ispadna deka mi e 0.56 a ustvari trebalo da bide 3-4 sto znaci sum nemala ovulacija i mi prepisa klomifen (a nie 8 meseci probuvame, kupuvam testovi a ne sum znaela ama poarno porano da se doznae za da se pocne so terapija) nisto strasno srce samo pozitivna da si bides ....
sepak ova e mojot slucaj ti otidi si na doktor konsultiraj se .... pozz

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 16:14:11   
humana
humana kako e kaj tebe napreduva li sto napraj bese na doktor ti potfrdija kolgu nedeli na bremenost si ?
[/quote --- uste ne sum bila ama ke odam zdravje posle 2 maj,ke si ostavam prostor da porasne ,nesakam pak da me vrakaat,inaku pocnav pomaku pocnav da custvuvam macnini,i da gubam od ramnotea,se nadevam deka se tie dobri znaci

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 16:18:48   
rozalinda
Luge,na dva dena sum pred dobivanje ama cudni simptomi i denes go kupiv toj testot od Zegin najskapiot 410 denari i veruvajte mi pokaza dve crti,ne znaete kolku se izraduvav,o ne sum bas sigurna.aptekarkata mi vika deka sum sigurno bremena,cekam da dojdat i tie dva dena pa posle toa da pocekam uste nekoj i da odam na ginekolog,veruvajte izmesani cuvstva, a na testot pisuvase deka pokazuva 5 dena od zacnuvanjeeto,toa znaci mnogu rana bremenost...lelle ne znam sto da pravam ima li nekoj so vakvo iskustvo,ve molam pisete ,pozzzzz ve sakam

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 16:34:27   
mimo
user posted image user posted image  rosalinda mislam deka sibremena testot stom ti pokazal user posted image  toa sigurno

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 16:36:25   
humana
Sigurno si bremena ako ti pokazal user posted image user posted image ,nema utka taka da si imas najlesn abremenost user posted image user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 17:30:41   
rozalinda
vi blagodaram ama sepak strav mi e dodeka ne vidam na eho,pozz

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 17:47:29   
Glück90
cestitki luckygirl i rozalinda user posted image user posted image user posted image user posted image i uzivajte vo bremenostauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 19:24:24   
Natasa981
cestito i od mene, rozalindauser posted image da si imas ubava i lesna bremenost!user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 20:17:07   
anebebe
cestito Rozalinda user posted image user posted image user posted image user posted image imaj si lesna bremenost

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 20:34:21   
DuffytheDuck
Честитки, честитки честитки до сите идни мамички user posted image Ви посакувам лесна бременост и здрави прави бебчиња.
И јас сакам две цртки user posted image user posted image и не сакам да добијам овој месец. Ситно бројам до тест уште три четири дена user posted image

Рингерајки, пријателки дајте бидете солидарни пуштете срекички наваму и накај сите други кои чекаат нестрпливо да им порасне стомачето.
Што убаво вака предвелигденски да се усреќиме и прославиме, што велите? user posted image

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 20:38:34   
humana
eve jas pustammmmmm za site sto sakaat user posted image user posted image

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2011 20:51:16   
Bogdancanka
user posted image честитки Розалинда ти посакувам лесна бременост,уживај мила user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?