|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 13:54:16   
humana
ana ajde sega ao polna parea mavnete na seksuser posted image user posted image i ke mora da ser fati,inaku denska bev nakontrola i bebeto e na mesto toest toa uste ne e bebe ama sega imam nadez deka ke bidr sve vo red,od minatiot pat potporsnalo malku,na site od strce vi posakuvam sto pobrzo da is go vidite dvet user posted image user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 13:56:11   
fila
bas mi emilo za tebe  uzivaj vo bremenosta se nadevam za desetina dena deka i jas ke napisam za moeto bebe sto so dusa go cekam

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 14:56:27   
BabyPhat
dali nekoj moze da mi kaze za CLOMIFEN pisav prethodno epten me ignoriravte

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 15:07:21   
Olivia
Baby Phat OVDE ima pisuvano za klomifen.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 15:09:27   
BabyPhat
fala olivia ... za moment pomisliv deka moite poraki se nevidlivi
fala uste ednas

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 16:00:44   
luckygirl
zdravo na site,ana duso znam deka mi kasni 5 dena skoro ama strav mi e da ne se razocaram pa sakam bar sabota da go pravam testot ako ne dobijm.A inaku ovie denovi mnogu mi se losi i toa navecer,eve sinoka stanav vo 2:30 i mnogu mi bese loso i povrativ nesto zoltouser posted image .Ke pocekam do sabota pa ke ti pisam obavezno..........pozdrav te guskam i ti posakuvam najbrzo da si gi vidisuser posted image .

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 16:26:58   
gabi11
BabyPhat mn mi e zal no nemoj da se razocaruvas ke bide se vo red.sega bar go znaes problemot i ke go sredis i ke vidis deka za mn brzo vreme ke se pofalis so user posted image .od srce ti go posakuvam ova i ke vidis deka taka i ke bide.se ke se sredi.golem pozdrav i baknez

_____________________________

gabi11

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 17:31:02   
humana
zdravo na site,ana duso znam deka mi kasni 5 dena skoro ama strav mi e da ne se razocaram pa sakam bar sabota da go pravam testot ako ne dobijm.A inaku ovie denovi mnogu mi se losi i toa navecer,eve sinoka stanav vo 2:30 i mnogu mi bese loso i povrativ nesto zolto.Ke pocekam do sabota pa ke ti pisam obavezno..........pozdrav te guskam i ti posakuvam najbrzo da si gi vidis .
mene mi mirisa na bremenost user posted image user posted image i mene mi se losese i za cudo samo navecer i si vikav,abe nema sansi pa sto navecer a nautro ne,ama jas sum ja imala taa sreka za navecer:)))ajde od srce ti posakuvam da si bremena i ke se barame po forumive user posted image user posted image

(Одговор на членот gabi11)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 19:01:02   
Just baby
mene deneska mnogu me bolat gradite, povtorno imam bolka vostomakot i imam bel gust iscedok koga odam vo wc. I seto ova mi mirisa deka sepak ke dobijam vo nedela i testot sto go pravev pred nekoj den i bese negativen ke se potvrdi deka bil tocenuser posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 19:58:33   
Just baby
Imam edno prasanje. |Jas ne sum tolku upatena i ne mi se jasni nekoiraboti. Kako moze da se ima menstruacija a da nemalo ovulacija? neli neoplodenata jajce kletka e pricina za menstruacijata? moze nekojda mi kaze nesto poveke za toa?

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 20:27:56   
rozalinda
I jas ne sum bas nesto upatena,ama znam deka ciklusot kaj sekoja zena mora da nastapi sekoj mesec bez razlika dali imalo ovilacija ili ne...sepak rabotat hormonite,osven neoplodenata jajce kletka postoi i drug materijal koj mora de se isfrli vo vid na menstruacija,toa e obavezitelno zadolzitelno,a dodeka ako ne se slici menstruacija se raboti za bremenost..ili ne daj boze nekoj drug problem kako na primer disbalans na hormoni ili mnogu drugi pricini koi bi mozele da go poremetet ciklusot,pa zatoa se preporacuvaat apcinja ili inekcii za da se isprovocira menstruacijata...
Jas imav druco prasanje... ve bolea li gradite pred da go docekate datumot za dobivanje,se razbira za onie koi ostanale bremeni i pri toa ne dobile ciklus.... zasto nekoi vikaat gi bolat gradite isto kako za dobivanje,a drugi vikaat ne,pa zatoa bi sakala da prasam dali ima nekoj takvo iskustvo..odnosno dali bi bil toj nekoj znak na rana bremenost,sto bi se razlikuval od dobivanjeto,pozz rrajki mozebi sum dosadna ama kako i ste vas ocekuvam po nekoj znak za rana bremenost,odnosno se razbira si go cekam datumot da ne dobijam ...ve sakam siteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 20:36:20   
Just baby
I jas sum nestrpliva i postojano pratam znaci. naj opustena sum prvite 2 nedeli od kako ke dobijam, odnosno dodeka ne pominat plodnite denovi. Posle toa sum nestrpliva i edvaj cekam da dojdi datumot za user posted image i da ne dobijam, tuku da si gi vidam user posted image . No eve veke od avgust ..nisto... i veke pocnuvam da se naviknuvam na mislata deka deka mozebi mie sudeno da ne zabremenam po priroden pat, i nekako po normalno go prifakam toa sto ne gi gledam user posted image tuku dobivam user posted image .

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.4.2011 21:40:53   
luckygirl
Da Humana mila i mene toa me buni na site im se losi nautro,a mene navecer eve sega dodeka pisuvam ne znaes kolkava macnina cuvstvuvam...ufff,daj Boze da e toauser posted image ,ke se osiguram vo sabota togas resiv da go pravam testot,ama ne znam od sto drugo bi mozelo da mi se losi i toa poslednive 4,5 dena sekoj den....aj ke vidime vo sabota dali e user posted image ili nesto drugo.Pozdravce user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 8:01:24   
rozalinda
Humana..so sreka i so lesno neka ti e,ti  rekov da ne se voznemiruvas ,znaev deka sve ke bide vo red,,ajde sega kazi ni gi tvoite simptomi koga go cekase datumot da ne dobies.....ako mozes objasni ni podetalno se,,mozebi nekoja od nas ke se pronajde pa ke si se nadevame i nie na user posted image crtki,pozzz te guskamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 8:53:25   
BabyPhat
fala gabi11... eh nema zosto da se razocaruvam si znaev potajno
majka mi isto nemala ovulacija pa so germanski apcinja se izreguliralo se
pa neli kako sto kazuvaat ... krusata pod krusa paga...
thanks za utesnite zborovi, pa naskoro so drugi vesti ili prasanja ako imam normalno
pozz baknezi i guski

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:04:38   
mama_06
Zdravo na site. Jas sum nov clen ovde i so vas sakam da go spodelam moeto razocaruvanje.Utrovo mnogu se razocarav, dobiv i se mi e crnouser posted image . Ova bese prv pat da probame da zacneme, prethodno bev i na kontrola kaj mojot ginekolog i mi kaza deka se e vo red so mene, nikogas sum nemala nikakvi problemi, pa jas toooolku mnogu se nadevav deka ke zabremenam. Imal li nekoj vakvo iskustvo, stvarno ne mozam da se pomiram so neuspehot koj go doziveav.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:09:14   
BabyPhat
mama_06 nemoj da se razocaruvas sepak probuvate prv pat neli....
ajde ne se sekiraj stom se e vo red so tebe opusti se, ne misli i naredniot mesec so novosti
pozz

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:14:52   
belabela
Mama 06 ne sekiraj pa vie se obiduvate samo eden mesec nemas mesto za grizi opustena bidi si ne se opteretuvaj so toa dali ke ostanes bremena vodi ljubov so soprugot i za skoro ke vidis vesterkata nema da dojde.Kolku poveke mislis na toa nema da se sluci pozitivni misli i uzivkaj si vo zivotot a user posted image ke dojde koga najmalku se nadevas.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:15:20   
mama_06
Daj Boze BabyPhat, se nadevam deka ke e taka zatoa sto vo mene imam tolku mnogu ljubov za davanje.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:22:53   
BabyPhat
znam duso, ti si razocarana od eden pat sto ne uspealo
za razlika od tebe jas 8 meseci si cekav, kupuvav testovi
za pred nekoj den da doznaam deka voopsto nemam ovulacija
no ne se zalam (sakav da ti kazam deka ne samo mojava situacija tuku ima i polosi raboti i od mojata) ,
zdravje Boze ke bide ke si gi videme i nie user posted image ili user posted image ...
samo pozitivno treba da se misli i normalno da se raboti na slucajot user posted image
pozdravce

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:26:43   
mama_06
Fala vi na dvete, tebe i na belabela navistina e polesno koga ke si ja kazis makata na patalec pa sega se cuvstvuvam podobro. Imajte si najubav den, ve guskam

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 9:29:23   
BabyPhat
fala isto i ti duso....ne se sekiraj...
uzivkajte si zaedno dodeka ste sami...pa user posted image ke znae koga da si dojde
site ke go osetime zadovolstvoto kako e da si user posted image
znam deka jas edvaj cekam :)
pozdravce

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 10:25:10   
Olivia
Mama_06 nemoj da se razocaruvas navistina nema potreba i nikako da se nerviras , sega stom ste pocnale so planiranje na bebe treba da uzivas i da se opustis,sto doktorot veli deka se e ok veruvam deka naskoro ke bides bremena, vodete ljubov a ne da pravite bebe ke vidis i samata ke se iznenadis,pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 10:40:54   
ana33
mama duso nemoj da se sekiras i kaj mene se e vo red i kaj mazot mi pa od nova godina rabotime na user posted image i ne e uste ama netreba mnogu da se opteretuvas so user posted image vodete ljubob i uzivajte i ke dojde jas imam edno since 4 godini e sega sakame drugo i se nadevam ke dobieme i jas bev sigurna ovoj mesec i se razocarav na 3 trebase da dobijam jas dobiv na 5 i cekam da pomine pa pak da pocneme so vodenje ljubov ama ne se opteretuvam mnogu ovoj pat ako bide bide a zavisi od mnogu raboti najmnogu od stres 

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2011 10:43:16   
ana33
humana duso sto naprai ti bese li na doktor kako e tvoeto malo zlato pozdrav 

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?