|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
21.3.2011 21:11:04   
mazule
Zenski pozdrav do site. Mene na 10 ti den folikulot mi bese 10mm na 14 den mi bese puknat dali e mozno toa da porasnal tolku i da puknal. Znam deka treba da bidi 20mm za da pukne. Sega na 1vi april mi e 13den pa ke odam na eho se nadevam deka ke bidi dobro. A prethodnoo na 14 den na eho endometriumot mi bese 2,5 * 1,3 sto znaci toa ? neznam ako znae nekoj neka pisi. Pocnav da se razocaruvam pozdrav4e.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Кломифен
21.3.2011 22:23:31   
mama_934
sakam da prasam :denes mi stasaa rezultatite od brisevite i od papot ne mi najdoa nisto brisevite bea negativni papot nemase nisto neznam zosto mi se sluci spontaniot i zosto treba da gi pijam i tie apcina eden doktor mi vika da gi pijam a drug mi vika deka nemam potreba od toa deka sum imala mnogu fotikuli NEZNAM NEZNAM NEZNAM kogo da go poslusam

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Кломифен
22.3.2011 10:02:16   
Sajna
a sto apcinja ti dadoa da pies?
ne se nerviraj i jas niz istoto proagam user posted image

(Одговор на членот mama_934)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Кломифен
22.3.2011 14:44:55   
mama_934
mi rekoa da gi zemam klomifenot i sekoj vtor den da odam na pregled za da vidat kako se razvivaat fotikulite a pa drugiov doktor mi vika vakvi apcina se davaat na zeni koi imaat problem so ovulacija ili sterilnost pomos neznam kogo da slusam

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Кломифен
22.3.2011 21:34:21   
Sajna
Dali ima nekoja ringerajka sto ima neredoven ciklus podolgo vreme a piejki klomifen da i dojde na vreme ciklusot???

(Одговор на членот mama_934)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Кломифен
24.3.2011 14:50:24   
mimo
sajna jas imam  ne redoven ciklus mi kasnat po 1 dena ili poveke znaci ili na 30 dena ili mose da preskokne pa duri do 37 dena i ovoj mesec e prviot mesec sto pief klomifen i ete uste cekam nemam dobieno a imam nezasitni odnosi sakameuser posted image pa se nadevam nema da gi dobijam a ako dobijam ne zam sto efet mi napravil klomifenot

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Кломифен
25.3.2011 15:29:50   
mama_934
Огромен број на жени имаат циклус со траење од 23-35 дена и тоа е нормална појава. Не се загрижувајте ако имате 1-2 нередовни циклуси, тоа е сосема нормално.i ne se smeta toa za neredoven ciklus

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Кломифен
30.3.2011 19:11:50   
mimo
zdravo denes dobiv user posted image  i sakam da prasam vo vrska so klomifenot sega se javiv kaj doktorot i preku telefon mi kaza kao da pocnam so vtora doza znaci mi e 2 mesec 1 mesec pief pa sega e 2 mesec koj treba da piam i on mi kaza a brzina no ne go razbrav dobro pa ne mozam pak da se javuva kaj nego pa sga baram pomos koja od vas ima primno vakva terapija ilznaete nesto vtoriot den 2x1 pa cetriri dena 3x1 i posle ne razbraf dali 3 dena po 1 ili tri dena po 3x1?????????????? pa mi kaza 12-ti den na kontrola za da vidi foliku

(Одговор на членот mama_934)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Кломифен
31.3.2011 14:51:33   
mimo
kaj ste ima li nekoja od vas odgovor na ma moeto prashajne ve molam cekam nejo na mi objasni user posted image user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Кломифен
31.3.2011 15:23:51   
Sajna
mimo site imaat razlicna terapija so toj klomifen , najcesto se pie 5 dena, 2 x 1 odnosno se dava od 3-7 den ili od 5-9 den od ciklus i potoa od 12 den se od ina eho odnosno folikumetrija

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Кломифен
31.3.2011 21:49:23   
Darijan
Zdravo !!! Jas sum nova na forumov,od septemvri sum na klomifen, vo mart  po moja zelba ne zemav i koga otidov na folikulometrija, doktorot mi kaza deka imalo samo 2 folikuli, no deka bez klomifen ne bi prevzemal nisto, posto sansite  za user posted image bile mali,neznam do koga bi mozela da zemam klomifen,da ne pocnat da se pravat cisti,bas sum zbuneta i si mislam vo april da odam kaj dr. doktor, inace gi imame site ispituvanja praveno, se e ok user posted image

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Кломифен
31.3.2011 22:41:11   
mimo
sajna fala ti mnogu, jas 1 mesec pief klomifen od 5 den 2x1. no sega doktorot preku telefon mi rece da zemam dupla doza ali ne go razbrav kako da ja zemam i po kolku da pijam zam samo deka mi kaza od 2 d da pocnam po 2x1 pa posle cetiri dena 3x1 pa potoa ne zapamtiv dobro toj se brzase i mi iskluci toj mi kazal spored nekoja duplo dozas ti bila nekoja sema ama jas ja ostaviv taa sema oti tidov kaj maticniot ginekolog i taa mi kaza deka mnogu jaka bila taa doz i mozelo da mi se stori cista. a toj dokotrot preku telefo toj e privaten i zatoa na brzina i znam deka mi kaza deka za da ne se stvarat cisti od klomifenot m kaza da zemam i dabroston sto ke i azete vije za ova rabota .?

(Одговор на членот Darijan)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Кломифен
31.3.2011 23:02:07   
Darijan
Mimo, jas zemav negde vo noemvri po taa sema, a rezultat mi bea nekolku golemi folikuli, no bez uspeh, a od togas zemam se po dupla doza i cisti ne mi se imaat pojaveno, a od toa i se plasamuser posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Кломифен
31.3.2011 23:52:34   
mimo
darijan ak mozes da mi ja napises taa sema sve da mi ja napises i objasnis zasto toj doktorot mi iskluci i nisto ne zapamtik kako treba i sto treba

(Одговор на членот Darijan)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Кломифен
3.4.2011 19:19:03   
Sajna
Dali smeam da pijam caj macina treva - ocajnica dodeka pijam klomifen?!?!?

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Кломифен
7.4.2011 15:17:19   
BabyPhat
se izvinuvam vaka sto upagam ... vidov deka ovde se pravi muabet za clomifen pa sakav da vi kazam deka
vcera jas so rezultati vo raka bev kaj doktorot i mi kaza deka sum nemala ovulacija i mi gi prepisa clomifen
da gi pijam... i poradi toa sto sum nemala ovulacija menstruacijata mi bila neredovna nekogas kasni nekogas poranuva
znaci nemam nikakvo hormonalno poremetuvanje .. samo progesteronot mi e 0,56 a trebalo da bide 3 ili 4
ne znam dali e nasledno i majka mi isto taka nemala ovulacii samo sto ona piela germanski apcinja (vo toa vreme) a mene mi kaza doktorot da zemam clomifen od hrvatskata Belupo zosto nasite ne gi biduvalo... i sega cekam da mi dojde i da pocnam da gi pijam od 3 den pa na 10 den ke odam kaj nego za da vidi dali apcinjata ke imaat nekakvo dejstvo za da imam ovulacija.
i zaboraviv da prasam me interesira nesto za clomifenot dali nekoj ima pieno do sea... zosto jas sum nova vo set_o ova



< Поракaта ја уредил Olivia -- 7.4.2011 15:21:30 >


_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Кломифен
7.4.2011 15:51:29   
veckasr
jas gi imam pieno poveke pati clomifen

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Кломифен
7.4.2011 16:11:50   
BabyPhat
jas treba da gi pijam na 3 den otkako ke dobijam 2 x 1.... pa se nadevam ke mi reagiraat pozitivno i ke imam ovulacija

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Кломифен
7.4.2011 16:28:00   
Bethany
Jas gi imam pieno 3 meseci i reagirav odlicno na nego. Isto taka , nemav ovulacija, samo jas imav redovni ciklusi, dodusa na 25 den, ali redovni.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Кломифен
7.4.2011 16:30:57   
Bethany
I da, zaboraviv da dodadam deka posle 2 godini obidi, uspeav so klomifen, uz Bozja pomos da ostanam bremena. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Кломифен
7.4.2011 21:39:17   
mimo
ja denes zavsif so klomifenot, ovoj e ftori mesec sto piam prviot meec gi pief pa otidof na kontrola mi kaza deka uspesno destvuval reagiral ali bemenost nema uste. pa ke videme ovoj mesec

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Кломифен
8.4.2011 9:00:17   
BabyPhat
si znaev jas potajno
ednite rezultati od hormonski ispituvanja mi bea super...
a rezultatot za ovulacijata mi bese pred nekoj den gotov i znaev deka nesto ne e vo red
koga doktorot mi kaza deka nema ovulacija mi padna nekako krivo,
a i plus krusata pod krusa si paga (i majka mi nemala ovulacija)
no ajde so apcinjava belki ke se regulira rabotava...
fala za informaciite... seuste ne sum pocnala so pienje na clomifenot no koga ke pocnam da gi pijam
i koga ke odam kaj doktorot ke vi pisam kako napreduvam .... daj boze se da bide vo red...

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Кломифен
8.4.2011 9:13:49   
BabyPhat
bethany zaboraviv da dodadam mene ciklusite nikogas ne mi kasnele
megutoa otkako pocnavme so mm da si imame odnosi bez zastita pocnaa da mi kasnat
po 3-4 dena .... nekade oktomvri mi kasnese mesec dena a januari mi kasnese 20 dena
i se isplasiv si vikam da ne e nekakvo hormonalno poremetuvanje...
prvite rezultati od site hormoni mi bea super, no ispituvanjeto na progesteronot (neli za ovulacija)
mi bese 0,56 a trebalo da bide 3-4 sto znacelo deka nema ovulacija pa zatoa doktorot mi gi prepisa apcinjava
i mi rece od Belupo da kupam zosto nasive skoro i da nemale efekt
pozz

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Кломифен
8.4.2011 14:05:25   
Bethany
Јас кога купував кломифен, секогаш ми даваа од тие Белупо, и не знаев дека имаа и другите user posted image
Baby Phat сега само биди опуштена и се ке биде.
Поздрав.

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Кломифен
8.4.2011 18:47:10   
Anonimen
Jas gi piev KLOMIFEN povece meseci no nemav nikakov uspeh i sega mi dadoa da piam FEMARA dali nekoj gi ima pieno i ima nekakov uspeh od niv.
pozz...

(Одговор на членот Bethany)
  Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?