|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Отворено посвојување
25.3.2011 16:55:33   
agnes77
во Мк (исто така во Сло) има затворено посвојување ... нема контакт помеѓу биолошки родители, деца и посвојители ... но во некоји земји не е така, постоји отворено посвојување ... open adoption     adoption.com/questions/what-is-open-adoption

ме интересира ваше размислување  за оваа тема

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.4.2012 20:02:22 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: отворено посвојување
26.3.2011 19:39:12   
tin*
Jas sum za otvoreno posvojuvanje, mislam deka kje se izbegnat mn. traumi na pr. doznavanje na deteto deka e posvoeno( iako se preporachuva da mu se kazi na deteto uste koga ima 3, 4 god site krijat, a toa sekako kje se doznae porano ili podocna) pa baranje na bioloshkite roditeli, pa vospostavuvanje kontakti, prifakjanje i tn.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: отворено посвојување
27.3.2011 12:29:27   
agnes77
тин, јас мислам исто така ... сите забораваме колку тешко е тоа ако не знаеш нништо за себе  ... примјер, оди на лекар, лекар те праша за медицинска историја во семејство ... посвоени луѓе што да рече, немаат информации за болест во семејтвото ... и то е само еден примејр 

(Одговор на членот tin*)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?