|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе
23.8.2009 12:12:37   
Еца
Бидете верди и насмеани, и покрај маката ваша.Само вие знаете како се чувствувате, само вашето срце знае колку боли, но сепак, не губете верба, не губете надеж, задржете ја силата и истрајте докрај!!!user posted image

Те молам Господи послушај ги молбите на сите кои се трудат да добијат дете, исполни им ја душата со радост, со онаа родителска радост, тие го заслужуваат тоа. user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.5.2012 9:41:12 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
23.8.2009 13:39:58   
nadica
има една стара поговорка која баба ми знае да ја каже ''никој да не плаче за дете ако плаче тоа нека биде од дете'' радоста среќата задоволството и убавите работи во животот ги чинат децата


посакувам секој да ја осети топлината која ја даваат децатаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
23.8.2009 18:57:09   
milijana
Ako nema..nema..ke si zemam edno..pa eve se borime veke dva meseca da si zememe edno malo srcence.Vo petokot bevme do socijalnoto da vidime sto se slucuva..do kaj sme. Resivme so mm da si zememe(cekame na posvojuvanje veke podolgo vreme) velat : koga ke se osetis majka..belki posle toa ke si dojde i bremenost.Koj znae.Koga bev pomlada(pomala) ni na kraj pamet ne mi pagase vakva zamisla..ama denes..samata gletka na TV so nekoe bebence..mi se raznezuva dusata i go gledam sedmosedot..pa si vikam..more..od kaj sakas dojdi..samo da mi padnes vo pregratki..milo moe...pa da te povitkuvam na vaa postela.Za site koi sega se obiduvaat za bebe..golem pozz i neka prodolzat..vredi sekoja nasmevka od malite ustinja.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
23.8.2009 20:40:01   
Mamicka3
Milijana дај боже да ви се исполни желбата да си земете едно детенце, а после тоа да ви даде господ уште две да ви се родат,и јас имам слушнато дека секој кој ќе си земе дете потоа господ го благословува и со нивно.Со среќа

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
23.8.2009 20:55:20   
nodi
Gospod neka dari detence na sekoja majka za da oseti sto e radost vo zivotot,a na Milijana iskreno i cestitam na upornosta za da si posvoi edno bidejki imam slusnato deka ima mnogu dolgi proceduri okolu toa i daj boze da ja oseti taa radost sto poskoro.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
23.8.2009 21:48:41   
milijana
Pozz devojki..mi znacat vasite zborovi.Jas veke se podgotviv.Site proceduri se zavrseni..samo treba da ne izraduvaat.jas sekoj den ja molam majka Bogorodica da ni se javat od socijalnoto..i samo si velam..sto nemam kupeno..se li e vo red..lele..mnogu se nadevam.Ama taa pustata nadez posledna umira.belki ovaa zima i jas ke se raduvam na zimnicata.(pisav i na taa tema-nesto)

(Одговор на членот nodi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
18.11.2009 11:51:25   
mami
Милијана, до кај сте со процедурата? се надевам дека за ова време го имаш веќе милото до тебе и затоа не ни пишувашuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
18.11.2009 13:27:27   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana16

Jas svativ deka treba samo psihicki da se opustat i da ne razmisluvaat na bremenost. Jas posle tolku neuspesni obidi se pomiriv so subinata i podnesov dokumenti za posvojuvanje na detence. Pocnav da pusam da pijam i da odam na gimastika da setam sekoja vecer i da uzivam vo zivotot. Se sto do togas mi bese zabraneto. Tokmu toa mi pomogna psihicki da se opustam i istiot mesec ostanav bremena. Pozdrav.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
18.11.2009 13:30:48   
big_mama817
бидете опуштени и уживајте user posted image user posted image user posted image user posted image  и се ќе биде окuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
11.12.2009 12:42:22   
arh_diz
Bidete opusteni uvereni deka se ke bide dobro, trudete se da mislite pozitivno

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
11.12.2009 13:06:31   
vezilka RR
positive vibrations...и храбро напред, идеме до крај :))))))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
11.12.2009 13:15:23   
mis.
Некои плачам за бебе но има и такви кои плачат од нив.Ги разирам не е тешко да одгледаш едно бебе и да го доведеш на прав пат.На сите ви посакувам да плачете од нив и да ги почуствувате родителските маки.
Водете љубов и само љубов.user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
17.12.2009 14:10:34   
Палешка РР
Испробајте се` и никогаш не се откажувајте. Бебето е во вас, чека само да го разбудите user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
18.12.2009 0:48:15   
nutelizza
Постои мит дека жената мора да доживее оргазам за да забремени.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
31.12.2009 10:48:57   
arh_diz
Mili moi posakuvam narednata godina da bide godina koja ke ve ispolni i ke gi ispolni vasite zelbite da stanete majki user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
31.12.2009 11:00:31   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

Постои мит дека жената мора да доживее оргазам за да забремени.може д аима вистина во секој случај полесно се оплодува ако доживее оргазам за време на спојување на семето со јајце клетката.

на сите кои сакаат дете им посакувам во новата 2010 година да се посреќат user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
31.12.2009 11:05:21   
nana
Од срце им посакувам 2010 да им донесе најголем подарок user posted image  само опуштено и ќе си ја постигнете целта user posted image

_____________________________

God helps those who help themselves

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
31.12.2009 19:07:57   
zami
MAKE LOVE, NOT BABIES

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот nana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
2.3.2010 12:38:47   
ange
koga najmalku se nadevas togas ke se sluci cudo,samo treba da imas spokojstvo verba i ljubovuser posted image user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
2.3.2010 14:40:42   
BILJANA_G
Od se srce im posakuvam na site sto imaat zelba za bebence da im se ispolni sto pobrzo.

(Одговор на членот ange)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
24.3.2010 11:22:38   
Elena1
Почитувани !
Идни прекрасни мајки, немојте за ништо да губите надеж, јас не изгубив никогаш надеж иако од сите страни добивав предупредувања дека мојата мисија -бебе- е невозможна и за раѓање или за посвојување. Но не се откажував бев решена да едно мало слатко човече ме нарече МАМА , пред скоро пет години успеав со помош божја и со помошта на еден прекрасен човек-упорен, истраен, пожртвуван (мојот гинеколог-кој беше и моја целосна поддршка во се,психолог,пријател) да донесам на свет едно прекрасно момченце, кое сега е мој свет и мој живот. НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖ и не се откажувајте ЧУДА ПОСТОЈАТ И СЕ СЛУЧУВААТ
Ви ја посакувам сета срека на светот.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
24.3.2010 12:08:54   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image Elena1, да ти е живо и здраво синчето, и само среќа да ве прати. Иначе добредојде на форумот и се надевам дека ќе се дружиме...

(Одговор на членот Elena1)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
24.3.2010 12:11:20   
matushka
Prekrasno Elena1, bravo za istrajnosta.. . da si bidte zivi i zdravi i da se sakate najmnogu na svetot.
dobredojde na RRuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
24.3.2010 12:14:39   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena1

Почитувани !
Идни прекрасни мајки, немојте за ништо да губите надеж, јас не изгубив никогаш надеж иако од сите страни добивав предупредувања дека мојата мисија -бебе- е невозможна и за раѓање или за посвојување. Но не се откажував бев решена да едно мало слатко човече ме нарече МАМА , пред скоро пет години успеав со помош божја и со помошта на еден прекрасен човек-упорен, истраен, пожртвуван (мојот гинеколог-кој беше и моја целосна поддршка во се,психолог,пријател) да донесам на свет едно прекрасно момченце, кое сега е мој свет и мој живот. НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖ и не се откажувајте ЧУДА ПОСТОЈАТ И СЕ СЛУЧУВААТ
Ви ја посакувам сета срека на светот.prv post a tolku ubav.....poln so nadez, sila.
dobre ni dojde elena1

(Одговор на членот Elena1)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Порачајте нешто на оние кои сакаат бебе.
24.3.2010 12:17:58   
arh_diz
Bravo Elena za trpenietouser posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?