|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
19.4.2010 11:58:02   
mother 29
Маца,па не мора купечки да и даваш.домашни кисели краставички,со оцет.
и јас на мојот не му давам купечки,домашните свеки ги прави на една тегла наполнета со корнишонки и вода ,става една лажицка сол,оцет , неколку зрна црн бибер и ловоров лист. ги проврива .

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
19.4.2010 12:30:20   
Maca25
видиш не ми текнало ич на тоа. Може ќе направам јас. Ама излегоа сега свежи така да подобро свежо.
Оцет нема пробано, мислам салата со оцет. не знам како ќе реагира.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 9:36:55   
Felly RR
А од која возраст почнавте да им давате зимница (поконкретно ајвар)?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 9:59:01   
Палешка РР
Јас и не сакав да и давам, но кога ние ќе ручаме таа се фаќа, па дури и моркови од туршија почна да јаде user posted image  Ајвар мислам дека проба по роденденот и мислам дека нема штета, бидејќи нема конзерванси.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 11:34:16   
*miki mami*
Јас му немам давано до сега еве уште малку година ке правимеuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 12:39:10   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас и не сакав да и давам, но кога ние ќе ручаме таа се фаќа, па дури и моркови од туршија почна да јаде user posted image  Ајвар мислам дека проба по роденденот и мислам дека нема штета, бидејќи нема конзерванси.


Е Михаил кога го виде мрковот еден ден кога јадевме, го грабна и ко почна да го шмука, смешки беше, можи беше рано за кисело да јади, ама ми беше жал да му го земам, со сласт го јадеше

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 15:56:05   
strelec 1982
Moeto dete jade ajvar kiseli krastavicki i tursija posebno morkovceto i krastavicite.Isto taka jade zelka salata i marula samo ja vrti vo ustata.Negde pred godinata pocna da jade vakvi raboti toa bese lani zimoto nie koga jadevme i on drustvo ni pravese.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.1.2011 20:10:14   
Maca25
Ќерка ми воопшто не сака никаква зимница. И имам дадено да проба ајвар зимово, но не и се допадна, вчера кај мајка ми и дадов да проба кисели црвени пиперки, ама ни тие не ги сака. Никаква зимница не јаде, срцка знае дека мама нема направено оваа година ништо user posted image .

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
19.10.2011 18:46:42   
Felly RR
Матеа лани многу сакаше руска салата-туршија, годинава уште ја немаме почнато. А некако не е многу по ајварот, ајде допрва ќе видиме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.10.2011 10:01:10   
JovanaJ
Ne jade voopsto nisto od zimnica. Nie i ne pravime zimnica, ama probal kaj baba mu i ne mu se dopaga nisto

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.10.2011 10:07:35   
miana
Karkami - masala se si jade,ama koga kako...nekogas saka - nekogas NE...Ne smeam da se zalam - super  e

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.10.2011 10:27:59   
Maca25
Ќерка ми уште не сака ништо. А и никој не ми направи, така да немам никаква зимница. Ќе си купувам и оваа година. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
14.11.2011 9:13:28   
Felly RR
Матеа уште нема пројадено ајвар, ама затоа кисели краставички може едно кило да изедеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
14.11.2011 21:00:45   
Snowhite RR
Михаил па се научил сега само аваче(ајварче) бара, еднаш кога ја направивме зимницата, кај баба му јадевме и кога си отидовме дома(уште не бевме преселени и немав ајвар во станот) и тој побара и му викам нема, купиме, ми велиuser posted image Прв е за купување нештоuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
14.11.2011 21:15:05   
kikicka
само кисели краставички сака ако јадиме ние ама малку така од стрвост друго немам тука од зимница и ајварче така има лизнато,др сеуште не

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 8:51:05   
Pepelaska *
Пред некој ден извадив кога му седна на карфиолот од салатата, маф го направи, мислам дека нема некоја штета ако јадат зимница, а ајвар ако му дадам на лепче двапати и толку.


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 9:06:20   
myhappiness
Ништо од зимница на пробува. Се обидувавме да го убедиме дека ајварот не лути, барем малку да проба но несака. Несака ниту кисели краставички, морков. И покрај тоа што ние редовно и често јадеме тој не сака апсолутно ништо од зимница.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 9:36:38   
Maca25
Вчера Н. за прв пат проба домашни кисели краставички и и се допаднаа. Изедел 4-5 мали краставички. Друго од зимница уште не сака да проба. Знае дека ајварот е од пиперки, а пиперки ич не сака па не сака ни да го проба.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 9:49:39   
Beatris
А јаде кисели краставички, моркови и карфиол како мезе user posted image  Ама домашна туршија. Ајвар не планирам да и дадам освен ако немам каде, нема зошто да јаде прженици кога има свежи работи

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 10:05:42   
ivoni4ka
mojava se davi vo krstavicki moram da gi krijam bidejki neznae kolku i e dosta na nepolna godinka jade 1 cela sredn a krastavicka i saka uste ama tolku mama ne dava poveke user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
31.12.2012 10:53:45   
Calypso
Не јаде никаква зимница, не сака. Додуша, ништо кисело не сака, па затоа ни зимницата не му се допаѓа нешто особено. Ама свежо си сака, па моркови, карфиол и зелка ги јаде така, без ништо.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
25.11.2013 20:33:29   
Felly RR
Кога беше мала јадеше многу туршија - руска салата, кислеи краставички, а од лани еве ништо такво не сака. Значи ич не сме по зимница. Ништо од страна на зимница не сака да проба.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
25.11.2013 22:25:36   
sandriana RR
Од зимница - сега за сега само карфиол од туршија.
Ајвар не сака-ни лани, ниту годинава.
Корнишони кисели - од време на време - мислам и досадија лани од градинка тие.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 6:41:49   
bucko mal
Nie site se jademe,navistina neznam dali ima nesto sto ne jademeuser posted image

Da,i zimnica jademe.najomilen ni e ajvarot I kornishonite.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 7:47:25   
deluxe
Во последно време синко се прејадува со ајвар и сиренцеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?