|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
[Анкета]

Каква бременост имавте?


Школска бременост без проблеми
  64% (116)
Компликации од почеток на бременоста
  10% (18)
Компликации во еден дел од бременоста
  25% (45)


Вкупно гласови: 179


(Последен глас : 26.2.2018 11:36:31)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква бременост имавте?
11.10.2014 20:33:11   
tincule
Многу лесна, нити повраќав, нити ми се лошеше, немав никакви проблеми инфекции, крвна слика супер, не отекувава се поправив околу 13 кила, се движев нонстоп, дигав па ме карааuser posted image , заборавав на моменти дека сум труднаuser posted image user posted image на работа до 9 месец идев се осеќав способна и не ми беше тешко, бебуш си растеше супер дури и лесно се породив(нормално без епидурална без царски) со смеење буквално јас посакувам секој да има лесна бременост ко мене, не ги осетив каде поминаа 9 месеци ама затоа сега си се дружиме лице во лице и ни е уште поубавоuser posted image user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Каква бременост имавте?
30.3.2015 20:25:25   
hopeless
Имав прилично добра бременост.
Мачнини само во третиот месец, потоа гоа не.
Другите месеци добро ги поминав, само со мали болки во бубрезите.
Се на се супер бременост.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Каква бременост имавте?
22.4.2015 8:35:48   
Mihaela 2010
Isto kako prvata i ovaa bremenost mi bese epten lesna..za razlika od prvata se porodiv mnogu brzo t.e se otvoriv vo rok od 20 min i se bese ok.bar ne se macev

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Каква бременост имавте?
22.4.2015 12:45:36   
Malecka23
Za razlika od prvata ovaa bremenost mi bese pesna.Pokraj normalnoite rab sto si gi nosi samata bremenost dr bese ok.DOma sama so malo dete i stomak do zabi do posledniot bev vo trcanje

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Каква бременост имавте?
23.4.2015 10:36:18   
Snowhite RR
Првата ми беше потешка зашто бебе ми лежеше на желудник и цело време имав нагон са повраќање, плус и го надносив 10 дена, едвај одев последниот месец, а и хемороиди ми се јавија на крај месец пред породување, а втората беше мноогу полесна, немав повраќање, тегоби, киселини ништо, па дури и пред термин се породив. Ама сепак ја чувствува како потешка поради обврските кои беа 10 пати зголемени, значи работа, дом и дете, па многу ми се спиеше и се чувствував цело време уморна

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Каква бременост имавте?
17.5.2015 13:22:32   
blond
Првата ми беше потешка од втората. До 8ми месец како песна ми беше бременоста, е потоа почнаа проблемите со контракции и под голем стрес бев. Два дена пред да се породам дома варосувавме user posted image си исчистив сама.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 106
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:


Анкета

serii
Adrijana

Koja vi e omilena serija?

Lost (9%)

1001 nok (47%)

CSI (21%)

Ocajni domakinki (20%)

Dolina na sonceto (3%)


Број на сите гласови: 167

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!