|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Запоставување после породувањето
11.7.2009 23:09:33   
Еца
Дали ви се случи да се запоставите после породувањето? Стигнувавте ли да средите се, па и самата себе си? Или тоа и не ви беше толку важно?
Кога ќе видам некои мамички кои после породувањето тргнуваат на работа супер средени, сфаќам дека изгледаат дури и подобро од претходно.

Јас искрено со Мартина малку се запоставив...Овој пат сум решена дека нема да си го дозволам тоа.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Запоставување после породувањето
12.7.2009 8:52:36   
mami
и мене ми требаа неколку месеци да си се доведам до ред сама себе..се некако гледав да сум цело време со Лука, да не го оставам многу и тоа нели резултираше со тоа да си се запуштам себе си...за следното ке видиме

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Запоставување после породувањето
6.8.2009 12:46:44   
Еца
Еве мили мои можеби веќе го имате прочитано текстот, но за оние кои немале прилика да го погледнат, убаво е!

http://www.ringeraja.mk/sredena-i-ubava-i-po-poroduvanjeto_280.html

и дали се сложувате со мене?user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Запоставување после породувањето
6.8.2009 14:23:19   
nadica
i jas se imav zapostaveno posle poroduvanjeto no sega sum resena da obratam vnimanie i na sebe si za da se vratam na stariot izgled se nadevam deka moze da izgledam barem priblizno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Запоставување после породувањето
24.8.2009 10:09:49   
Еца
Професорица:

Дали случајно се запоставивте во однос на вашиот физишки изглед?
Како новпечени мајки и тазе породени немаме толку време да се средуваме особено за по дома.Понекогаш може имаме чувство дека поради обврските со бебето сме се запуштиле, не сме фарбани два месеци и бледи сме како крпа.Но сепак не треба да се запоставиме.Мајката има некоја посебна убавина и зрелост и може да ја истакне со малку креонче и сјајче, трака на косата и средени нокти.Тоа е доволно за да му го направи на сопругот денот поубав 


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Запоставување после породувањето
7.11.2009 16:48:53   
Mila na mama
Јас богами не се запоставив. Е сега не бев 24/7 тип топ средена дотерана нашминкана ама затоа редовно си одев на депилација, третман на лице, фризер, педикир, се она што си правев и пред породувањето , а и сега. ММ секогаш беше тука да ја чува Мила кога јас имав закажано, еднаш дури и си отидов со Мила заедно она имаше едвај 3 месеци си нанаше во релаксатор јас си се депилирав и пиев кафе со козметичарката...мераци

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Запоставување после породувањето
12.11.2009 8:56:53   
profesorica
аууу мила на мама блазесити, мој Дамјан како што е темперамент немам такви шанси.

Инаку да како и претходно така и по породувањето не сум никако запоставена, секогаш тип топ средена.Така и треба, за се има време само треба да се сака и да с еима желба.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Запоставување после породувањето
12.11.2009 9:01:09   
BEBICA
Инаку да како и претходно така и по породувањето не сум никако запоставена, секогаш тип топ средена.Така и треба, за се има време само треба да се сака и да с еима желба.


Potpisuvam.user posted image user posted image user posted image user posted image Za se moze da se najde vreme.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Запоставување после породувањето
6.1.2011 16:43:27   
Nadezna
Zatoa sto idol mi e Mirka Velinovska novinarkata, i smetam deka fizickiot izgled i ne e tolku biten :), jas i prethodno si bev zapustena user posted image .
Ic ne mi e gajle, vazno na mm sum mu najubavauser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Запоставување после породувањето
6.1.2011 18:29:02   
mama26
i jas sum seuste zapostavena deka sum doma pa moze zatoa,a i na mm mu odgovara oti sakal prirodno user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Запоставување после породувањето
6.1.2011 18:37:22   
arh_diz
Za se moze da se najd vreme samo treba da se saka. Netreba da znaci ako sme rodile treba da zaboravime na nekoi osnovni . Dokolku uste sega se zapostavime sto ke pravime ponataka, sekoe dete a i maz sakaat zenata majkata da se sredeni , a ne partal user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Запоставување после породувањето
6.1.2011 18:44:27   
mama26
sin mi saka user posted image ama jas maz si imam veke taka da nego ako sum mu ubava i kako partal zamisli koga ke se nasminkam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 11:36:10   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

i jas sum seuste zapostavena deka sum doma pa moze zatoa,a i na mm mu odgovara oti sakal prirodno user posted image


А мама26 ич не се сложувам со тебе...па зарем ако сме дома не треба барем не за другите за себе да се средуваме....Да признавам немам речиси воопшто време ама тоа што ми е на располагање го користам максимално- фризура, нокти, депилација...веднаш се чувствувам поубаво. Всушност секогаш кога одиме некаде си се средувам колку што можам набрзина...нели велат среќна мајка- среќно дете user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 12:13:49   
mama26
 jas mislev na sminka ..user posted image nikogas ne sum stavala mnogu a za kosata i drugoto sto spomna sekako deka sum za..ne sekoj den ama ednas nedelno si ja ispravuvam so presa...ili ja vitkam posto prirodna mi e..za sminka ke pocekam koga stvarno ke mi treba user posted image sega mi e dovolno samo maskara i normalno kompletceto za nega na liceto..pozzz

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 21:48:20   
*miki mami*
После порагајот оние 40дена бев крш за никаде наогав време само да се истуширам ама после месец си се вратив во нормала и сега оноа рутински чупање,фарбање,депилирање,а  фенирање и шминка само ако одиме некадеuser posted image
и да редовно си се лакирам онака ми е шубе кога сум без лак барем прозиренuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 21:59:43   
Pepelaska *
Не дека и претходно многу сум се тинтрела, ама основна нега средено лице коса, секако цела бременост ама и јас тие 40 дена бев катастрофа негде на крај од нив си ја скратив косата, се потсредив малку за излагање обавезно ако не друго маскара и сјајче не за другите мене ми е поубаво средена user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 22:00:57   
Viktori
Зависи за кого што е средена/запоставена.
Ако се мисли на уредна, со нокти средени, коса и необрасната со влакна -  да средена сум била.

Ако се мисли на шминки, фризури, козметичари и чупања веѓи - никогаш не ми паѓаат на памет. Уште па среќна да сум ако се "средам"  - ова ми личи на ептен наркомански муабет! Ајде да летамееееееееееее user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 22:22:34   
kikicka
40 dena auuu toa ne bev jas :D:D posle 40 dena pocnav da si se sreduvam ,i da se vrakam vo normala

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Запоставување после породувањето
7.1.2011 22:28:07   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Zatoa sto idol mi e Mirka Velinovska novinarkata, i smetam deka fizickiot izgled i ne e tolku biten :)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 10:37:45   
Палешка РР
Јас дури откако почнав да одам на работа, почнав да се гледам во огледало user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:12:31   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас дури откако почнав да одам на работа, почнав да се гледам во огледало user posted image


бидејќи сеуште не одам на работа не се ни гледам во огледало user posted image user posted image user posted image  навистина не се шегувам реткото излегување од дома го прави своето

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:25:28   
baby_bump
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Zatoa sto idol mi e Mirka Velinovska novinarkata, i smetam deka fizickiot izgled i ne e tolku biten :), jas i prethodno si bev zapustena user posted image .
Ic ne mi e gajle, vazno na mm sum mu najubavauser posted image



Не се слагам со тебе, физичкиот изглед МЕНЕ ми е важен (не најважен), не се средувам за на другите или на мм да му бидам убава, туку на МЕНЕ да си бидам убава. На мажот нормално дека си му најубава штом се оженил со тебе.
А споменатата новинарка личи на се освен на жена.
Се средував во смисла да се нашминкам по малку, да бидам чупана, фарбана, со испеглана коса и депилирана, веднаш откако се вративме од болница имав време, затоа што малата спиеше по цел ден, но на маникир за жал сеуште не можам да стигнам, надвор е ладно, бебето цица на 2-3 часа, јас по цел ден сама, мм на работа, ама има време уште некој месец....


< Поракaта ја уредил baby_bump -- 8.1.2011 15:26:53 >

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:28:20   
mama26
ajde zenski da ne sme zajadlivi,site si gi znaeme manite i spored toa sekoja si znae ,da bideme malku pofleksibilni sepak tuka ima zeni koi se ili bez maz ili bez rabota pa po cel den doma i mozebi se brict mesto depiliraat..ne menjava toa nisto sekoj za sebe si znae kako mu e najubavo taka ...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:30:18   
negla
user posted image  user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:38:05   
baby_bump
user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?