|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 15:11:03   
@Mila@
Lele jako ke bide ova so Dedo Mraz mojot ne videl ushte dedo mraz vo zivo lani beshe mng mal :)) A za paketce denes prashale za jasli ne bilo moralno zatoa i uplatnica ne ni dale.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Новогодишни активности во градинка
11.12.2012 10:31:45   
Luci
Еве за што плаќаме ние по 150 и 300 денари user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Новогодишни активности во градинка
11.12.2012 11:02:52   
sandriana RR
Во Пчелка 2 денес ќе ги сликаат, баш ме интрересира како ќе поминат со бебињава user posted image Лани им правеле само една групна слика и била катастрофа (кое лазело, кое бегало, кое плачело), па се мислеа дали да ги сликаат годинава...и на крај во петокот ни понудија за сликање user posted image Јас уплатив за мојата зверка, па ќе видиме што ќе испадне...а, за пакетче - не (ем е мала, ем не е со здрава хранаuser posted image ).

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Новогодишни активности во градинка
18.12.2012 14:36:19   
Bonzitka
Vo cetvrtok imame druzenje so roditelite i decata ama mm ne zapamtil sto treba da nosime,nekoe plasticno sise i pamuk bilo guzva i ne prasal pak. Ako ima nekoj sto nosi decinja vo lale pozadi vero vo aerodrom da mi pise ako znae. Inaku denes se slikale so Dedo Mraz,za toa plativme 150 den, za pretstava na 24 dek.- 50 den i za paketce 250 den.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Новогодишни активности во градинка
18.12.2012 15:28:49   
AnnaMolly RR
Кај нас во 13 Ноември утре се сликаат со Дедо Мраз (150 денари), а претстава (60 денари) ќе имаат на 28 декември, кога ќе им ги даваат и пакетчињата (300 денари). И плус 100 денари осигурување платив.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bonzitka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Новогодишни активности во градинка
19.12.2012 12:31:41   
miana
Nasive ke se slikaat so dedo mraz na 28 mi
Paketceto cini 120 denari
slikanjeto cini 150 denari

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Новогодишни активности во градинка
19.12.2012 12:41:33   
Mihaela 2010
Kaj nas vo ponedelnik e prestavata,ke moze i roditeli da prisustvuvaat,togas ke gi slikaat i dedo mraz paketcinja ke dava...plativme 250 za paketce i 50 za slika

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Новогодишни активности во градинка
26.12.2012 21:40:18   
mamicka_26
Денес кај нас во градинка Росица ги сликале со дедо Мраз и им давале пакетчиња на децата.Пакетчињата им биле донација,луѓе срамови живи јас само незнам како не им било срам такви пакетчиња да им даваат на деца од 2,5 години.Тоа не беше пакетче туку повеке ми личи мене на социјална помош.И толку сум изреволтирана што ке им го вратам утре.Во пакетчето ставени ташна некоја, каиш, новчаник ама од времето на баба ми, чорапи користени плишани играчки,волница една кеса и игли за плетење лугеееее срамотааа живааа.
Ве молам пишете има ли некој што оди во градинката Росица во Ѓорче?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Новогодишни активности во градинка
26.12.2012 22:30:15   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Кај нас во 13 Ноември утре се сликаат со Дедо Мраз (150 денари), а претстава (60 денари) ќе имаат на 28 декември, кога ќе им ги даваат и пакетчињата (300 денари). И плус 100 денари осигурување платив.


гледам само кај нас најскапи пакетчињата. не се исти во секоја градинка?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Новогодишни активности во градинка
27.12.2012 8:40:53   
Mihaela 2010
Nie zavrsivme so taa rabota vo ponedelnikot,plakjavme 50 den za slika ama samo edna zaednicka so dedo mraz,i 250 za paketce,i im dale edna slikovnica so dedo mraz i baba zima...
Imalo placki ama na slika se skoro site ok izkoceni

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Новогодишни активности во градинка
27.12.2012 9:08:26   
Felly RR
Кај нас во вторникот имаше новогодишна приредба. М кажуваше неколку песнички и сама и со друго детенце, па сите заедно пееја, имаа и балет - играа на една песна за Дедо Мраз... ептен ми се допадна, многу беа слатки. Преубаво беше. Само што од Дедо Мраз и беше многу страв - не се слика, и не сакаше дури ни пакетчето да си го земи од што и беше страв.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Новогодишни активности во градинка
27.12.2012 9:19:12   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Кај нас во 13 Ноември утре се сликаат со Дедо Мраз (150 денари), а претстава (60 денари) ќе имаат на 28 декември, кога ќе им ги даваат и пакетчињата (300 денари). И плус 100 денари осигурување платив.


гледам само кај нас најскапи пакетчињата. не се исти во секоја градинка?


Мацо, да знаеш дека само во 13 Ноември се 300 денари пакетчињата и 150 сликањето. Сите што ги прашав плаќале по 200-250 денари за пакетче и 50 за сликање.
Инаку, еве денес ќе им дојде Дедо Мраз да им ги подели пакетчињата, баш ме интересира што толку посебно има во нив за толку многу пари.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Новогодишни активности во градинка
27.12.2012 9:32:36   
Maca25
Кај Н. утре е приредбата и давање на пакетче. Сликата ни ја дадоа пред 2 дена и ептен е убава. Има една голема од Н. со Дедо Мраз, две мали такви и една групна. Малите на бабите, големата за дома. А за пакетчето се чудам стварно, 300 денари - кој знае што ќе има.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Новогодишни активности во градинка
28.12.2012 8:46:23   
Luci
Ние завршивме годинава со новогодишните активности во градинка, завчера ни ги дадоа пакетчињата и сликите па еве една групна слика user posted image А сликата кај што е М со Дедо Мраз ја ставив тука

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Новогодишни активности во градинка
28.12.2012 12:03:34   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Денес кај нас во градинка Росица ги сликале со дедо Мраз и им давале пакетчиња на децата.Пакетчињата им биле донација,луѓе срамови живи јас само незнам како не им било срам такви пакетчиња да им даваат на деца од 2,5 години.Тоа не беше пакетче туку повеке ми личи мене на социјална помош.И толку сум изреволтирана што ке им го вратам утре.Во пакетчето ставени ташна некоја, каиш, новчаник ама од времето на баба ми, чорапи користени плишани играчки,волница една кеса и игли за плетење лугеееее срамотааа живааа.
Ве молам пишете има ли некој што оди во градинката Росица во Ѓорче?


Мамичка 26 ние одиме во таа градинка и еве ќе го ставам и тука постот од другата тема да видиш што се добивме во пакетчето и сите работи се сосема нови,спакувани,стварно не ми е јасно како вака....Инаку сме во јасли,група џивџи.

А уствари сакав да те прашам во кој објект сте?Ние сме во Калинка во Хром.Мада и тоа не менува многу незнам стварно што да кажам.....ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Леле жени јас морав и тука да ја пофалам градинката на син ми,Росица во Хром.Кога се јавив пред недела дена да прашам колку да уплатам за пачетче, дека син ми не оди деновиве, ми рекоа дека ништо не треба, пакетчињата ќе биле некоја донација.И очекував нормално пакетче со смоки,грицки,чоколади внатре.Вчера им ги даваа германска донација биле, значи картонска кутија внатре имаше вака: ранец со кукла внатре,куклата со нокшир,вреќичка за спиење, облека...ракавички,трака за глава, две плишани играчки,едно помало бебенце, торбичка за преку рамо, внатре полна со харибо бонбони и ситни дизни животни, сложувалка мики маус, неколку книги,боенки,два пара боици,моливи и пенкала, две четки за заби, бисквити огромно пакување, неколку чоколади..
Може и заборавив нешто дека не го распакувавме мислев денес да го заменам дека ранчето е розево и кукла внатре, ама се јавив и ми кажаа дека додека имало машки делеле после на сите женскиuser posted image .Како и да е само ранецот и ракавиците се за женско друго се е унисекс. Плус доби количка од градоначалникот и чоколаден дедо мраз во новогодишна чорапа од учителките. Плативме само 100 денари за слики и по 50 денари за украсување на училницата. Дури јас оставив и 150 за училницата по моја волја 100ка ми вратиле во ранчето. Мислам само огромно браво заслужуваатuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Новогодишни активности во градинка
16.11.2013 15:38:28   
Mihaela 2010
odvaj cekam da dojde toj period,malku euforija kako za decava taka i za nas...e sega bas me interesira dali ovaa godina bidejki se pogolemki ke imaatt pretstava kade tie ke ucestvuvaat..bas bi bilo ubavo,so ogled na toa sto do sega M ima nauceno tri pesnicki,znaci pamtib i trebalo da gi organiziraat i edna mini pretstavicka da izvedat,spored moznostite na deteto...koj znae ke vidime

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Новогодишни активности во градинка
16.11.2013 17:28:57   
Felly RR
Уф, јас колку што го чекам тој новогодишен период, толку и ми е страв - зошто М и оваа година никако не сака да се доближи до Дедо Мраз. Пред некој ден имавме работилница во градинка, пееја некои песнички, и учителката во зборувањето спомна и: „Ова ни е генерална проба за новогодишната приредба, кога ќе ни иди Дедо Мраз“. М се здрви, дури и стана од столче и одма дојде кај мене в скут да седне. (Си помисли да не доаѓа тогаш) Наместо да се радуваме на новогодишните активнсоти во градинка ние ќе си имаме проблем. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Новогодишни активности во градинка
13.12.2013 15:52:49   
Felly RR
Ние почнавме веќе со новогодишни активности во градинка. Пред некој ден воспитувачката ни даде за дома да научиме една стихотворба и една строфа од рецитал за деновите. М ќе ја кажува втортата строфа - за вторник. А и во градинка учат некои песнички.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Новогодишни активности во градинка
22.12.2014 14:16:16   
blue_blue
user posted image

не знам дал сликава ќе искочи, ама еве пошто оваа година немаше Прегратка на дар а ние традиционално изработуваме нешто, ги правевме снешковциве за училишната распродажба на предмети. Парите одат во хуманитарни цели. Се продадоа одма сите...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Новогодишни активности во градинка
22.12.2014 14:17:12   
blue_blue
user posted image

еве и овие...толку беа хит, си мислам да направм уште викенодв и да подарам на луѓе...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Новогодишни активности во градинка
22.12.2014 21:36:33   
Melanija RR
blue_blue навистина се многу убави,бравоuser posted image и јас би купила

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Новогодишни активности во градинка
22.12.2014 22:42:02   
Felly RR
Блу, навистина се убави, кажи ми со што ги полнеше - многу убава форма имаат. Имам и јас правено но некако формата не можам да им ја погодам, се нерамни ми идат. Јас ги поленв со молтотекс, но имам видено дека и со зрнца ги полнат на пр ориз, па така и поубава форма имаат и може да стојат. Дали и твоите се со такво нешто поллнети или со друго?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Новогодишни активности во градинка
23.12.2014 8:57:04   
blue_blue
со ориз се полнети. Можеш и со просо. Бидејќи оризот се мрда внатре лесно е да им направиш форма каква што сакаш. Брзо се прават дека нема нешто многу шиење.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Новогодишни активности во градинка
25.12.2014 20:54:17   
Палешка РР
Утре и во нашата градинка има приредба по повод Нова Година user posted image

Ќе има Дедо Мраз, ќе биде тука и градоначалникот да им додели пакетчиња (кои ние ги купивме user posted image )
Миа ги знае песничките, дотерана е, па се надевам дека нема да се срами. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Новогодишни активности во градинка
26.12.2014 21:03:35   
Felly RR
Палешке, ма, имаше па и играчка од човекот, а Дедо Мразот ги делеше пакетчињата што си ги купивме. user posted image
Мене ептен ми е кеф што М се слика со Дедо Мразот. Синоќа пред да си легне се договаравме што ако не сака да се слика - па јас и предложив ако не сака да оди кај него, само нека застане до него и не мора тој да ја гушка, па таа веднаш штом го видела Дедо Мразот на учителката и кажала како сака и дури и насмеана, радосна се сликала. А малку беше подранет, кога дојдовме ние родителите, веќе завршиле со сликање. И приредбата беше одлична, за сите пофалби user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali ste kolekcioner?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!