|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 9:41:20   
dostickage
Decki,ke odi li nekoj utre na Dedomrazijada vo Centar?
Od 13 casot e zabava za decinjata , ke se vozat vo kocija so Dedo Mraz , ke ima novogodisni tezgi i sl.
Posle 16 pocnuva zabavata za vozrasnite i ke bide do polnok.Ke peat i nasite poznati pejaci.

Nekako mene me bendisuva.Da vidime samo dali svekor i sveki ke imaat dobra volja da go donesat.Nie so soprugot sme na rabota a rabotata mi e na 30 sekundi od nastanot.Ke vidime so ke napravime.Mada poznavajki gi niv tesko deka ke sakaat.Aj da se ponadevam uste malku dodeka mm pregovara

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 9:50:46   
AnnaMolly RR
Добро бе морале ли во рабортен ден во 13 часот? Па сите сме на работа, а повеќето деца во градинка!
Ние ќе одиме после 16 часот најверојатно. А каде е, на плоштад?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 9:53:20   
AnnaMolly RR
Инаку, во четврток кај Филип се сликаат со Дедо Мраз, а на 28 им е претставата. Е не знам кога ќе ги даваат пакетчињата, овие од јасли се малечки, поим немаат ни од претстава ни од ништо.
Мене ми рекоа 50 денари во четврток на рака за слика, а 300 на уплатница следниот месец за пакетче. What is much, much is user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 10:03:47   
JovanaJ
Nie plativme 250 za paketce, 150 za slika i 30 za pretstava.
A gi slikaa minatat nedela so Dedo Mraz a denes ke imaat pretstava i ke im delat paketcinja.
Ama mi vika sin mi "mamo, pa dedo mraz e covek" i nekako ne se vozbuduva mnogu okolu ova user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 10:04:23   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро бе морале ли во рабортен ден во 13 часот? Па сите сме на работа, а повеќето деца во градинка!
Ние ќе одиме после 16 часот најверојатно. А каде е, на плоштад?



Na ulicata Nikola Vapcarov kaj Trend.Jas sto ja vikam ubavata ulica :-)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Новогодшни активности во градинка
21.12.2011 10:06:30   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Nie plativme 250 za paketce, 150 za slika i 30 za pretstava.
A gi slikaa minatat nedela so Dedo Mraz a denes ke imaat pretstava i ke im delat paketcinja.
Ama mi vika sin mi "mamo, pa dedo mraz e covek" i nekako ne se vozbuduva mnogu okolu ova user posted image



hahahahhaahah me iznasmea zakon e maliot user posted image Kolku interesno F e na ista vozrast kolku V a se si zboruva.
Edvaj cekaj V da pocne da zbori.Mislam on zbori ama na negov jazik totalno nerazbirliv

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Новогодшни активности во градинка
25.12.2011 13:13:36   
Felly RR
Еве ние како поминавме. Го чекавме Дедо Мраз 2 саати, а за тоа време дечињата лупмуваа, трчаа, лазеа во тунелот (под масичките), играа на песничките за Дедо Мраз, па сите се караа за една иста играчка (во секој случај на воспитачките им е многу забавно) и кога на крај дојде Дедо Мраз сите вриснаа да плачат, па мораше и ние да се сликаме со него user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Новогодишни активности во градинка
25.12.2011 13:15:57   
Felly RR
Еве ја Матеа кај елката.
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.12.2011 13:18:43 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Новогодишни активности во градинка
25.12.2011 14:54:54   
AnnaMolly RR
Леле, Матеа колку пораснала од летоска! user posted image

Кај Филип во градинка во четвртокот ги сликаа со Дедо Мраз, ама групна слика. Е, сега, најголемата глупост според мене, во среда на 28 има претстава и тогаш пакетчињата ќе им ги даваат. Што ќе прават деца од 1-1,5 година на претстава?
Филип нема да оди, ќе биде тазе опериран, па јас ќе одам да го земам неговото пакетче.

Инаку, пакетчето го платив 310 денариuser posted image ЛУДИЛО! Што ќе им стават на деца од јасли во пакетче за толку пари? Оф, леле, макииии


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Новогодишни активности во градинка
25.12.2011 23:47:53   
mami2
Кај нас завршија предновогодишните активности.
Прво во јасли носевме украси, нова им била елката, во средна група си чувале од лани.
Пред две недели ги фотографираа, јасли групна слика, а средна група поединечна слика со Дедо Мраз.
Минатава недела имавме новогодишна работилница со родителите, изработувавме декорации. Јас отидов неспремна, кога отидов да го земам во три саат останав да работиме. Заедно со 5-6 деца од групата се насецкавме колажи, правеа лампиони, лепеа, мене ми беше супер со другарите на синот, а и на негувателката, пошто се занимававме цел час.
Во четвртокот имаа претстава. Само големиот, малата е јасли и за нив нема претстава. Двајцата добија пакетчиња од Пионир, сликовница од Просветно Дело и фотографијата - календар.
Инаку пакетче е 250, слика 150, сликовница и претстава по 50 денари, се плаќавме на уплатници и за двајцата излезе  повеќе од 1000 денари. А во друга градинка пакетчињата биле бесплатни, сликите по 50user posted image
Битно се си завршија, новогодишните активности поминаа...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Новогодишни активности во градинка
28.11.2012 13:42:52   
Mihaela 2010
Ajde da ja aktivirame malku temava...so ogled na toa sto ni e prva godina vo gradinka da slavime Nova godina,sakam da ve prasam kako pominuva toj den ,kakva programa imaat,dali doaga dedo mraz ili toa e organizacija na samata gradinka...paketcinja im davaat li ....???
Epten se raduvam,zosto znam deka na M mn ke i bide interesno...
Se nadevam deka ke organiziraat takvo nesto

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Новогодишни активности во градинка
29.11.2012 12:06:30   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Еве ја Матеа кај елката.
user posted image

Koklku e swatka ,srce!!user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Новогодишни активности во градинка
1.12.2012 9:48:14   
Luci
Минатата година не бевме во градинка тој период зошто М беше болен а оваа година ќе бидеме. Вчера ми рекоа дека почнале веќе да собираат пари за украсување, се плаќа по 20 денари од дете кеш на ракаuser posted image А за новогодишно пакетче 300 денари и слика 150 денари тоа ќе биде на уплатница

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Новогодишни активности во градинка
9.12.2012 18:55:34   
Natuska85
Мамички почнавте веќе да плаќате за пакетчиња и за сликање со ДМ во градинка или рано е сеуште?На рака се плаќа или преку уплатница?Ние нема да одиме цел декември имам кој да го чува дома,ама сакам да го носам за сликање и за пакетчеuser posted image .Викам да ве прашам па утре ќе се јавам и до градинка.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Новогодишни активности во градинка
9.12.2012 19:59:34   
Maca25
мене ми се јавија во четвртокот од градинка да ми кажат дека треба да платиме 300 ден. за пакетче, 150 за слика со Дедо Мраз, 100 ден за осигурување, 60 ден. за претстава во градинка и сметката да си ја платиме. Не се јавија да прашаат каде е Н. цела недела, битно е колку имаме за плаќање и дали во сите активности ќе сме учествувале. не знам зошто почнаа толку да гледаат само за сметки и плаќање, а се помалку и помалку за децата?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Новогодишни активности во градинка
9.12.2012 20:23:42   
Џесика
Јас со колешката вчера бевме да купиме елка и лампиони, собиравме пари, сега и за претстава, слка и пакетче ќе се собираат, ама кажуваме само на оние што одат, далеку од тоа дека ќе се јавуваме специјално за тоа, ако дојдат до нг ок, ако не никому ништо. Најверојатно дека Нина е редовна во градинка, па претпоставувале дека е настината и дека ќе оди пак, затоа и ви се јавиле.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Новогодишни активности во градинка
9.12.2012 22:23:15   
@Mila@
Nas ni dadoa uplatnica samo za slika 150 den vo vtornik ke gi slikaat so DM dali deka se mali epten pa nema paketce???Vo jasli sme 1 god ima ...ne deka on ke jade neshto od paketceto no ke se izraduva pretostavuvam ili samo za slikanje ke im dadat ahahahha...na mojot posle teshko da mu go zemat...sto vleglo vo crkva ne iskaca ahahhaha

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 8:24:48   
Luci
Mila ќе има и пакетче пред Нова Година, по 300 ден на уплатница исто ќе се плаќа , не ли си видела на вратата има истакнато :)

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 8:35:30   
Mihaela 2010
Kaj nas uste nisto nema,mm pa sekoj den samo gi prasuva,navodno od deneska ke pocnele da kitat ama za slikanje i paketce uste nisto,demek ke ne izvestele,lele pa jas povekje se raduvam da imaa nekakva pretstava,pa da im dojde i dedo mraz,pa i go kazuvam toa sekoj den deka ke im dojde nema valjda da ja zeznat rabotava pa da ne go viknat DM:))ke se razocara

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 8:38:06   
Luci
Охооо кај нас во Буба Мара е накитено уште пред 4-5 дена, и навистина е преубаво

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 14:41:27   
AnnaMolly RR
Исто и кај нас е така. 300 денари пакетче, 150 сликање, 100 осигурување и 60 за претстава.
Најсмешно од се ми беше кога воспитувачката ми рече дека доколку детето плачело кога ќе го сликаат само со Дедо Мраз, од фотостудиото правеле фотомонтажа и не се ни гледало дека плаче user posted image БАШ да видиме што ќе излезе од тоа, а сигурна сум дека Филип ќе плаче зашто општо се плаши од маскирани луѓе.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 14:43:34   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Мамички почнавте веќе да плаќате за пакетчиња и за сликање со ДМ во градинка или рано е сеуште?На рака се плаќа или преку уплатница?Ние нема да одиме цел декември имам кој да го чува дома,ама сакам да го носам за сликање и за пакетчеuser posted image .Викам да ве прашам па утре ќе се јавам и до градинка.


Натушке, мислам дека во јасли не ги даваат така официјално пакетчињата како кај поголемите деца. Кај поголемите ги даваат на приредбата за нова година, а во јали онака им ги даваат. Ние лани не бевме цел декември поради операцијата, ама си платив за пакетче зашто мислев дека ќе имаат некоја дешавка со Дедо Мраз, песнички... И таа ми рече дека не ги носеле дечињата од јасли на претстава, тие во занималн им ги делеле. Ние си го однесовме само на сликање, а пакетчето го зедовме некој ден пред нова година, и тоа маж ми сам беше, без Филип.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 14:51:22   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Исто и кај нас е така. 300 денари пакетче, 150 сликање, 100 осигурување и 60 за претстава.
Најсмешно од се ми беше кога воспитувачката ми рече дека доколку детето плачело кога ќе го сликаат само со Дедо Мраз, од фотостудиото правеле фотомонтажа и не се ни гледало дека плаче user posted image БАШ да видиме што ќе излезе од тоа, а сигурна сум дека Филип ќе плаче зашто општо се плаши од маскирани луѓе.



Прават монтажа на детето со дедо мраз...
Го сликаат само и го монтираат после до дедо мраз.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 14:57:38   
Mihaela 2010
Fotomontaza be...lele se iznasmeav na seta maka deneska....hahah mesto :( ke im stavat :)...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Новогодишни активности во градинка
10.12.2012 15:01:56   
Felly RR
Е каква монтажа ќе му направт ако плачи детето.user posted image А М баш таква цела расплакана беше лани, а и годинава гарант иста ќе биде, ко што и е страв од Дедо Мраз...user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?