|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
27.9.2011 22:59:05   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

imam ponuda da cuvam dete od 1god,no da mi go nosat kaj mene... no neznam kako odat cenite,citam sve e za bebisiterkite da odat kaj decata ....i cenite se razlicni ke ve molam za sovet moram da dam brz odgovor...mnogu vi blagodaram

сузе, а зошто кај тебе? Што е финтата?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
28.9.2011 10:09:38   
Mihaela 2010
Jas mozam da kazam deka sum zadovolna od zenata sto ja cuva kerka mi,ja cuva 3 casa od 2 do 5,takva e taa zborlesta znae da ja zalaze ako i zakenka,mojava kerka e takva saka postojano nekoj da ja zanimava da i zbori pa taka mi se pogodi zenickava,ja plakjam 3000 den.napraivme pauza od eden mesec zaradi odmorive i od ponedelnikot pak pocnavme.Inaku navistina e tesko da najdes nekoja saglam zena i stvarno epten si udiraat na cena,mene prvata sto ja najdov za 3 saata 100 evra mi barase,mislam stvarno pretera,mm vika daj i jas ke cuvam dopolnitelno za 3 saata neka mi plakja nekoj 100 evrauser posted image .Srekja se pojavi zenickava pa ke vidime do koga ke terame.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
30.9.2011 22:23:15   
suzeto
сузе, а зошто кај тебе? Што е финтата?
[/quote]

neznam zosto kaj mene ....ama podobro mi e,,,, bi mi bilo neprijatno kaj niv doma,,,doma si e doma ce rasturime ama ke si sredam stom si odi,,,ako trebese jas da odam kaj niv nema ni da prifatev,,,,navecer ke si idev vo 24h a vaka barem sum doma

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
23.10.2011 23:54:54   
suzeto
sega ja cuvam samo od sabajle od ponedelnik do petok i si se naviknavme i super ni e ....neznam koga ke dojde vreme da ne ja cuvam poveke kako ke se naviknam bez nea user posted image mi nedostasuva za vikend stom ne e ovde user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
24.10.2011 8:14:34   
Viktori

хммм сузето, не е добро претерано да се врзуваш...
Јас чував едно поголемко девојче, го земав од школо и после идевме кај неа и пишувавме домашна, ја чував 2-3 саати, супер плата и се тоа, ама напуштив без проблем. Мораш да го сфатиш чувањето како работа. Инаку мнооогу тешко ќе ти биде...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
24.10.2011 19:49:47   
suzeto
znam no mnogu e mila

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
30.10.2011 9:34:21   
hrabra
zdravo ....vi gi citam postovite i jas sum na ista maka....baram nekoj iskusna seriozna zenicka po 3 saati da mi go popricuvava bebeto dodeka sum na rabota....edna mi bara 7000den..aloooooo pa sto ke ostane od platata za decata..hehe...preteruvaat vo cenive...user posted image user posted image ..

Мод: Дел од постот е префрлен во “Оглас“, а телефонскиот број е избришан, само во приватни пораки (ПП) може да се даде.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 30.10.2011 11:43:32 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
30.10.2011 11:09:26   
riba79
hrabra,od kolku do kolku saat planiras i kolku bi ja plakala?pisi za da znaeme da kazeme na zeni koi sto cuvale deca.pozdrav

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
30.10.2011 13:29:34   
hrabra
bidejki odam sekoj den razlicna smena na 2 nedeli se menuvam...od sabajle da receme 8-11 popladne od 13-16 (moze da se pomesti malku vremeto vo zavisnost od dogovor) ako ima plus nekoj od mojte da ja pricuva) i iskreno poveke od 4000den ne sum vo moznost da plakam .....moze malku ama nemam visoki primanja a epten svekrvata ne moze celo vreme sama zatoa......vi blagodaram odnapred..user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 11:14:56   
AnnaMolly RR
Може ли да ми кажете колку би била реална цена за да платам жена да го чува Филип три недели по 3,5 часа дневно, пет дена неделно? 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 12:22:58   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Може ли да ми кажете колку би била реална цена за да платам жена да го чува Филип три недели по 3,5 часа дневно, пет дена неделно? 


Золва ми плаќаше 7000ден месечно за толку колку што бараш чување,жената е добра,интересна ,зборлеста од Скопје е,ако сакаш да барам број па да ти пишам пп?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 12:25:35   
Maca25
јас мислам дека 7000 е многу за 3,5 часа. отприлика цените се 10000 за 8 часа, 5 дена во неделата.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 12:38:12   
kikicka
од тој договор само тоа го знам а за детаљи незнам ,ако сака ќе и дадам број па нека се слушнат

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 12:50:53   
AnnaMolly RR
Многу се 7.000 за 3,5 часа. Се надевам дека ќе најдам некоја за помалку од 5.000. Ми треба само за тие три недели и толку. Да не го носам во градинка 3 недели пред операцијата за да биде здрав, зашто ова е последниот воз, до Нова година мора да биде опериран.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 12:54:38   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Многу се 7.000 за 3,5 часа. Се надевам дека ќе најдам некоја за помалку од 5.000. Ми треба само за тие три недели и толку. Да не го носам во градинка 3 недели пред операцијата за да биде здрав, зашто ова е последниот воз, до Нова година мора да биде опериран.

Pa ke sedi li so nepoznata zena taka odednas??? Dusice,nema li koj da go pricuva od tvoite da ne go maltertiras so drugi zeni???

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 13:02:39   
AnnaMolly RR
Ќе седи, нема гајле. Немам кој друг, да имав немаше да барам. Свекрва ми до 13 ќе го чува, па после оди на работа. Мајка ми исто така работи. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 15:08:06   
Marija_L
AnnaMolly vo koj del si na sk? jas imav zena sto mi go cuvase maliot epten e dobra, ama poradi toa sto trgnavme vo gradinka, veke ne go cuva.
Inaku kaj mene rabotese za 7000 denari vo period od 07:00 do 17:00
so toa sto osven cuvanje na deteto nikkavi drugi obvrski ne i davav. Ako si nekade gjorce,hrom,vlae,taftalidze veruvam deka ke se nafati, super e zenceto, Luka mnogu ja sakaseuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 15:43:45   
AnnaMolly RR
Марија, живеам на Кале, кај турската амбасада. Ајде прати ми тел број на жената по приватна порака, јас да договорам дефинитивна цена со мм и ќе и се јавам. И јас сакам само да го чува Филип, да го пресоблече, да го нахрани (храната веќе ќе биде спремна, не треба да му спрема) и да си игра со него тие 3-3,5 часа. Ништо не треба дома да прави. Тој спие тоа време, така да чување ќе и се фати 1-2 часа максимум.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 16:29:05   
kikicka
Ок прашав ама не чувала веќе деца,сега татко и нешто се разболел,паа.....знаете натаму!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
14.11.2011 16:44:28   
hrabra
mamicki ....uste ne mozam da najdam nekoja zenicka za cuvanje bebe po 3h dnevno....gledam deka tesko odi ovauser posted image user posted image user posted image sepak ako slusnete pisete vo pp

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
15.11.2011 8:35:25   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: hrabra

mamicki ....uste ne mozam da najdam nekoja zenicka za cuvanje bebe po 3h dnevno....gledam deka tesko odi ovauser posted image user posted image user posted image sepak ako slusnete pisete vo pp


Hrabra, ne mozam da ti pisam privatna poraka, pisi mi ti, ke ti dadam broj na drugarka sto cuva deca po nekolku saati dnevno. Mlada e, obrazovana, kulturna, cesna, i mnogu saka deca user posted image Najubavo da se cuete pa da vidite dali mozete da se dogovorite.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
15.11.2011 11:20:54   
Yummy Mammy
Hrabra ti prativ pp.




< Поракaта ја уредил Felly RR -- 17.11.2011 8:31:40 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
17.11.2011 7:20:13   
hrabra
mamicki vi blagodaram na site sto mi prativte pp i preporaki .........user posted image user posted image
a yummy mamy kaj mene e ok na znam zosto taka ti pravi? da ne imas virus na komj pa da ti blokira se e mozno......pozzz

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
17.11.2011 8:33:08   
Felly RR
Yummy Mammy,  постот ти е префрлен овде.
За да не бидеш офтопик user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Какво искуство имате со бебиситерките
17.11.2011 12:25:14   
vesna1
Nie si trgnavme vo gradinka i se kurtuliv od bebisiterki. Ogroment torsok finansiski, i plus nervoza koga nema da ti se pogodi a vaka mnogu i e poubavo vo gradinka. A baska za 1500 den. ti go cuvaat cel mesec i jadenje ima tamu. A doma da mislis sto ke jade toa, sto ke jade bebisiterkata. Pa koga ke jade od jadenjeto na maleckoto da puknes. Kako mojata posledna so MM se zezavme dojde meckata go izede medot. Veruvate ili ne sekoja nedela kupuvav tegla med i za 5 dena ja nema. Neznam sto pravsese tolku so medot samo toa li jadese,nekna koga bese bolna ja viknav da ja cuva dva dena i pola tegla med otide za dva dena.
E zenista, iskreno mi e krivo koga mi jadat od deteto, jas i MM ne sme probale da ima za decata a ke dojde nekoja i ke im go jade ovosjeto i medot na decata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?