|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Паричен надоместок
5.10.2012 15:51:46   
mmbucko
I jas sum vo tutunska banka ama imaaammm pariiii yeeee!!!!!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Паричен надоместок
5.10.2012 15:59:34   
*Elena*
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

I jas sum vo tutunska - ama kaj mene nema user posted image



I kaj mene nema da ima, tek narednata nedela...na rabota mi ja utnale platata, pa prakjale povtorna presmetka tek na 26.09 i sea ke mi kasni i porodilnoto pradi toauser posted image
Ova od fond mi go kazaa po mailot inace...

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 5.10.2012 16:00:17 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Паричен надоместок
5.10.2012 16:17:02   
miana
ee kaj mene si zemaa plata uste na pocetok na septemvri ( od 1 vi do 5 ti ) i urenp si pomina platata..Eve denes od rabota si zemav plata za septemvri ..Ne znam sto im e fintava...Kaj li da se bunam ??user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 9:25:10   
miana
Kaj mene seuste nema paricki :( user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 11:20:16   
miana
Devojki
Ve molam da mi napisete dokolku znaete ,kade treba da se obratam za da vidam sto e problemot so mojot nadomest za mesec avgust..Se javiv na broojot sto se go napisale i tamu mi rekoa deka voopsto ne me ima na spisok za mesec avgust i deka verojatno ima nekoj problem vo racunicata..E sega kade treba jas da se obratam dali znaete,za da vidam sto e problemot? Ste imale li vakvo iskustvo?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 12:04:59   
Emanuelapp
Миана јави се во фирмата каде што си пријавена , да не има некој проблем со придонесите.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 13:12:21   
miana
Емануела,јас сум веке почната со работа.Мене ми доцни последниот напдоместок за месец 08/2012 а за неколку дена од месец 08/2012 си земав плата од работа а еве пред 4 дена земав д работа и плата за 09/2012- значи проблемот не е кај мене на работа ,туку во фондот.Се јавив на тој локакл,ми викаат те нема ни на список ,сигурно има некој проблем..А каде јас да го видам тој проблем? И тие незнаат да ми кажат ,и сега што???Знае ли некоја од Вас каде треба да се обратам сега?

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 13:27:50   
Mihaela 2010
Miana mislam deka direktno treba da si pojdes u fondot,so brojceto koe ti e i ke ti kazat sto e problemot...mene taka mi napravija se iznacekav nekolku meseci,a problemot bil za eden den,mi bil ne pokrien,i zatoa bila stopirana isplatata,pa morav da go pokrijam toj den so den od odmor za da se poklopi...komsika moja i mala problem vo adresa na ziveenje,abe svasta,a sto e naj tragicno ne te izvestuvaat nego si dremes ko budala i cekas pari...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Паричен надоместок
8.10.2012 16:02:13   
miana
A kade da se obratam? Na salter ili vo nokoja od sobite gore???

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Паричен надоместок
9.10.2012 12:24:35   
miana
Zdravo Devojki
Jas denes bev vo FZOM i eve da vi kazam odma sto e problemot kaj mene ( a ke bide i kaj vas mozda )
Ovaa godina e prestapna i fevruari ima 29 dena ,doktorot koga mi go izdaval boleduvanjeo ne go zemal toa vo predvid i sega mene eden den mi strci..Zatoa treba sega od rabota da mi doplatat eden den - plata ( da ja koregiraat platata za mesec 8 /2012) pa otkako ke mi stignat tie pari ,jas treba da odam povtorno vo socijalno da mi go proverat seto ova ( deka e koregirano ) pa potoa da mi go procesiraat porodilnoto...Takada devojki ako i vasite doktori pogresile i Vie ke imate problem za eden den..Vo socijalno mi rekoa deka skoro site go imaat istiot problem ovaa godina .

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Паричен надоместок
9.10.2012 15:24:38   
Mihaela 2010
Ete Miana istiot problem sto ti gopisav pogore....se iznacekav za eden den...go pokrivav so den od odmor i psole trebaa da mi go platat...mene me nervira sto ne kazuvaat za takvi raboti,ili na nas ili u firma...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Паричен надоместок
9.10.2012 15:54:25   
miana
Pa Mihaela jas i ti cinam kaj ist doktor bevme ili ...? Jas sum kaj Stamboliev ,mene toj mi ja napravil greskava...Gresno izbrojal covekot ..Jebiga ako ne bese i ringeraja mnogu potesko ke se snajdevme..Ke si sedev ike si cekav,ke si cekav ....ct ct ct ,a na telefonive odi pa neka ti krene nekoj ako smee..Idioti,krevaat i spustaat odma,za edna sekunda rabota da mi kazat da ne se maltretiram user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Паричен надоместок
9.10.2012 16:05:37   
Mihaela 2010
Ne ne jas kaj Cocorovska sum,ama ete od brzanje dodale den povekje...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Паричен надоместок
9.10.2012 21:21:35   
svetlana985
dragi mamicki sakam da vi kazam raduvajte se dodeka vi stignuvaat paricki a koga potoa ke pobara ujp da platite danok na tie pari ke se nervirate isto kako mene user posted image
Mi stigna danocno resenie za 2011 god na iznos od 2800 denari bidejki vo 2011 mi gi isplatile cetiri zadocneti boleduvanja a veke bev pocnata na rabota i si zemav i plata.Koga se javiv vo ujp mi kazaa deka sum oslobodena samo za 12 prihodi godisno a za tie 4 boleduvanja koi po vina na fondot sum gi dobila zakasnato treba da platam danok.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Паричен надоместок
10.10.2012 10:31:42   
Sandric
A da otides na lice mesto tamu da pobaras obrazlozenie za seto ova, nekako nelogicno mi zvuciuser posted image

(Одговор на членот svetlana985)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Паричен надоместок
10.10.2012 11:10:19   
svetlana985
Nivnoto obrazlozenie bese "Ve razbiram gospogo ne ste prva no ne e do nas, zakonot e takov, oslobodeni ste samo od 12 prihodi godisno, platete pa zalete se" Ova e luda drzava! Normalno deka ako ne go platis ke ti ja blokiraat smetkata...Nekoja sluzbenicka od ujp predlozila da se formira zdruzenie pa taka da se zalime ili da tuzime...katastrofa

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Паричен надоместок
13.10.2012 12:41:27   
lushka33
Dali nekoj ima iskustvo soprugot da koristi porodilno boleduvanje, ama ne od pocetok F
Tuku da go prodolzi, primer Jas da se vratam na rab. A soprugot da prodolzi. Din


Sto dokumenti bi mi trebalo, kade da se obratam ...

(Одговор на членот svetlana985)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Паричен надоместок
17.10.2012 16:34:55   
anisija1
DALI NEKOJ ZNAE DA MI ODGOVORI KOREKCIJA NA PLATA MI E PRAVENA PRED 2 NEDELI A NIKAKOV PRILIV SEUSTE NEMAM KAJ DA SE OBRATAM?bLAGODARAM MNOGU NOVA SUM NA FORUMOV SE NADEVAM KE SE DRUZIMEuser posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Паричен надоместок
17.10.2012 17:08:34   
jagoda1
dali nekoj od tie sto cekaa posledni isplati a im bilo napraveno greska so pridonesite ja zedoa poslednata isplata?

(Одговор на членот lushka33)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Паричен надоместок
18.10.2012 9:44:17   
anisija1
dali nekoj znae dali ima parin denes?

(Одговор на членот jagoda1)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Паричен надоместок
18.10.2012 10:46:10   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: jagoda1

dali nekoj od tie sto cekaa posledni isplati a im bilo napraveno greska so pridonesite ja zedoa poslednata isplata?


Znaci jas bev vo fondot.imase greska,mi platija od rabota uste edna dnevnica i trebase pak da otidam vo fondot da proveram..Bev mi rekoa deka od UJP uste ne im se pojavuva kako da mi isplatile..I sega se ceka na UJP pa verojatno so narednite isplati ke ni paltat

(Одговор на членот jagoda1)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: Паричен надоместок
18.10.2012 12:35:14   
miana
Sega se javiv na taa zenata ( todorka ) od fzom ,vo soba 121 ( za skopje zboram )
Koga bev zavcera mi dade broj na mob i e mail da i se javuvam da mi proveruva dali ovie od UJP ja evidentirale uplatata...I se javiv i mi rece deka denes konecno evidentirale,deka sega taa ke prosledela kade sto treba pa da cekam uplata duri krajot na narednata nedela..Takada... zenicki ako sakate da vi dadam mail od zenickava ( ne mi e zgodno brojot da go dadam na site-nema smisla) da i napisete maticen broj da vi proveri????

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: Паричен надоместок
18.10.2012 13:58:28   
jagoda1
epa ajde ako sakas pisi mi go mailot za da prasam i jas ako sakas

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: Паричен надоместок
19.10.2012 10:56:23   
miana

todorkad@fzo.org.mk

(Одговор на членот jagoda1)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: Паричен надоместок
25.10.2012 14:40:24   
livi
Mamicki nema li pari?zema li nekoj za avgust od drugite gradovi?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?