|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како се чувствувате?
12.3.2009 7:34:03   
Еца
Bi sakal da slusnam sto cuvstvuvate kako se osekate vie koi nemate se uste deca vo drustvo na luge koi imaat.Onaka iskreno od dlabocinata na dusata user posted image Da gi podelime frustraciite,verojatno ke ni bide polesno i vam i nam koi imame deca i ne znaeme kako navistina se cuvstvivate.
Se druzime so dosta bracni parovi,a megu niv imame i takvi bez deca.Gi sakam iskreno,gi pocituvam beskrajno,no ne gi sozaluvam,zasto fala bogu se zivi i zdravi,sposobi da go pomestat svetot,no ete se uste se trudat da dobijat dete...
Sepak nadez ne gubat,zasto znaat deka tamu nekade,mozebi tokmu niv gi ceka nekoe angelce user posted image ostaveno od sopstvenata majka.

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 17:02:56 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Kako se cuvstvuvate?
12.3.2009 17:23:32   
Lilipop
Vo sabota treba da odam na rodenden vo igroteka kade sto ima se mali deca i ne mi se odi. Se raszalostuvam stalno koga ke vidam kako majkite si se gordeat so svoite srcki, gi teraat da kazuvaat pesnicki sto gi naucile ili nekoj nov zbor , a jas veke dolgo vreme  sakam edno takvo, a nema.. user posted image  Mi se cini ponekogas deka site okolu mene se trudni ili barem jas samo takvite gi zabelezuvam. I navistina se nerviram koga ke rece nekoja : leleee, a sto ako bide zensko? A mazot mi saka masko, pa ke se luti !

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Kako se cuvstvuvate?
12.3.2009 20:38:58   
Еца
Draga lilipop,ne mozam da kazam deka znam kako se cuvstvuvas,no moras da mislis pozitivno,glavata gore,poleka so trpenie,veruvam deka ti e tesko no sepak vo vakvi situacii samo nasmevkata e oruzje protiv seto zlo.Drzi draga ke si pomines ubavo,opusti se pisi kako si pomina.user posted image

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Kako se cuvstvuvate?
17.3.2009 19:04:28   
Sanja
Мене првата година ми беше многу тешко, постојано бевме во друштво со парови што имааат деца, или пак очекуваат дете, а ние ни мала надеж дека наскоро ќе имаме. Си велев често зар мора само ние да немаме деца зар толку многу му згрешивме на Бога! Но сега не се окупирам со вака депресивни мислења, си играм со дечињата на нашите пријатели, и постојано си велам ќе ни даде Бог и нас детенце, па после и со него ќе си играме!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Kako se cuvstvuvate?
17.3.2009 19:13:51   
Еца
Секоја чест на размислувањето Сањаuser posted image user posted image user posted image само така, позитивно и коцките и на вас ке се сложат.user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Kako se cuvstvuvate?
18.3.2009 10:37:57   
vesna_kr
Само опуштено, децата ќе си дојдат верувајте!Мојата пријателка немаше 2 год деца па после едно по друго, второто несакајќи, се ке си дојде на свое место.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   Како се чувствувате?
22.3.2009 17:39:27   
mis.
Isto i jas imam drugarka koja dolgo nemaa deca na kraj koga dignaa race od se, koga psihicki se pomiri so sudbinata i so opsednatosta po seka cena da ima dete zamislete ostana bremena.Otpustete se ne mislete na toa i se ke se sredi.

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.3.2009 18:50:13 >

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како се чувствувате?
24.4.2009 23:54:19   
malecka
Raspolozenieto mi e mnogu promenlivo a  najcesto user posted image .Se trudam koga sum vo drustvo da sum pozitivna i mi uspeva ama koga sum sama si ja praznam dusata

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како се чувствувате?
25.4.2009 7:01:39   
Еца
Малечка се надевам повторно ке не посетиш ке се вклучиш во разговори со нас, ке видиш дека секој на свој начин има свои проблеми,ке согледаш дека не си сама во борбата за својот сон,и верувај ке ти биде барем малку полесно.Тука сме ако треба и заедно да заплачеме,па зошто да не,достоинствено плачат само невините ангелиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот malecka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како се чувствувате?
25.4.2009 10:11:27   
Aleksandra
Jas da vi kazam pravo neznam kako e toa custvo kako sto kazuva Elena na pocetokot od stranava. Jas bev prva so dete od celo drustvo, pa polse pocnaa i drugite, znam deka koga site bea slobodni i setaa, izleguvaa jas cuvav bebe. Ama otkako porasna bebeto, pak jas bev slobodna a drugite cuvaa bebinja.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како се чувствувате?
25.4.2009 12:37:37   
mami
jas ja imam istata situacija kako Aleksandra i nekogas mi e strasno tesko zaradi toa...od celo drustvo samo jas sum so bebe, da ne recam samo jas sum mazena...i celo vreme mi raskazuvaat kaj bile, sto bile, koj so kogo kako zosto a jas im vikam- da nie si legnavme vo 12 a Luka sabajle nesto kaj 5 se razbudi...ponekogas se osekam kako da go gubam kontaktot so niv, a nivnata reakcija na seto toa e- debela pa ne znaeme kao so bebeto :)

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 11
   Како се чувствувате?
3.5.2009 20:50:15   
Viki73
Mene prvata godina ne mi bese tesko ali VTORATA pa i ponatamu mi e potesko,na rabota samo trudni gledam,na ulica isto,se custvuvav kako da sum kazneta,padnav vo depresija ali toa e toa.Sega vo posledno vreme malku poinaku mislam,pocnav sama da se ubeduvam deka se ke bide dobro,Gospod ke se smiluva nad site pa i mene i na krajot se ke zavrsi dobro.Mora da bideme pozitivni i da se nadevame deka naskoro i nie ke imame deca.user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 3.5.2009 21:06:41 >

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како се чувствувате?
3.5.2009 21:08:58   
Еца
user posted image Вики само така позитивно,не знам како ти е,но сепак длабоко во мене ти посакувам од се срце и тебе и на сите други кои се обидуваат што поскоро да ни пишете дека стеuser posted image и заедно да ги броиме деновите доuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 3.5.2009 21:09:25 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како се чувствувате?
3.5.2009 22:25:47   
hristijana
isto se custvuvam kako lilipop i viki  no od ovaa koza vo druga ne mozi toa e

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како се чувствувате?
4.5.2009 0:06:17   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: hristijana

isto se custvuvam kako lilipop i viki  no od ovaa koza vo druga ne mozi toa e


samo vam želim reči da jednog dana sve če biti bolje, možda de ne bude tako, kako smo planirali, možda bude još boljeuser posted image

poznati su mi svi ovi osječaji, prije 2 godine ja sam isto tako user posted image  kad sam vidjela mala deca  ili user posted image , ali ništa nije zauvjek i ovi osječaji isto tako niso zauvjek, jednog dana sve budemo mameuser posted image

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 11:24:49   
ripce
Добро, со оглед на тоа колку малку спиев

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 11:31:32   
arh_diz
Исто и јас слабо спиев можеби затоа што претходниот ден многу спиев

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 11:32:27   
Bile
se cuvstvuvam umorno, nenaspano

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 12:58:41   
mother 29
само што заспа Марко ,а јас да ве опулаааааааа!user posted image ама немам многу време..ме чека купатилото да се очистимеuser posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 13:04:35   
BEBICA
Of lele jas malku sum umorna se iznarabotev denes.uste rucek da napravam i lenja pita i gotova sum za denes.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 13:34:25   
Bitolcanka
Денес се чувствувам средножалосно, што би рекле народски user posted image Не сум нешто ниту нај-најлошо, ниту нај-најдобро ... Ми влијае малку вчерашниот ден, дебатирав и објаснував долго некои работи, но не бев добро сфатена и како и обично, вината си ја префрлив самата себеси - чувството - ужасно user posted image Но, сепак денот е пред мене, мислам дека ќе се расположам довечер и нема да бидам user posted image - безволна ...

Инаку во врска со темата - како се чувствувам кога ќе видам мајки со деца или бремени жени ... Па зависи од ситуација, друштвото со мене и сл. На пример кога сум во друштво на слободни девојки (без дечковци) или немажени (а во врска) и кога ќе сретнам млада мамичка (позната или непозната) не ми е толку тешко, чудно, за разлика од обратно - кога сум опкружена со врснички или помлади девојки во брачна состојба + со user posted image - тогаш се чувствувам како само јас да сум останала "стара чупа", на сите децата им пораснале, со еден збор - лошо, глупаво ... Има моменти кога сум била излезена со партнерот и сите други-брачни парови (постари од мене) па тогаш се чувствувам млада, убава, надежна, преубаво user posted image особено кога гледам дека мажените ми љубоморат на мојата младост, убавина, успешност, слобода ...
Секоја може да се чувствува убаво ако е покрај драга личност која ја почитува, сака и се гордее со неа и обратно - кога си опкружена со негативни, злобни, лицемерни, љубоморни луѓе - ти доаѓа да избегаш од нив и со очи да не ги видиш user posted image Трагичното е ако "мора" од одредени причини да бидеш во нивна близина ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 14:07:04   
Bogdancanka
еве јас да ви кажам како се чуствувам искрено на почеток ми беше по малку тешко и чуството не беше ни малку пријатно посебно кога некој ќе ме прашаше што чекаме,али сега супер ми е се радувам за другите дечиња и еве баш денес сум на роденден и на бебе кај една моја другарка,искрено се помирив со тоа и знам дека еден ден и јас ќе имам без разлика дали јас ќе си родам или ќе си посвојам.И за да се каниме ние другарките на родендените на нивните дечиња бевме иницијатори јас и една моја друга другарка што немаме дечиња.Па нема веза тоа битно е да се дружиме и на еден таков убав ден и ние да учествуваме во нивната радост зашто да не мене баш ми е мило да одам на родендени со еден куп дечиња и тоа ме исполнува.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 14:09:12   
BEBICA
Bravo Bogdancanka, bravo a tebe.Me rasplace.ti si najiskrenata osoba koja jas ja znam no isto taka i mnoogu hrabra.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како се чувствувате?
27.12.2009 14:20:14   
Bogdancanka
Благодарам Бебица за коментарот и да баш така е незначи ако јас си немам дечиња нема да одам на родендени таму има сите да ги гнавам обожавам да си играм со нив и да ги закачакамuser posted image тоа ме исполнува па без разлика чие е детето за мене сите се мили.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како се чувствувате?
5.2.2010 22:52:32   
mira
И не треба да се сожалуваат, сожалувањето е работа која ми оди на нерви. Јас немам деца. А секој ден работам со дечиња од 3год. па натаму. Јас се нервирам кога Македонциве глупи ќе ме прашаат ајде, што чекате, кога мислите вие да имате деца, ќе остарете, кога ќе ги исчувате...... Е тоа ме живцира, бидејќи неверувам дека некој од тие сака повеќе да имам деца од јас и мм. Незнам од каде им е тоа право user posted image Сестра ми исто подолго време немаше деца (мажена е во странство, сега има ангелче невидено во свет) и таму бре свекор, свекрва нико,ј никој не си даваше за право да праша зошто?! Само нормално кога ќе дојдеше тука тоа беше неизбежно. Моментално љубовта ја давам на внуците и на дечињата со кои работам или пак ќе ги сретнам на улица. Да сакам навистина сакам дете, но кога сум во друштво со млади парови со бебиња тоа чувство уште повеќе ми се раѓа. И од кога ќе си заминам обавезно со мм зборуваме колку биле слатки дечињата таму, надевајќи се дека и ние еден ден ќе имаме бебче и раговорот ќе заврши со бакнеж ,копнеење и рамислување како би било ние да станеме родители.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?