|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како се чувствувате?
5.2.2010 22:58:03   
Матеа
Денес се чувствувам посебно убавоuser posted image Времето беше топло 20 степени па скоро цел ден бев на прошетка со Матеа и насекаде расцветани цвеќиња, мириса на пролет, зеленило, преполно со портокали насекаде по улиците и тоаuser posted image И јас си цветавuser posted image

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 22:48:19   
druze
Сега кога го читам овај форум некако се замислив секогаш узивам во друштво со деца,ги пратам сите нивни промени и новости.сега во моментов најмногу зивеам со кумашинчето (јас што ја крстив)има 2 полни год.,буквално сум во тек со се што и се случува многу ја сакам верувајтеuser posted image И сега кога ќе заправам муабет со друга мајка секогаш казувам М***** вака М*****онака и казувам нејзини случки, како и било кога и излегло првото запче.........е арно ама после некое време ке се запрашам и ке се растазамuser posted image па јас незнам ништоuser posted image ништо сеуште не сум почуствувала лично......user posted image
еве сега дури се расплакав солзи сами ми течат.
Само како рекле надешта последна умира го молам ГОСПОД еден ден што поскоро и јас да осетам како е да си мајка..............................

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 22:56:08   
viksa
druze, немој да тагуваш, за секој проблем има решение, верувам дека и набрзо и ти ќе го решиш својот. Биди упорна, а верувам дека си, и ќе го добиеш она што го посакуваш DON'T GIVE UP.
Инаку во моментов јас се чувствувам некако потиштено а ни самата незнам зошто


_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 23:06:01   
druze
Не се отказувам тоа сигурно само немозам а да не заплачамuser posted image времето поминува (скоро 6год.).........
претходно не се замарав толку, млади сме има време ајде да прошетаме и шетаме ама знаете како кога веќе ќе почниш да планираш и кога веќе сите ке те прашуваат па зошто па како па оди вамо оди онамо.........сега кога ќе се сетам дека се пазевме одлозувавме(не сите тие 6год,) ајде млади сме и мислевме кога ние ке сакаме одма ке биди, така лесно ама не било такаuser posted image Само ГОСПД нека ни ја слушни зелбава сега тоа најмногу го посакувам........

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 23:12:45   
viksa
мој совет е да не се обвинуваш за ништо, бидејќи така само ќе се вртиш во круг. Имај силна верба и тоа ќе се случи. Сите нешта кои доволно силно се посакуваат еден ден и ќе се остварат. Сигурно знаеш и самата дека работите секогаш не се случуваат кога ние сакаме туку тогаш кога треба.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 23:12:50   
Еца
Друже, ја знаеш онаа кога нешто силно посакуваш никаКо да дојде до тебе, и токму тогаш кога ќе кренеш раце и ќе речеш доста ми е од се, тоа се појавува пред тебе. Точно е дека само ти си знаеш како ти е, но верувај животот на сите ни дава овакви или онакви искушенија.Така всушност знаеме дека живееме. user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 23.2.2010 23:13:20 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како се чувствувате?
23.2.2010 23:20:34   
druze
Ме располозивте навистина многу ми е пријатно да се друзам па макар и на ваков начин со вас.Фала ви user posted image
Се надевам дека за скоро ке ви пишам дека видов на тестотuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 8:34:11   
mother 29
KЛИКНИ........................токму така

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 8:38:12   
caci20
jas epten nikako. maka macam so krvta. Pijam se i sesto i nikakvo podobruvanje. Doktorkata me prasuva kako odam. Eden od onie denovi za sedenje doma

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 8:41:43   
*Daniela*
Си се чувствувам одлично бидејки си ја чекам сестра ми Адријана да ми дојде на гости и ете само што не е стигнала се разбира со нејзинaта малечка, на тета сонцето едвај чекам да ја видам и да си ја гушнам бебушката моја user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил *Daniela* -- 24.2.2010 8:42:28 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 8:44:13   
BILJANA_G
Јас конечно подобро, вчера цела ден ја поминав со болка во главата дури и синоќа во сонот ме болеше а сега еве од кога станав како новааа сум.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 8:45:11   
mother 29
луге оваа тема е за нашите идни мамички кои се трудат да забременат......

кој ккао се осека тема КЛИК

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 9:32:23   
ana bebe
Mira isto mi e i mene! a oblecam posiroka kosula odma site ajdeeeeee ima nesto novo... pa isto koga sme mislele, pa sto kako... iskreno jas i maz mi stanavme malku drski i sea koga ke ne prasaat dali rabotime im vikame: DA, jas vo banka a maz mi na proekt.

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како се чувствувате?
24.2.2010 9:58:40   
vezilka RR
..и јас најмногу си го земам при срце тоа прашање..ајде кога бебе? Ко јас да не сакам?! А не можам на секој да му објаснувам каков проблем имаме...И секогаш после тоа прашање се чувствувам неубаво...Од друга страна пак си викам луѓето кои немале проблем со забременување немаат поима низ што се минуваат тие парови и како се чувствуваат..не ни размислуваат за тоа..може не им ни текнало дека постои некој проблем, па гледам да не обрнувам внимание на коментарите..

(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како се чувствувате?
6.4.2010 23:50:48   
omorfo89
Nikako , tazno , potreseno..majka mi padna od skali se povredi na nekoi mesta , jas celo vreme ja mislam user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?