|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
8.6.2012 23:36:09   
Martins mom
Wooow Snowhiteuser posted image user posted image user posted image Честитки, убава бременост и една сестричка на Михаилuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 25.5.2013 20:13:47 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Бремена сум
8.6.2012 23:41:32   
Pepelaska *
Честитки Сноувајт, со лесно!

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Бремена сум
9.6.2012 0:11:06   
Maria
Честитки Snowhiteuser posted image имај убава и лесна бременост.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Бремена сум
9.6.2012 9:07:51   
marija/
Cestitki Snowhite i da si imas lesna bremenost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Бремена сум
9.6.2012 11:41:32   
Natasa981
Cestitki Snowhite! Imaj najlesna bremenost! Uhh sto ubavo ,ke imate prinova ,superrr najsuperr

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот marija/)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Бремена сум
9.6.2012 12:37:32   
penelopa
Честитки и од мене Сновајт user posted image за храброста имај си лесна бременост и здраво user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Бремена сум
9.6.2012 15:05:15   
dobe1986
CESTITKI I IMAJ PREKRASNA BREMENOSTuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Бремена сум
10.6.2012 19:03:41   
Yummy Mammy
Cestito Snowhite! Samo so lesno! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот dobe1986)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Бремена сум
11.6.2012 10:19:25   
Calypso
Честитки Сноувајт, имај лесна и убава бременост!!!

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Бремена сум
16.6.2012 22:16:36   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И да, направив тест и видов user posted image , макар што како и првиот пат едната беше побледа. Ама сега ми е страв зашто Михаил имаше сипаници, сега мм има, додуша јас имам прележано, ама не знам за плодот, плус тоа, внуците двајцата имаа скарлатина, не знам, можеби ќе треба да правам испитувања, не знам што ќе ми каже докторката, од понделник ќе појдам



Snowhite, прво да ти честитам и да посакам убава и лесна бременост. Во врска со сипаниците, јас сега во вторава бременост некаде во 8 недела ми се јави осип на лицето и вратот и гинекологот ми рече да направам испитувања за Варичела (овчи сипаници) и покрај тоа што како дете имам прележано. Испитувањата се за IgG и IgM за Варичела. Едниот е за моментална инфекција, а другиот е дали во крвта има антитела. Ниедна лаболаторија во Македонија не ги прави, туку се праќа крвта на испитување во Германија. Резултатите доаѓаат за 2 недели. Испитувањето ме чинеше 4200 ден. правено во Охрид. Во Скопје е поефтино ама кога ќе го земеш патот и малтретирањето, исто ти се фаќа. Кај мене показателот за моментална инфекција беше негативен, но показателот за антитела беше многу повисок од референтаната вредност. Тоа значеше дека имам антитела и  дека имам некоја стара инфекција, односно имам прележано. Но, гинеколот ми рече да го повторам испитувањето за да се види дали тој показател енормно ќе расте за период од 2 недели или не. За среќа кога дојдоа вторите резултати вредноста пак беше повисока од референтната, но сепак беше помала од предходното испитување и заклучокот беше дека не се сипаници.
Јас од памет се извадив во тие 2 недели, ама среќа што ги направив анализите за да не се мислам 9 месеци. 
Претпоставувам дека гинеколот ќе те прати на вакво испитување. 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Бремена сум
16.6.2012 23:11:08   
Natuska85
Сега дури читам...Сноувајт честиткиииииии!!!!Имај лесна бременост па една или можда две сестрички на Мuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Бремена сум
16.6.2012 23:46:47   
miana
oooooo cestitki za mamicka i za taticko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bog neka vi dari zivo i zdravo bebence....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Бремена сум
17.6.2012 16:50:31   
Snowhite RR
Еве конечно да ви пишам. Најпрво фала за честитките и поддршкатаuser posted image
Пред два дена бев на гинеколог, се е во ред, бебушот супер напредува, 6та недела сум а веќе има и срцева реакција. Пред да отидам, се јавив кај докторката да ја прашам, ми рече чим јас имам прележано, мојот имунитет го штити плодот, сепак рече да се видиме, ако треба да направиме и тестирања, ама кога отидов кога виде дека е се во ред и за неделите е супер напреднато, плус рече ако нешто не било во ред, немаше да има срцева реакција. Ме праша дали мене ми се јавило осип, реков не, така на крај востанови дека е се во ред и дека нема место за грижи и сега ми даде витамини да пијам, утрогестан и да се видиме дури по 7 недели.
Сега да се префрлам на темите за бременост, трудници, итн...пакuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Бремена сум
18.6.2012 9:10:27   
Slagjana
Честитки и од мене. И ова зимско бебе ќе биди. Имај убава бременост user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Бремена сум
18.6.2012 9:57:42   
arh_diz
Cestitki Snowhite user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Бремена сум
18.6.2012 20:06:18   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Честитки и од мене. И ова зимско бебе ќе биди. Имај убава бременост user posted image


Зимско, ако не и на ист датум можеби, кој знаеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Бремена сум
18.6.2012 21:49:01   
kapina
cestitki snouvajt

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Бремена сум
18.6.2012 23:48:19   
maki1
Cestito,i imaj ubava i lesna bremenost.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Бремена сум
2.7.2012 13:47:59   
Bogdancanka
Честитки Snowhiteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Бремена сум
17.9.2012 22:48:06   
kate..
cestitki i uzivaj si sega
so lesno bremenosta

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Бремена сум
18.9.2012 7:45:01   
bebence19
JEEEEEEEEEEEEEE CESTITKI SEGA SAMO DA UZIVAS I DA SI GI POMINES OVIE DEVET MESECI SO LESNO user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Бремена сум
18.9.2012 11:14:24   
kate..
bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Бремена сум
18.9.2012 11:19:37   
belabela
Cestitki kate so lesno imaj si skolska bremenost user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Бремена сум
18.9.2012 11:24:07   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva

Честитки кате, со лесно user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Бремена сум
18.9.2012 11:38:27   
mila28

Cestitkiuser posted image user posted image user posted image imaj lesna bremenost, i pripremi se za najubaviot period od zivotot sto sledi



ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva



_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?