|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: колку често сексуални односи
14.12.2009 10:21:33   
profesorica
охоооо тина не да е супер, одлично е, браво!!!

за викенд обавезно а преку недела колку имаме време.не се жалам.user posted image

јас сега имам добиено ама чекам д ами заврши.user posted image user posted image user posted image па ќе се фатам за работа.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: колку често сексуални односи
8.1.2010 23:30:02   
pacuvce
Теорија и практика на сексот

Иако мажите помислуваат на секс дури 5.000 пати во текот на една година, со девојка во кревет завршуваат само 104 пати за 12 месеци, што според нив и не е така лош резултат.

Според истражувањето на Onepoll, тоа значи дека мажите дневно помислуваат на секс 13 пати, а третина од испитаниците признале дека често тоа е првото нешто што им паѓа на памет кога се будат наутро.

Во споредба со нив, припадничките од понежниот пол на секс помислуваат само пет пати во текот на денот, или околу 1.800 пати годишно. Со ваквиот љубовен живот задоволни се само половина од жените.

"Добро е познато дека мажите често мислат на секс, но запрепастува фактот колку често помислуваат на тоа. Тие дури и наутро не можат да се ослободат од ваквите мисли," изјавил портпаролот на Onepoll.

43% од паровите, што учествувале во студијата спроведена меѓу 3.000 лица, признале дека се расправаат околу тоа кој иницира водење љубов, при што мажите убедливо го правеле првиот чекор.

Анкетата покажала и дека секој трети маж смета оти вечера со свеќи е најдобар начин да се расположи жена, како и масажа за релаксирање. Жените пак, за да го намамат својот партнер во кревет најчесто пуштаат романтична музика или му го готват омиленото јадење.

< Поракaта ја уредил mami -- 11.1.2010 13:22:07 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: колку често сексуални односи
13.1.2010 14:23:46   
arh_diz
Водењето љубов два пати неделно ги намалува ризикот за добивање на срцев удар и тоа до 50 пати. Резултатите се добиени од неодамнешното истражување.

Истражувањето е спроведено во САД, а во него учевствувале 1000 мажи и според резултатите оние мажи кои водат љубов два пати неделно за разлика од оние кои водат љубов еднаш месечно имаат дупло помали шанси од добивање срцев удар, пишува Daily Telegraph.

Исто така е докажано дека оние мажи кои имаат поголема желба за секс се поздрави и интересно е тоа што тие мажи се склони кон стабилни врски. Односно оние мажи кои се во стабилна врска се изложени на помал стрес за разлика од оние кои не се.

Мажите кои ејакулираат во текот на сексот или оние кои мастурбираат имаат помали шанси од заболување на простата. Резултатите се објавени во American Journal of Cardiology и содржат уште неколку интересни податоци.

Откриено е дека оние кои имаат секс два пати неделно во текот на зимата го намалуваат ризикот на настинка и грип. Редовниот секс кај жената го зголемува сетилото за мирис бидејќи се ослободува хормонот пролактин.




_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: колку често сексуални односи
13.1.2010 15:12:47   
April
виа Кајгана

Почнете да водите поздрав живот, доколку сакате вашето сексуално искуство да биде здраво и исполнето со задоволство.

Придвижете ја крвта во вените

Три пати неделно по половина час физичка активност, е добра за работата на срцето и кардиоваскуларниот систем. И ова не се однесува на пешачење, туку на конкретни вежби од кои ќе се испотите и уморите.
На тој начин ќе се здобиете со физичка кондиција и издржливост која ќе ви користи и во сексот. А, освен подобриот сексуален живот, и вашето тело ќе изгледа подобро, ќе бидете позадоволни од себе си и ќе ви се зголеми самодовербата.

Вежбањето е добро за умот

Кога телото ќе ви стане опуштено и мрзливо, и вашиот ум станува таков. Фантазијата ви исчезнува и немате волја за секс. А, знаеме дека фантазијата е клуч за добар и квалитетен сексуален живот.
Доколку нема фантазија, секост станува рутински, секогаш ист, или со еден збор - досаден. Активирајте се, па и вашиот ум и фантазија ќе се активираат истотака. Гледајте некој еротски филм, прочитајте добар роман, решавајте крстозбори, најдете си интелектуални предизвици. Ќе видите како фантазијата и желбата за секс ќе ви проработат.

Клучот е во добрата исхрана

Дури и ако сте убедени дека алкохолот ви ја зголемува сексуалната желба и моќ, тој всушност има доста негативни последици врз тој сегмент од вашиот живот. Алкохолот го комплицира почетокот и одржувањето на ерекцијата и влијае негативно врз достигнувањето на оргазам.
За оние кои наскоро сакаат да станат родители, советуваме внес на Ц витамин и антиоксиданси, затоа што позитивно влијаат на подвижноста на сперматозоидите и нивниот квалитет.


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: колку често сексуални односи
14.1.2010 5:59:12   
bu8oo
Здраво на сите мајки и татковци на форумот. Нов сум тука, разгледувам и... ми се допадна! Браос многу интересни теми, привлекуваат внимание.
Ме зачеша темава интересна е - колку често сексуални односи, па мм... многу мислења истражувања но мислам дека прво треба да се разбереме дека не е тоа “често„ за секого исто. На пример моето “често„ и на жена ми многу, многу се разликуваат user posted image . хехехехех
Мисам дека ме разбравте што сакам да кажам, но најважно според мене е да се има односи редовно па макар и 1-2 во месецот, но секој месец.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: колку често сексуални односи
15.3.2010 13:03:59   
Mila na mama
Се сеќавате дека напишав некаде оти по раѓањето на Мила за секс ни треба дополнителна организација и се изретчивме до 2-3 пати неделно ама последниве 3-4 месеци сме во некаква револуција мислам едвај да прескокнуваме по некоја вечер. Фаза ли е или се реоткриваме сексуално? Мислам дека сега и доживувањети е далеку поквалитетно отколку пред д аја родам Мила или само мене така ми се чини. Во секој случај  растеме по квалитет и по квантитет.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот bu8oo)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: колку често сексуални односи
15.3.2010 13:10:00   
profesorica
хаха мила на мама и јас можам да го кажам истото за нас.ако порано беше одвај 2 пати неделно, сега тоа е 3-4 патиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: колку често сексуални односи
15.3.2010 13:10:15   
Leonida
Ах блазе бас, само така да продолжитеuser posted image Јас откако се породив до сега само 2 пати имавме, а поминаа скоро 3 месеци.user posted image Не можам да најдам време за секс, дури и да најдам се чуствувам премногу уморна од Илона и така си поминува времето. Се надевам дека ке ја стигнеме и ние таа фаза Мила на Мамаuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: колку често сексуални односи
15.3.2010 13:27:56   
vezilka RR
..хе, хе..ние сме смешни на оваа тема во последно време..пошто бркаме овулација тој дел од месецот сме максимално активни, веројатно толку активни, а и морам да признаам тоа бркање стварно истоштува, остатокот од месецот едвај уште пар пати да ни текнува на секс..

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: колку често сексуални односи
12.5.2010 20:42:55   
kiki_riki
jas se pronaodjam vo ova:

Vleguvaat tatko i sin vo prodavnica i sinot zabelezuva kondom i go prasuva tatka si
"stoe ova"
toa e za bezbeden seks-odgovara tatkoto
Sinot: a zosto se spakuvani po 3
Tatkoto: za srednoskolci eden za petok, eden za sabota, eden za nedela
Sinot: a ovie po 6
Tatkoto: Za studenti 2 za petok, 2 za sabota, 2 za nedela
Sinot a ovie 12
Tatkoto: za bracni parovi eden za januari, eden za fevruari....user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 0:59:48   
Rossana
Sekoj den osven "onie denovi"

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 10:45:30   
Maca25
кај нас сексот скоро и да го немаше последниве нколку месеци. нина спеше со мене 2 месеци, а мм во дневна и ич не можевме да се изорганизираме. јас редовно заспивав со неа (во 9) и до сабајле нема станување. ама еве ја цел месец скоро си спие сама, па ние надокнадуваме за испуштените месеци user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 15:24:23   
big_mama817
многу поредчивме во последно време user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 15:26:59   
Палешка РР
Ние пак обратно, зголемивме на еднаш месечно user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 15:43:25   
Maca25
user posted image user posted image user posted image и кај нас беше така во првите месеци.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: колку често сексуални односи
10.6.2010 16:49:08   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ние пак обратно, зголемивме на еднаш месечно user posted image  user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Исто за жал.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: колку често сексуални односи
11.6.2010 16:56:23   
niki
Што е бре ова жени колективна епидемијаuser posted image
Мора да превземеме мерки да се поправи ситуацијатаuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: колку често сексуални односи
11.6.2010 17:03:23   
nadica
инатиот месец поретко а месецов без малку еднаш user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: колку често сексуални односи
11.6.2010 17:10:43   
amelbebe
aktivni sme si vo sexot,ama vo dogledno vreme izgleda ke me brka niz kuka koga ka bideme samiuser posted image



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: колку често сексуални односи
11.6.2010 17:13:42   
amelbebe
lele zosto taka im pravite na mazite sram da vi euser posted image tie taka da vi pravat ke gi barate po mirisot posleuser posted image user posted image user posted image ke baram nekoj maski forum po netot da ne se zalat slucajno od vasuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: колку често сексуални односи
14.7.2010 9:00:11   
Bubuska
Ахх девојки (добро има и жени, ама поубаво ми е девојки да ве викам), јас си имам маки со мојот сакан. Да се разбереме јас сум за секс секогаш и секаде, нема бариери. Арно ама, мојот сакан е прилично комплексна личност. Пред се е жива педантерија. И ај како да му објаснам дека 1 никнато влакно (мое или негово) не го уништува сексот?? Уморен е од работа, добро, работата му наложува буквално цел ден да работи, (не трча по жени, па и нема жени на работа, а и се гледаме често во текот на денот), освен тоа е тежок романтик. За него нема секс, за него има водење љубов, под тоа подразбираме свеќи, цвеќиња, кревети, музики и што не. Мене ми е ОК и во кола, ама него не му е.
Ние имаме проблем што сме премногу млади, па сеуште живееме со родителите, добро и моите и неговите знаат дека сме сексуално активни, ама сепак е незгодно да имам секс кај мене во соба (не знам да бидам тивка, не можам и не можам) а во другата соба да спијат моите (а татко ми има апнеа (зборува во сон и се буди често) и еднаш не има слушнато, па во доверба и има кажано на мајка ми, а ист случај е и кај него. Значи мораме да чекаме некого да избркаме од дома.
И така, некогаш имаме секс секој ден, па и повеќе од еднаш, а некогаш и по 2 месеци (рекордот!) немаме.
Мене ми е тоа голем проблем, и јас се мачам да си го решам, ама дечко ми како за се друго во животот и на ова така филозофски му пристапува и смирено, ми иде да го треснам од земја. Ама баш е така смирен, а јас излудувам :) Не ме плаши тоа многу, тој за животни прашања е така смирен :)
И така, си се исповедав јас, се додека не си најдеме некое гарсоњерче, или барем лична наша кола, (аааа да, сега имаме наша гаража, па јас успеав да провлечам фотеља таму, се наоѓа ;) ). Ај ваљда, кога ќе заживееме заедно ќе имаме почесто секс. И секако, сега кога ќе одиме на одмор, знам јас што ќе биде :) Ништо од морето, нема искачање од соба .. позната приказна :)

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: колку често сексуални односи
3.8.2010 12:35:31   
petra27
Otkako sme zaedno ,sekoj den a ponekogas i poveke pati na den....a sega 25 nedeli apstinacijaaaa.....poradi bremenost :))))....doktorot ni zabrani odnosi i nie poluduvame...:)))

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: колку често сексуални односи
4.8.2010 1:03:22   
Џесика
Ааааа што ми напраивте, тантра- мантра, ејакулирање... па да му се присака на чоек...user posted image user posted image user posted image Шо дата е ? 3-4 ти.... време е, млада месечина.... идам да го унанам мм.....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: колку често сексуални односи
5.8.2010 6:51:20   
Acina
kolku cesto...pa mn cesto recisi sekoj den nekogas ako preskokneme sledniot pat e x2 ili x3 po toa prasanje mn sum zadovolna nemam zborovi mm e mmmmmm  user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: колку често сексуални односи
30.8.2010 23:21:20   
Палешка РР
Му предложив на мм да изнајми хотелска соба на еден ден...па да навратиме неколку пати...ќе пукнаааамuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?