|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Работа од дома
26.11.2014 1:44:03   
caciana
Jas imam edna drugarka koja sto "raboti od doma" ama cisto sumnjam deka nesto ke bide. Ne znam kolku tocno razrav ama treba da klikas okolu 1 mesec za da stasas do zarabotena sum od 1 $ a posle veke so tek na vreme odis nagore. Ama mislam 1 mesec sekoj den da sedis pred kom za 1$-40 den.. Smesno e user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Работа од дома
26.11.2014 10:32:04   
Ki4iko
Јас работам од дома,ем сум си дома ,ем заработувам, исто така имам и секојдневно работно место,па не е лошо екстра пари ,нели?user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Работа од дома
26.11.2014 13:23:23   
caciana
A sto rabotis ako ne e tanja? So ova klikanjevo sto izleze na fb najnovo ili nesto dr?
Me interesira posto jas sum covek bez rabota user posted image pa baram nekoja zanimacija user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Работа од дома
27.11.2014 16:54:30   
Ki4iko
Јас правам модни реклами на фирми, се занимавам, воглавно со промоција на фирмите,најчесто облека и додатоци,јас уживам во тоа што го правам,секако треба да си доста поврзан со модата за да го работиш тоа ,затоа се сметам за среќна user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Работа од дома
30.11.2014 18:03:36   
scared RR
Ако се смета за работа од дома тоа што повремено давам часови на деца во врска со математика да , работам од дома user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Работа од дома
27.12.2014 15:22:38   
mitsu.evo
Најдобра страна за кликање рекламиСе што треба да направите е да кликнете на реклама, чекате 10sec и за тоа добивате пари. За секој што има 10 мин дневно, за 3 месеци може да заработува 100-300 евра месечно...


Модератор.Забранети се надворешни линкови

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.12.2014 19:54:38 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Работа од дома
10.3.2015 16:07:30   
Parisian chic
Здраво.
Нова сум на форумот и се имам зачленето на многу страни pay per click и немаше никакви резултати. Моментално сум член на една американска маркетинг компанија која исплаќа по учинок, односно, колку ќе заработите толку ќе Ви биде исплатено. Можете да заработите на повеќе начини:
-Изградба на тим
-Промоција на продукти ( се добива 45% провизија доколку некој купи преку Вас. Вие немате никаква врска со плаќањето и доставувањето на производите, ваше е само да рекламирате)
-Промоција на аукции
-Отварање на online продавница
Ова е легитимна страна и постои веќе 17 години. Заработката се пресметува секој 10ти во месецот и се исплаќа на Payoneer Master Card. Доколку сте заинтересирани, пратете пп

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.3.2015 18:40:05 >

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Работа од дома
19.9.2015 10:07:23   
Snowhite RR
И јас не верував дека некогаш ќе работам на вакви страни преку интернет, ама пред неколку месеци и јас почнав. Работата е интересна, не се работи за кликање на реклами, туку има повеќе начини за заработувачка, треба само да го пронајдеш твојот начин. Не се заработува преку ноќ, треба малку упорност и време, ама додека седите на фб и играте игри или кликате лајк на нечии слики, барем може да работите и да заработувате нели? Регистрација бесплатно, обука исто така, поддршка 24/7 и на самата страна, а и на фб има отворено групи за поддршка, така да запознаваш и нови луѓе, познавење на јазик не е потребно зашто може да работиш на кој сакаш јазик. Не знам, некако се навлеков на работава, па ќе видиме што ќе биде.
Не можам да поставам линк, ако сте заинтересирани, посебно тие што немате работа или сте дома од некоја друга причина, контактирајте ме во пп, ќе ви објаснам повеќе, зошто да не се обидете

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Parisian chic)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Работа од дома
19.9.2015 15:25:49   
kapina
Snowwhite jas sum zzainteresirana za taa rab

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Работа од дома
20.9.2015 22:03:12   
mamicka_26
Snowhite aj pisi mi i mene za sto stanuva zbor,me zainteresira

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Работа од дома
2.11.2015 16:23:00   
marchi
Мене едноставно не мо е јасно што работа е тоа од дома преку интернет? И баш не интересира ако може snowhite да објасни. Инаку од дома може да се работат рачни изработки, плетење,накит, украси..... За тоа сум ЗА. јас на пример од дома работам со авон и плетам ама во слободно време а не интензивно нон стоп

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Работа од дома
2.11.2015 18:11:04   
MamaKiki
сакам да работам и јас од дома user posted image уз кафе, тв, мобилен , кауч... шо ти директор ха ха ха...
ама во прва прилика би избегала од удобноста на домот само за да сменам средина , а не вака да чекам ѕидовите да ми прозборат...user posted image до на лето сигурно ке бидам дома па еве и јас чекам објаснување, гледам поминато е некое време од постот па како оди работат? суште си задоволна....?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Работа од дома
3.11.2015 17:08:53   
lukajana RR
Еве јас ке ви одговорам место Snowhite rr user posted image
Се работи за интернет маркетинг ,се работи од дома има секојдневни задачи што треба да се извршат ,остатокот е промовирање на фирмата и нејзините производи на социјалните мрежи .
И јас заедно со Snowhite rr го работам ова четири месеци и во право е Snowhite rr заразно е ,не можеш да утнеш ни ден user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Работа од дома
9.11.2015 8:50:19   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Еве јас ке ви одговорам место Snowhite rr user posted image
Се работи за интернет маркетинг ,се работи од дома има секојдневни задачи што треба да се извршат ,остатокот е промовирање на фирмата и нејзините производи на социјалните мрежи .
И јас заедно со Snowhite rr го работам ова четири месеци и во право е Snowhite rr заразно е ,не можеш да утнеш ни ден user posted image


Lukajana dali e isplatlivo?Dali imas do sega zemeno plata??

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Работа од дома
9.11.2015 15:27:33   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Еве јас ке ви одговорам место Snowhite rr user posted image
Се работи за интернет маркетинг ,се работи од дома има секојдневни задачи што треба да се извршат ,остатокот е промовирање на фирмата и нејзините производи на социјалните мрежи .
И јас заедно со Snowhite rr го работам ова четири месеци и во право е Snowhite rr заразно е ,не можеш да утнеш ни ден user posted image


Lukajana dali e isplatlivo?Dali imas do sega zemeno plata??


ova i jas sakav da prasam
kolku se zarabotuva za kolku rabotni saati
znaci konkretni brojki a ne politicki odgovori deka bilo zarazno
ne e se zarazno i isplatlivo

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Работа од дома
9.11.2015 18:37:33   
lukajana RR
Колку се заработува е прашањето што јас прво го поставив и добив одговор зависи колку ке се посветиш .
Преку ноќ нема заработувачка ,треба многу време да се посвети.
За почеток има задачи кои секојдневно се изработуваат и одземаат десет минути. Остатокот е огласување и барање соработници ,работа со тимот луѓе кои работат заедно со тебе а си ги наоѓаш сам ,после на социјалните мрежи ги рекламирап производите на фирмата .
Заработувачката зависи од тимот што го водиш ,од тоа колку луѓе имаш и колку работат.
Мојата прва плата беше 3 долари ,тоа е моментот на кој обично луѓето се откажуваат но јас решив да продолжам ,наредна плата ми беше 10 долари па 15 и сега ја чекам четвртата.
Во првиот месец имав еден член што работеше ,во наредните месеци имаше неколку што пробаа и се откажаа а сега имам четворица кои активно работат и педесет и нешто што се зачлениле од љубопитност .
Ете таква е работата и има групи на фб во кои членуваат членовите од балканот и си помагаат .


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Работа од дома
12.11.2015 10:24:43   
niki
Porazitelno mi e da vo svet vo koj mesecno ti trebaat 1000 dolari mesecno za da zivees po normite na vremevo vo koe ziveeme, nekoj da ti prodava iluzijata deka te plaka so bedni 15 dolari mesecno
Patetika, tazno i sramotno kolku se degradira coveckiot rod, i kolku samite nie sme padnale vo ocaj ako tolku malku si go vrednuvame slobodnoto vreme

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Работа од дома
12.11.2015 10:58:37   
lukajana RR
Ако ти требаат 1000 долари месечно сигурно нема да ги чекаш од интернет туку ке излезеш да ги заработиш.
Ова е повеќе како забава и најчесто луѓето ги сработуваат задачите додека се на работно место .
Слободното време секој може како сака да си го користи и тоа не е предмет на дискусија

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Работа од дома
12.11.2015 11:26:58   
kapina
Lukajana ke moze da mi kazes zasto se raboti tocno sto kako ode posto jas sum momentalno bez rabota dodeka si najdam nova rabota

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Работа од дома
27.11.2016 20:10:01   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Jas imam edna drugarka koja sto "raboti od doma" ama cisto sumnjam deka nesto ke bide. Ne znam kolku tocno razrav ama treba da klikas okolu 1 mesec za da stasas do zarabotena sum od 1 $ a posle veke so tek na vreme odis nagore. Ama mislam 1 mesec sekoj den da sedis pred kom za 1$-40 den.. Smesno e user posted image

sum slusnala za ova da klikas za da zarabotis... ne mi e realno takvoto zarabotuvanje ama me interesira kako odi taa procedura,kade se klika sto se klika....
isto sega pretezno kako rabota od doma go koristat pravenjeto blog.dali nekoj znae kako funkcionira toa?dali se zarabotuva,kolku se zarabotuva....

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Работа од дома
9.8.2017 0:06:09   
SunDance
Дечки јас работам на NeoBux, првично се почнува со кликање реклами каде реално не е голема заработка, но постепено дава се повеќе и повеќе таскови од каде и доаѓа заработката. Јас стигам и до 20 - 30 долари дневно, зависи колку време имам и колку таскови ми дава. Плус, изнајмувам и реферали, и од нивните кликови ми носи по некој долар.
Ова е линкот https://www.neobux.com/?rh=53696D6F6E616B69 доколку сакате да се најавите и да пробате, генерално јас сметам дека неможам да живеам од ова ( барем не сеуште), но за да си купам по нешто ( некогаш и по нешто повеќе) имам дефинитивно. Искрено ќе ви кажам, ако се најавите преку овој линк ( значи да го копирате) ќе ми бидете мене директен реферал, вие не губите ништо, јас добивам по некој цент од нашите кликови, плус сум ви на располагање за секое прашање и помош. Вие пак ќе повторам, немате разлика како ќе се регистрирате. Сум слушнала дека тие што се регистрираат вака преку некој добиваат повеќе реклами за гледање, но не ми е проверено, само сум слушнала.
Ете, најискрео ви кажав, ако сака некој бујрум. Јас пак ќе кажам, се заработува доволно за нешто убаво да си купите, кој што си сака user posted image user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Работа од дома
12.8.2017 23:43:19   
emaaaa
Se registriras i potoa..... Kako te ispakaat... Ima li nekoja od vas sto pocnala si rabota na ovaa strana???

(Одговор на членот SunDance)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Работа од дома
13.8.2017 18:29:52   
SunDance
Se registriras i odma ti dava reklami za klikanje, isto taka i vo delot Mini Jobs ti dava taskovi na primer da pebaruvas web strani, da popolnis nekoj excel i slicno. Toj del so mini jobs e na nivoa, na pocetokot si nulta nivo, no dokolku gi izvrsuvas so dobar procent zadacite, stigas do 1 2 i 3 nivo koi imaat poveke raboti i poveke se plateni.
Inaku isplatata e mozna na minimum 2 sobrani dolari, i moze preku neteller ili pay pall.

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali imate uslovi da vdomite dete?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!