|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска опрема
22.4.2011 15:05:41   
fila
2950 denari se vo bebesupermarket mozes i da poracas vrsat isporaka za pomala suma od 1800 denari naplakaat dostava od 150 denari

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Детска опрема
13.9.2011 23:11:24   
Baka
Каде можам да најдам корпа за играње, од оние со подигната подлога и мрежи од страните. Видов во Џамбо една во форма на коцка која беше 3600денари. Имаше и во форма на креветче а и креветче пишување на нив кои беа поефтини ама несакам таква. Дали има некој искуство со тие во Џамбо и дали знаете некое друго место каде што можам да најдам такви?

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Детска опрема
14.9.2011 0:38:36   
Natuska85
Бака во бебе супермаркет имаш 4900 ден е,ваква

user posted image

ама сигурно и тие од Џамбо се слични вакви.


Сега баш гледав и на мегастор.ком.мк  истиот ваков е 4400,види има и други модели на чиполино.


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 14.9.2011 0:41:16 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Baka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Детска опрема
14.9.2011 19:52:03   
Baka
Фала за одговорот. Ќе одам уште еднаш до Џамбо да видам што е разликата помеѓу нив. user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Детска опрема
20.10.2011 11:18:36   
ferdunde
neznam dali go pogodiv mestoto za prasanjeto no ve molam ako nekoja ringerajka znae da mi kaze kade mozam da najdam rodendenski sveki no so bukvi ne so brojki ???

(Одговор на членот Baka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Детска опрема
20.10.2011 11:48:23   
Natuska85
фердунде имаш во џамбо и во веро,таму бар сум видела јас

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ferdunde)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Детска опрема
20.10.2011 15:22:24   
ferdunde
Blagodaram Natuska epten mi pomogna

pozdrav

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Детска опрема
5.12.2011 19:58:08   
bombica
Mamicki od Skopje kade mozam da najdam od ovoj tip ogradici za igranje?
user posted image

(Одговор на членот ferdunde)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Детска опрема
5.12.2011 21:33:53   
TeaM
Ima vo Enci Menci, nie i kupivme pred eden mesec i super ni e...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Детска опрема
5.12.2011 22:50:14   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Mamicki od Skopje kade mozam da najdam od ovoj tip ogradici za igranje?
user posted image


Слично како ова гледав во Бебе супермаркет,имаат страна на фб

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Детска опрема
3.5.2012 18:57:54   
simona23
dali nekoj znae internet stranica kade sto moze da se vidi opremata za bebe i cenata.user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Детска опрема
3.5.2012 20:00:56   
Ikana
Не смеам тука линк да ставам, па затоа оди на сајтот на енци менци, или пак на ФБ пиши Бебешка опрема на македонски и ќе ти излезат едно чудо дуќаниuser posted image

(Одговор на членот simona23)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Детска опрема
3.5.2012 21:07:58   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: simona23

dali nekoj znae internet stranica kade sto moze da se vidi opremata za bebe i cenata.user posted image


samo pisi Bebe supermarket na fb i kje ti dade i sliki i ceni

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот simona23)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Детска опрема
4.5.2012 14:13:36   
simona23
vi blagodaram mnogu user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Детска опрема
20.7.2012 21:06:38   
Ring
Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Детска опрема
20.7.2012 22:32:35   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav user posted image user posted image user posted image


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многуuser posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Детска опрема
20.7.2012 22:42:22   
Fiao
I jas gi kupiv tie na tommee ama iskreno i mene mi se prilicno neprakticni, mozebi se za pogolemko dete mozebi ne se za pocnuvanje. Iskreno veke 2 meseci jademe i najmnogu sto koristam se edni stakleni dlaboki malecki zdeli sto gi imavme doma, kako za puding i najobicni metalni ili eventualno keramicki lazicinja... Go koristam i toa od Humana sto vika Andrijance ama ne sum ljubitel na plastika pa mnogu retko... A za nadvor ako treba da spakuvam hrana si pakuvam vo staklenite teglicki od nejzinite kasicki.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Детска опрема
21.7.2012 8:16:36   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav user posted image user posted image user posted image


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многуuser posted image


Fala vi Andriance i Fiao user posted image
Vo Humana kasickite ima lazicinja kako sto ima mernici vo kutiite so AD?
Pa ke kupam takva Humana kasicka za da ja iskoristam lazickata , da ne frlam pari dzabe
ako ne ni odgovara togas ke baram nekoi da kupam
Andriance a kakvi se tie plasticni teglicki od Chicco , gi ima po apteki ili vo enci menci , na internet ne mozev da najdam takvi na nivnata web strana ?(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Детска опрема
21.7.2012 14:04:27   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav user posted image user posted image user posted image


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многуuser posted image


Fala vi Andriance i Fiao user posted image
Vo Humana kasickite ima lazicinja kako sto ima mernici vo kutiite so AD?
Pa ke kupam takva Humana kasicka za da ja iskoristam lazickata , da ne frlam pari dzabe
ako ne ni odgovara togas ke baram nekoi da kupam
Andriance a kakvi se tie plasticni teglicki od Chicco , gi ima po apteki ili vo enci menci , na internet ne mozev da najdam takvi na nivnata web strana ?

Оф..незнам бе како да ти објаснам..мене ми ги дадоа...ај ветувам дека ќе ги сликнам и ќе пуштам сликиче да видите

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Детска опрема
1.6.2013 22:45:16   
Felly RR
Постот за детски кревети е префрлен во темата Оглас.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот obiavimk)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Детска опрема
31.3.2016 14:03:36   
lolla RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^

Zdravo mamicki
Ne sum nova na Ringeraja no sega I jas sum mama user posted image Bi sakala da ve prasam dali koristevte stolce za hranenje I do koja vozrast go koristevte?


Сара, честитки за бебуш а ОВДЕ имаш повеќе искуства околу столчињата за хранење. Постот ти го префрлив таму.

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 121
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?