|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква свадба имавте?
13.3.2013 7:51:30   
Ikana
Каква свадба имавте? Традиционална, македонска, галичка...итн....?
Дали вашата свадба беше голема или мала и дали ги следевте сите обичаи со земање невеста и останатите?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква свадба имавте?
2.9.2013 16:07:52   
Snow Queen
Најубава user posted image за мене...многу адети немавме буквално најосновните. Си дојде музика кај него играа пееа, изиграа кај него на улица, дојдоа кај мене пред зграда, јас го гледав низ прстен, на врата китенки, плаќаа кај мене на врата, дарување сведоци само, деверот врзување машна, давање ташна и кондури.....нашите кршеа погача разменија шише со ракија, тато ме изнесе од дома, надвор игравме пред зграда 3 ора...потоа матично и црква, во ресторан започна свадбата со танго, неколку 7/8 ора наменети нели (инаку нарачки немаше,така им кажавме на музикантите), прекрасни македонски песни се свиреа, потоа дојдоа трубачи, па имаше и 1 саат лудница забавен дел....се си беше тип топ.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква свадба имавте?
29.11.2013 16:45:18   
deluxe
Македонска,традиционална,опа иха стилuser posted image Со мноогу луѓе и гужви,мислам цел град ми беше на свадба.user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква свадба имавте?
30.11.2013 8:30:27   
Mihaela 2010
Svadba so 95% mladi,drusto ,kolegi prijateli,i super pominavme,bidejki maldite si ja pravat svadbata neliuser posted image
gosti imavme nekoi 165,svadba ko svadba,so zurli i tapani posle rucekot,za toa mi se napravi epten kejfot,Ferus isto ni svirese bas napravi atmosfera i takauser posted image
oroto go zapocnav jas,pa prodolzi mm,nemavme od ona ajde sega kumot,starosvat i takvi redenja

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква свадба имавте?
20.5.2014 9:18:34   
Defne90 RR
Традиционална македонска со сите адети и обичаи.Беше преубаво затоа што имаше многу млади луѓе кои го направија расположението и цело време играа.Дури и јас иако бев четврти месец бремена не седнав.Мајка ми и свекрва ми цело време ми викаа да седнам малку и да одморам,ама како да седнам па еднаш се прави свадба нели.Се седнува ли тогаш.Инаку имавме околу 200 гости.Се на се убаво и весело.user posted image Е само единствениот миг кога заплачев и бев онака тажна беше кога дојоа по мене младоженецот со аватовите и почнаа да ја свират Цреша се од корен корнеше.Мислам дека во тие мигови и од моето срце се откинуваше некој дел кога ја напуштив мојата родена куќа.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква свадба имавте?
17.9.2014 1:07:15   
Dilina
баш онаква каква што несакав да имам, имаше млади луѓе но повеќето беа стари и финтата беше еве да се покажеме ние свадба правиме..... user posted image
не дека не се радував, весела бев и т н но не беше по наш вкус ни 20%

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква свадба имавте?
26.11.2014 16:30:26   
Anne^
Здраво рр, имам едно прашање до сите вас.
Кажете ми да чини венчавка во црква во тек на божиќните пости? Едни викаат може зошто да не а други викаат дека не чини.. А пак трети лица велат не чини само во последната недела од постите.


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каква свадба имавте?
26.11.2014 16:46:44   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anne^

Здраво рр, имам едно прашање до сите вас.
Кажете ми да чини венчавка во црква во тек на божиќните пости? Едни викаат може зошто да не а други викаат дека не чини.. А пак трети лица велат не чини само во последната недела од постите.


Најубаво за тоа е да си прашаш поп во црква.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каква свадба имавте?
26.11.2014 17:04:49   
Anne^
Попот вели може ама 500 денари плус :)
Меѓутоа ако работата е само за пари не би сакала да направиме грев.
Ако чини во ред и 1000 денари ќе му платиме плус.


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каква свадба имавте?
26.11.2014 20:51:19   
scared RR
Za mene najubava user posted image imavme svadba so samo osnovnite interesni obicai, bese onaka kako sto imav odsekogas zamisluvano user posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каква свадба имавте?
2.11.2015 14:59:03   
Sunshine88
Свадбата беше целосно како што ние си ја замисливме. Кај мм дома музика, играње..после кај мене..немам обичаи освен на врата, ме купија со пиво, чоколадо, кафетин, рибарски конец(кој си има своја приказна во целава ситуација) и по некоја ситна метална паричка. Ние сакавме штосно..и така беше. За китење беџови имав, со сликичка од младоженец и невесте и на нив пишување..кум, кум итн...ме изнесе од дома еден куќен пријател...заедно сме растени..и толку.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каква свадба имавте?
10.3.2020 8:22:11   
laurap
Тоа беше како сон. Тоа нè чинеше многу, иако не зедовме никаков кредит, заштедивме доволно пари со instaforex. Станува збор за трговија. Значи, ако ве интересира или обидувате да заштедите пари, еве ги коментарите https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders. Тие исто така нудат убави упатства и бесплатна демо верзија.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

uspivanje na deteto
LIUBICAvo raka so nisjane (25%)

samo vo krevece da se ostava (66%)

tapkanje po gazeto (9%)


Број на сите гласови: 65

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!