|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ветрови - Danger! Смрдлива тема;-)
14.5.2010 21:37:01   
niki
Си седиме дома сите тројца и мм прднаuser posted image
Керка ми прашува: Мама, кој прдна?
Одговарам: Татко ти.
Таа: А што е тоа прдење?
Јас: Испуштање гасови од желудникот низ газето.user posted image

И си велам сигурно има многу анегдоти со оваа природна појава.
Па ајде кој е храбар да се смееме.user posted image


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 14.3.2013 9:38:24 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
14.5.2010 22:59:52   
Rossana
user posted image user posted image user posted image hehe niki user posted image za odgovorot, da bev na tvoe mesto ke se izgubev i nemase da znam sto da i odgovoram. nemam jas sto da pisam na ovaa tema no sigurna sum deka nekoj ima, ajde girls and boys pisejte, i jas koga ke ima sto da pisam ke napisam.

< Поракaта ја уредил Rossana -- 14.5.2010 23:00:16 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
14.5.2010 23:47:32   
niki
Како ма немаш?user posted image Тебе никогаш не ти се случило да ти избега пред други луѓе?user posted image
Темава е општо за сите, ставена е во разговори за се и сешто, не за деца, керка ми само ми беше инспирација.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
14.5.2010 23:56:49   
Rossana
aaaaa e toa e veke drugo. Vo vtora godina sredno bevme kaj edna drugarka sobereni da igrame karti, igravme crn pop, se crnevme so jaglen, se kikotevme, koga dojde red mene da me iscrnat jas se iskikotiv i prdnav. user posted image user posted image user posted image drugite pocnaa da se smeat i jas so niv se smeev, no mi se placese od stram, za da bide se najloso tamu imase i edno tipce sto togas mi se dopagaseuser posted image pezauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
19.5.2010 13:42:48   
Anushka
user posted image user posted image user posted image јас на аеробик... и тоа баш кога музиката престана. Сите ме слушнаа...
Баба ми ми кажувала (во Хрватска, во село) биле собрани сите моми и момчиња, чистеле пченка и си разговарале (тоа во тоа време било главна забава). Кога некој кажал нешто смешно, а другарка и` прднала! Во тоа време, за таква работа, таа можњла да остане стара мома, плус да добие прекар „Попрдуша“.
Но, еден дедо се снашол и викнал:„леле, деца, извинете, ми се испушти!“
Девојката му била толку благодарна што веднаш му исткајала и сошила кошула од бел вез.user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
6.7.2011 15:46:18   
mosa
Uste ne bevme zemeni so mm,koga kaj nego dojdoa edni prijateli,nemase sto da pravime pa igravme karti.se zasmeavme nesto i prijtelkata sto bese smeejki se se ispusti,pred mm i nejziniot maz.Pa koa vo meguvreme zamirisa,samo sto sakav da recam sto smrdi vaka se sepnav i si prekiutev.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
7.7.2011 8:45:19   
AnnaMolly RR
Досега СРЕЌА не ми се случило нешто такво во јавност! user posted image user posted image user posted image

А да прашам, „испуштате ли ветре“ пред мажите? Едни наши пријатели на велико си пуштаат ветре и се натпреваруваат кој ќе прдне посилно. И дури и ние кога сме таму не се срамат user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
7.7.2011 9:46:30   
temjana
уште додека бевме во врска му кажав на мм дека нема потреба да се устручава пред мене као баш ми е слатко user posted image кај му кажав оди сопри го сега user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
7.7.2011 9:50:30   
Mihaela 2010
Koga bev trudna ..nova godina slavevme kaj kuimovite i sum zaspala,i me razbudi mojot prdez..lele koga se sepnav mi padna neprijatno, neznam dali me slusnaa..ama i da e opravdano trudna zena se slucuva...a po doma pa se slucuva i od moja strana i od mm...pa prirodna rabota si e toauser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
7.7.2011 12:25:30   
Џесика
Јас лично немам проблем со тоа, ни мм, баш напротив, Борјан многу се смее кога ќе слушне, а мм се сили до бескрај...не ми смета случаен прдеж user posted image   ко што би рекол Андрија Милошевич во „Певај брате“ - „да, да, има и тога, све је то нормално... мушкарци плачу.... жене прде....“user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
7.7.2011 13:27:28   
kuklica
ama smrdliva ova temava stvarno user posted image mene dosega ne mi se slucilo vo javnost da go napravam toa nesto ama sega na 3 juli bese neli sv.Naum pa Ohrid na panadjur i eden maz pred mene stoese ogromen cekavne red za vo crkva lele koga mi prosmrdeeeeeuser posted image user posted image user posted image opopoooo mi se zgadi se pa uste vo crkva user posted image sramota ama toa ti e razni ludi razni cudi

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
21.1.2013 13:47:50   
miana
Се изнасмеав на темава user posted image
Мене ми се нема случено ова - во јавност да ми се испушти.
Мм едно време се опушти,но му реков дека ми пречи и сега внимава. Пред децата се воздржувам исто така. Керками кога ке прдне ,се смее и кога ке ја прашам што наравила - се смее и ми вика - не ме прашувај ( се срами ) и ми вика да не му кажувам на таткои...

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
21.1.2013 20:44:02   
Simona_k
Ние со синчето(2год и 5месеци)ја кривиме жабатаuser posted image user posted image
кога ќе ни се испушти(трудна жена)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
14.3.2013 9:33:15   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Како реагирате кога некој дома или надвор ќе ви прдне?



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Јас бегам и отварам прозори и се смеам на цел глас хахаххха


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

se smeam....ili kritikuvam.....
za kerka mi na primer i se smeam.
za na mm mu go pokazuvam wc to



ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ахахаха отварам прозор и затварам нос


(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ветрови - Danger!!!!! Смрдлива тема;-)))
14.3.2013 9:34:13   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Кога син ми ќе прдне се смеам..а некој друк..критикувам или с еправам како д ане сум слушнала user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Кога син ми ќе прдне се смеам..а некој друк..критикувам или с еправам како д ане сум слушнала user posted image

ma sto ima da se slusa...toa se osecauser posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ветрови - Danger! Смрдлива тема;-)
14.3.2013 9:36:12   
niki
ups smrdiuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 14.3.2013 9:38:09 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?