|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Туѓи мислења
6.5.2010 15:14:38   
Viktori
Не знам дали има ваква тема, па ме интересира:

Дали почитувате туѓи мислења?
Дали ги почитувате мислењата на членовите на форумов, безразлика дали ги познавате или не?

Да одговорам прва,
Да ги почитувам туѓите мислења, иако не се согласувам секогаш, ама нема никого да удрам со стап по глава ако не се согласува со мене user posted image
Инаку секогаш сум спремна на долги, па ако треба и бескрајни дебати, ако сум убедена дека сум во право user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 6.5.2010 15:17:06 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 15:16:53   
ikipp
da,pocituvam i toa mnogu

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 15:27:09   
profesorica
почитувам но не секогаш прифаќам.може откако ќше се подзамислам или нешто ќе ми каже дека требало вака или онака.

инаку виктори, и јас порано така бев спремна на дебата доколку мислам дека сум во право, но во последно време искрено не се замарам со тоа да докажувам на некој нешто.виртуелно е многу тешко да се разбереш со некого и факт е дека има многу различни луќе со различни ставови, размислувања и интереси.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 15:31:42   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Да ги почитувам туѓите мислења, иако не се согласувам секогаш, ама нема никого да удрам со стап по глава ако не се согласува со мене user posted image
Инаку секогаш сум спремна на долги, па ако треба и бескрајни дебати, ако сум убедена дека сум во право user posted image



Потпис !

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 15:37:42   
melody
Pocituvam,no ne dokazuvam ako nekoj ne e vo pravo ,a jas sum.Mozebi so lugeto koi mi se pobliski da i ke vlezam ako treba i vo bezkrajni debati ,no tuka na rr voopsto ne se zamaram da promenam necie mislenje.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 15:48:09   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Pocituvam,no ne dokazuvam ako nekoj ne e vo pravo ,a jas sum.Mozebi so lugeto koi mi se pobliski da i ke vlezam ako treba i vo bezkrajni debati ,no tuka na rr voopsto ne se zamaram da promenam necie mislenje.


Истоuser posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 20:01:44   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

инаку виктори, и јас порано така бев спремна на дебата доколку мислам дека сум во право, но во последно време искрено не се замарам со тоа да докажувам на некој нешто.виртуелно е многу тешко да се разбереш со некого и факт е дека има многу различни луќе со различни ставови, размислувања и интереси.



одговорот ми испадна така, затоа што прашањето се однесуваше на почитување мислења на членови на РР, а јас во одговорот си свртев и за во живо user posted image
А во право си дека многу е тешко да се искажеш, не си  сигурен како те сфаќа членот, кога не му ја гледаш реакцијата на лицето, или не му го слушаш гласот.
А и добро е што има различни ставови и размислувања. Инаку луѓето би биле многу досадни, ако сме сите исти user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Туѓи мислења
6.5.2010 20:35:18   
nadica
да почитувам но не прифаќам често бидејќи сум тврдоглава по природа
и до крај им докажувам дека сум во право само на најблиските а другите што одат со глава во ѕид ги оставам малку да се удрат па потоа им докажувам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Туѓи мислења
7.5.2010 11:05:46   
matushka
Pocituvam, i ne vlagam vo diskusija ako ne se soglasuvam. Samo vikam ok i teram po moeuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Туѓи мислења
7.5.2010 14:54:30   
vezilka RR
Не само што почитувам, туку и им се восхитувм на туѓите мислења оти мислам сека во последно време луѓето се поретко имаат свое мислење..некако полесно им е да се стопат со масата. Не секогаш прифаќам сугетии ама ако доаѓаат од блиски луѓе и се добро аргументирани знам да ги прифатам. 

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Туѓи мислења
7.5.2010 23:10:18   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

да почитувам но не прифаќам често бидејќи сум тврдоглава по природа
и до крај им докажувам дека сум во право само на најблиските а другите што одат со глава во ѕид ги оставам малку да се удрат па потоа им докажувам


потипис!


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Туѓи мислења
17.10.2010 1:14:07   
amelbebe
ic ne mi e gajle za tugite mislenja,koj kako ke rece ili napise ke si ostane samo na svoeto,a jas po moeto mislenje

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Туѓи мислења
17.10.2010 10:00:52   
Octavia
 Го почитувам туѓото мислење и туѓото право на грешка user posted image . Се убедувам само со луѓе кои ми се важни, одамна престанав да им ги објаснувам на некои случајни минувачи во мојот живот моите ставови. Оние што ме познаваат, знаат дека не трескам на памет глупости колку да се најдам во муабет и ретко треба да им дообјаснувам нешто. Ех, кога ќе ми текне, на младост колку енергија имав за дебатирање user posted image .

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Туѓи мислења
17.10.2010 14:20:31   
Bethany
Ги почитувам туѓите мислења и не сметам дека ако е нечије различно од моето е погрешно.
Напротив, сметам дека е мудро да ги сослушаш мислења на другите и совети (од мудри луѓе во случај ако треба да донесеш некоја важна одлука), али наравно на крајот, јас да ја донесам мојата конечна.
Тука на форумот ги почитувам туѓите мислења, иако не секогаш се сложувам со нив.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?