|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 12:51:33   
vesna1
Draga Marijam,nemoj da teras inat. Se slucilo ste se potkarale,nemoj da si stvaras stresni situacii zaradi bebceto.Nemas uste mnogu vreme do svadba, javi mu se, ke se smirite i ke uzivas mesto da se nerviras.Nekogas site kazuvame raboti sto ne gi mislime. Ako ne te sakal nemalo da dozvoli da pravis invitro i da imate bebe.
Znaci vistinski te saka,ne go lisuvaj bebceto od tatko samo poradi nekoja gordost.
Tek vo brak koga ke pocne da snemuva pari, pa nema koj da go cuva bebeto a on ke si izleze so drugarite ima  milion sitacii vo koj treba da goltame. Nema idealen brak,site sme so mani i rabotata e vo toa dali moze da ziveeme so manite na drugiot(sekako ima mani koj ne se trpat) no ova tvoeto e mnogu sitno za da se nerviras. veruvaj mi bebceto custvuva deka si nervozna.
Ti posakuvam mnogu sreka i pisi sto se slucilo.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 13:20:18   
Ikana
Јас да сум на нејзино место би му се јавила и би му објаснила дека ме повредил и најискрено би му го кажала тоа. Дечкото планира свадба со неа, чекаат бебе...значи не е дека не ја сака, ја сака и тоа многу, само под голем притисок се и двајцата. Полека и смирено, комуницирај, за се треба така во животот, и јас го научив ова сека скоро, па животот ми е многу полесен и не се лутам за ништо со мм.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 13:39:22   
Barbicki2
da,treba da mus e javis i da mu kazes kako te povredil,ama ne da molis da ti se smiri,vazno nekako da mu dades na znaenje deka mnogu te povredil,ili pocekaj nekoe vreme da ti se javi,pa pak togas kazi mu,ili pak javi mu se i kazi mu.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 13:40:48   
topce
Ова се детски муабети,а не однесување на возрасни луѓе кои утре треба да бидат родители.
Чисто онака не дека ме нтересира ама утре така во брак кога ќе се поткарате или ќе си преречете нема со денови муабет да правите или можеби нема ни во ист кревет да спиете. Суштината не е кој прв попуштил и кој на кого треба да се извини, бидејќи од извини нема да помине навредата ако е толку силна, треба да се разговара и да се се види што е причината за да не се повторува во иднина.А вие ако сакате да се нервирате и со тоа да му го кревате адреналинот на бебчето и тоа да трча во стомакот наместо мисрно да си спие немојте да се јавите и слободно терајте инат кој може само лошо да донесе наместо деновите пред свадба заедно да си гукате со вереникот вие ќе се нервирате.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 13:56:07   
mosa
Draga Marijam,nemoj da teras inat. Se slucilo ste se potkarale,nemoj da si stvaras stresni situacii zaradi bebceto.Nemas uste mnogu vreme do svadba, javi mu se, ke se smirite i ke uzivas mesto da se nerviras.Nekogas site kazuvame raboti sto ne gi mislime. Ako ne te sakal nemalo da dozvoli da pravis invitro i da imate bebe.
Znaci vistinski te saka,ne go lisuvaj bebceto od tatko samo poradi nekoja gordost.
Tek vo brak koga ke pocne da snemuva pari, pa nema koj da go cuva bebeto a on ke si izleze so drugarite ima milion sitacii vo koj treba da goltame. Nema idealen brak,site sme so mani i rabotata e vo toa dali moze da ziveeme so manite na drugiot(sekako ima mani koj ne se trpat) no ova tvoeto e mnogu sitno za da se nerviras. veruvaj mi bebceto custvuva deka si nervozna.
Ti posakuvam mnogu sreka i pisi sto se slucilo.


Јас да сум на нејзино место би му се јавила и би му објаснила дека ме повредил и најискрено би му го кажала тоа. Дечкото планира свадба со неа, чекаат бебе...значи не е дека не ја сака, ја сака и тоа многу, само под голем притисок се и двајцата. Полека и смирено, комуницирај, за се треба така во животот, и јас го научив ова сека скоро, па животот ми е многу полесен и не се лутам за ништо со мм.

Marijam ja potpolno se slozuvam so vesna1 i ikana.Nema potrba da si go lisuvas deteto od tatko samo zaradi nekoja sitnica koja e vo afekt kazana.Pa i toj samiot i kazal na tetkati deka ste se potkarale,a ne deka ste se skarale i poveke nema ni da se vidiyte.Ajde srcka pusti srce i javi mu se.Ste imale sreka in vitroto da vi bide uspesno,nekoj zeni toa so godini go cekaat i sega namestto da uzivate so user posted image vie se karate i toa za sitnici.Ne velam da go molis tuku da razgovarate.i zaedno da uzivate vo ovie ubavi momenti.Mozebi i toj ceka lutinata da ti pomine.Veruvam deka i on se pokajal.A i uste edna bitna rabota,mazite vo vakvi situaciii se pogolemi panicari,pa sigurno i on e isplasen.Pozdrav draga pa cekame da cieme novosti.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 14:04:29   
miana
E neznam bogami da ste na nejzino mesto dali vaka bi reagirale...
Od strana da gledame i da zborime mnogu e lesno ,samo ona si znae kolku ja navredile zborovite i dali treba da se ponasa kako nisto da ne bilo..Zasto ON ,toj koj ne nosi bebe vo stomakot ,ne se zainteresira za bebeto vo stomakot i da i se javi i da ja prasa kako e ,tuku da vodi inat nerazmisluvajki za nea i bebeto vo stomakot..Aj Vi se molam.. Nitu e truden ,nitu nisto .I nego mu e svadba,ne samo na nea..Pa denes vaka i rekol,kako ke i rece utre? Koj te terase da ragas? Aj da ne se pravime mnogu umni..Mirijam mila kako ti osekas - taka napravi ..Ako mislis deka e vo red da mu se javis-javi mu se..Slusaj si go srceto.Nie tuka mozeme da mudruvame do utre...Vi posakuvam se najdobro!!!user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 14:30:57   
Ikana
Види, факт е дека секој би се навредил од таква реченица. Ама утре и ќерка ти ќе ти рече мамо кој те тераше да бидеш мајка ако си толку уморна, и нејзе ќе и речеш ќе се откажам од тебе? Ехееее колку има тек да се караат, чекај ќе видиш.
Уживај будалче, животот ти подарил вереник, чекаш бебе, опушти се и биди среќна за тоа што го имаш.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 14:45:09   
arh_diz
Se soglasuvam so Ikana.
Osven dobri raboti ima i kavga navredi kaj koj kako, znaci dokolku go sakas verenikot javi mu se razgovarajte sekoj moze da zgresi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 15:00:22   
Yummy Mammy
Lele stvarno ne mi se veruva deka nekoi od komentarive doagaat od vozrasni mazeni zeni. Zarem navistina e tolku bitno koj prv ke se javi?! Zarem od pusta gordost da ja ispusti sopstvenata svadba?! Pa lugevo ne se od vcera zaedno, planirale da ziveat zaedno, planirale bebe da imaat, i toa ne se ostava tuku taka.

Draga Marijam, ako site zeni cekaa mazite da im se javat, nikoja od nas nemase da ima ni svadba ni brak (ok, so isklucoci). Slobodno skrsi go mrazot i zboruvajte i ke vidis deka i on se cuvstvuva apsolutno isto kako i ti, podednakvo zbuneto i isplaseno. Gordosta e apsolutno nebitna stvar vo vakvi situacii.

Se slozuvam so topce


ИЗВОРНА ПОРАКА: topce

Ова се детски муабети,а не однесување на возрасни луѓе кои утре треба да бидат родители.
Чисто онака не дека ме нтересира ама утре така во брак кога ќе се поткарате или ќе си преречете нема со денови муабет да правите или можеби нема ни во ист кревет да спиете. Суштината не е кој прв попуштил и кој на кого треба да се извини, бидејќи од извини нема да помине навредата ако е толку силна, треба да се разговара и да се се види што е причината за да не се повторува во иднина.А вие ако сакате да се нервирате и со тоа да му го кревате адреналинот на бебчето и тоа да трча во стомакот наместо мисрно да си спие немојте да се јавите и слободно терајте инат кој може само лошо да донесе наместо деновите пред свадба заедно да си гукате со вереникот вие ќе се нервирате.


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 15:13:36   
marijam
Dusicki moi ...samo so Vas si pravam muabet doma e nepodnislivo i ne mozam da si se iskazam do kraj.
EVE ME SO NOVA VEST!!! SE SMIRIVME!!!!!!!!!!!!!!user posted image
E sega ke Vi raskazam...dodeka sum bila vo wc me pobaral i ne sum krenala ,koga vidov srceto mi zastana .... ne znae sto da pravam dali da mu se javam i ne i taka ako veruvate so telefonot vo raka stoev celi 10 min zbuneta i neodlucna a toj povtorno ne se javi.... leleeee a si vikav ke svrti uste ednas hmmmm,....
Koga se otkazav i go spustiv telefonot ete ti sms... koj glasi .... Ke me primis li doma sakas da Ve vidam ???
Mi se nasolzija ocite evbe bas i sega koga pisuvam povtorno ufff... se sepnav i vednas kako od pushka napisav sms DA.
Ja razdignav sobata brzinski bidejki bese lom od dva dena depresija se istusirav i duri i se namirisav i malku rimel staviv bozeeee ne mi se veruva sega koga vi kazuvam deka tolku se spremav kako da odam na sostanok brejjj.
Ete go bez da zvoni si vleze se pozdravi so majka mi se gusnaa kako da ne se slucilo nisto isto i so baba i ide kaj mene saka da me gusne a jas isto sakam ama ne neeeeee se trgam .
Sedni mi rekov mu napraviv kafe ,mi donel cela kesa ovosje razno ,sokcinja i blago i odma prasa kako e bebco i me pogali po mesko....
Pocna da mi se izvinuva da mi kazuva deka pogresil deka najveke sto saka e detence nase ,jas odma ne mozev da popustam ama poleka svativ deka isreno go misli toa deka se bilo kazano vo nervoza ,i se gusnavme si pocnavme muabet za spremanje za svadbata sto kako ke ni treba i ostana uste 10tina min zasto morase da se vrati na rab. rece ke dojde pak vecer da se vidime .
Taka ete prikaskata zavrsi ,sitre ve voznemiriv ,najdloboko vi se zablagodaruvam za celata poddrska i muabet . Ve guskam i bubnuvam site ovde ne prekinuva muabetot ,ke ve izvestuvam za site ponatamoski desavki heheh ete me sega nasmeana user posted image
user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 15:18:12   
@Mila@
Bravosss bash mi e milo ...cccc me rasplaka bre cel den dens mi e so placki ama za ubavo e.Ajt ti sega opusti se i olabavi se malce i posle soberi sila za posledni podgotovki i opppp svadba.Vi posakuvam se najdobro i cuvajte se so bebushko Backiii

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 15:19:08   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: marijam

Dusicki moi ...samo so Vas si pravam muabet doma e nepodnislivo i ne mozam da si se iskazam do kraj.
EVE ME SO NOVA VEST!!! SE SMIRIVME!!!!!!!!!!!!!!user posted image
E sega ke Vi raskazam...dodeka sum bila vo wc me pobaral i ne sum krenala ,koga vidov srceto mi zastana .... ne znae sto da pravam dali da mu se javam i ne i taka ako veruvate so telefonot vo raka stoev celi 10 min zbuneta i neodlucna a toj povtorno ne se javi.... leleeee a si vikav ke svrti uste ednas hmmmm,....
Koga se otkazav i go spustiv telefonot ete ti sms... koj glasi .... Ke me primis li doma sakas da Ve vidam ???
Mi se nasolzija ocite evbe bas i sega koga pisuvam povtorno ufff... se sepnav i vednas kako od pushka napisav sms DA.
Ja razdignav sobata brzinski bidejki bese lom od dva dena depresija se istusirav i duri i se namirisav i malku rimel staviv bozeeee ne mi se veruva sega koga vi kazuvam deka tolku se spremav kako da odam na sostanok brejjj.
Ete go bez da zvoni si vleze se pozdravi so majka mi se gusnaa kako da ne se slucilo nisto isto i so baba i ide kaj mene saka da me gusne a jas isto sakam ama ne neeeeee se trgam .
Sedni mi rekov mu napraviv kafe ,mi donel cela kesa ovosje razno ,sokcinja i blago i odma prasa kako e bebco i me pogali po mesko....
Pocna da mi se izvinuva da mi kazuva deka pogresil deka najveke sto saka e detence nase ,jas odma ne mozev da popustam ama poleka svativ deka isreno go misli toa deka se bilo kazano vo nervoza ,i se gusnavme si pocnavme muabet za spremanje za svadbata sto kako ke ni treba i ostana uste 10tina min zasto morase da se vrati na rab. rece ke dojde pak vecer da se vidime .
Taka ete prikaskata zavrsi ,sitre ve voznemiriv ,najdloboko vi se zablagodaruvam za celata poddrska i muabet . Ve guskam i bubnuvam site ovde ne prekinuva muabetot ,ke ve izvestuvam za site ponatamoski desavki heheh ete me sega nasmeana user posted image
user posted image user posted image

БРАВО,БРАВО,БРАВО....... user posted image user posted image user posted image Ете човекот имал време да размислил и правилно постапил..Па и него му иде свадба нели???? Баш ми е мило...Одлично си постапила срцка user posted image
Ви посакувам се најдобро user posted image Патем - МНОГУ убаво да си поминете на свадбата,и уживај,твој е целиот свет..

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 15:49:40   
Barbicki2
etee gledas coekot sam si ja uvidel greskata,super bravos,gledas kako ti se izvinil,mu bilo krivo,za dzabe se nervirase,bravoos za vas. i nie so mm se karame sekoj den za gluposti,jas si vikam sega ne popustam od pusta gordost ama da vidis kako prva pocnuvam da razgovaram,taka e vo brakot,drug pat ne se nerviraj tolku. Pozdrav i ubavo da si pominete na svadba

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 16:30:46   
kapina
meriem jas jas da sum na tvoe mesto ne bi pravela svadba dodeka ne mi se rode deteto tuku samo ke se registiram so mm i tolku mojata sestra e tuka nekade kako tebe bremena i sega vo oktomvri ke se registirat samo a svadba ke pravat zdravje dogodina letoto

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 16:57:49   
mosa
EVE ME SO NOVA VEST!!! SE SMIRIVME!!!!!!!!!!!!!!user posted image
E sega ke Vi raskazam...dodeka sum bila vo wc me pobaral i ne sum krenala ,koga vidov srceto mi zastana .... ne znae sto da pravam dali da mu se javam i ne i taka ako veruvate so telefonot vo raka stoev celi 10 min zbuneta i neodlucna a toj povtorno ne se javi.... leleeee a si vikav ke svrti uste ednas hmmmm,....
Koga se otkazav i go spustiv telefonot ete ti sms... koj glasi .... Ke me primis li doma sakas da Ve vidam ???
Mi se nasolzija ocite evbe bas i sega koga pisuvam povtorno ufff... se sepnav i vednas kako od pushka napisav sms DA.
Ja razdignav sobata brzinski bidejki bese lom od dva dena depresija se istusirav i duri i se namirisav i malku rimel staviv bozeeee ne mi se veruva sega koga vi kazuvam deka tolku se spremav kako da odam na sostanok brejjj.
Ete go bez da zvoni si vleze se pozdravi so majka mi se gusnaa kako da ne se slucilo nisto isto i so baba i ide kaj mene saka da me gusne a jas isto sakam ama ne neeeeee se trgam .
Sedni mi rekov mu napraviv kafe ,mi donel cela kesa ovosje razno ,sokcinja i blago i odma prasa kako e bebco i me pogali po mesko....
Pocna da mi se izvinuva da mi kazuva deka pogresil deka najveke sto saka e detence nase ,jas odma ne mozev da popustam ama poleka svativ deka isreno go misli toa deka se bilo kazano vo nervoza ,i se gusnavme si pocnavme muabet za spremanje za svadbata sto kako ke ni treba i ostana uste 10tina min zasto morase da se vrati na rab. rece ke dojde pak vecer da se vidime .
Taka ete prikaskata zavrsi ,sitre ve voznemiriv ,najdloboko vi se zablagodaruvam za celata poddrska i muabet . Ve guskam i bubnuvam site ovde ne prekinuva muabetot ,ke ve izvestuvam za site ponatamoski desavki heheh ete me sega nasmeana user posted image
user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image
Bravo bravo marijam bravo prekrasno se slucilo se.Ete gledas dzabe nervozi i sebe si si se nerviras,a najvazno i bebusko.Ja se rasplakav koga citav ama mnogu mi e drago za vas.No sepak moras da znaes koga ke se zemete ke ima puno situacii,ke moras i da popustas ,ke se karate i za sto treba i za sto ne treba.I jas i mm se karame ne megusebno si popustame.Svekormi sekogas vika kako kuce i mace sme bile.No sega koga zamina na pat pred edna nedela uste prviot den koga otide i vikam na sveki:i sega sto da pravam jas pa nemam ni so kogo muabet da si napravam,a taa odma pa neli te nevirase ma?user posted image user posted image user posted image No sepak znaeme kolku se skamme,nema par kaj koj nema nikakvi karanici.Pozdravce i sega uzivate zaedno i ubavo da si pominete na svadbata

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 65
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?