|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2015 10:27:29   
AneLav RR
А јас па не знам што ми е у Ск возев овде у кола не ми се влага. Овде све ми е блику и не ми се пали кола можеби затоа. А од друга страна пак овде нема ни семафор ни ништо, само знаци што никој не ги почитува од незнање што значат. У Ск дефинитивно е полесно за возење, не можам на мм да му го објаснам тоа. Ќе морам и јас да почнам да возам зошто градинката не ми е баш близу , за лето не е проблем ама кога е постудено ќе морам. И уште една работа да беше моја лично колата ич немаше да и се замарам,вака со мужи да се расправаш ако ја гребнеш , знаете какви се за колите, божем тие беспрекорни се.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2015 15:25:52   
mommy_angels RR
Boys with toys дρага моја,ете тоа се мажите со κолите.Везилκа знае само пρемногу ρазмислува. А гледате κаκо е одговоρен возач од пρва,не пρедупρеди да не излегуваме user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
17.3.2015 11:32:32   
bucko mal
Vezilka kako ide vozenjeto,nie ne sme zaboravileuser posted image
Eve ja mojava prikazna kako pochnav da vozam pa moze nekoj ke si reche ,,koga moze ona mozam I jas user posted image
Vozachka dozvolav imav 10 god I tolku vreme nemav vozeno kola.Samo sto dojdov tuka mm me sedan vo kola.Jas samo sto ja vidov kolata se isplishiv,kola stara tri meseci,ogromna I cela elektrika,pa kamera pozadi I neznam ushte sto.
Neznam zasto ama ne mozev da ja vozam a mnogu lesna za vozenje,samo stiskash kopche I sama ide hihihihi da ne ispadne deka se falam so kolava za rabota si ja koristi soprugov. I od takvi prichini jas taa kola I den denes ne ja vozam.Me ucheshe na nejze ama mnogu se karavme I mu kazav ili ke mi kupish stara kola ili ne vozam.
Ama stvarno ne mozam non stop mi komentirashe sum mrdnala sedishte,mi padnalo neshto na sedishte a nemozam jas taka. Vide nevide mi kupi edna stara Toyota I den denes si ja vozam.Samo sto sednav vo nejze znaev deka toa e toa sto mi treba.Mala kola imam preglednos I segde me zbirauser posted image
Pochetokot koga pochnav da vozam znaev samo da zastanam na crveno,stop,peshachki I na kruzen tek da dadam prednost na tie od desna strana.Tuka se vozi na leva strana,jazik ne znaev,znacite koj gi znaev koj ne I zgora na se bev vo rana bremenost.Prvo pochnav tuka niz naselba I SAMA,poleka poleka se opushtiv.Istovremeno pochnav da gi ucham I testovite pa taka podnauchiv u ste nekoe pravilo.Testovite vkupno bea 200 gi nauchiv na pamet po slikite I nesto sto preveduvav.I poloziv pod prva bez ni eden kaznet-35 prashanja imashe na testot.
Na avtopat dolgo ne vozev,mnogu se plashev ama lani pochnav I sega sekade vozam bez gajle. Ne mozam da kazam deka mi e zadovolstvo tuku potreba,sekoja prilika go teram mm da vozi.
Sepak vaka mi e polesno mnogu I na mene I na cela familija.Sega neznam sto bi pravela bes kola,nemozam da mrdnam nikade.
Cesto znae nekoj da mi kaze deka sum dobar vozach-bidejki ne brzam ne se nerviram koga vozam,koga ke vidam nekoj mi se lepi go pustam.Koga sum pofalena togash soprugot vika,,koj ja uchese mora da e dobra'''''''''''' mi ide da se ubijam hihjihihihihi
I taka togash ne sakav nova kola sega baram nova,nikako da ni se pogodi user posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 17.3.2015 11:43:50 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 103
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?