|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубав момент
12.3.2010 10:14:26   
caci20
Koga go vidov Petar prvpat, koga diplomirav, koga go zapoznav mm

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Најубав момент
12.3.2010 10:14:50   
Adrijana
Imam nekolku: najubav e koga Eva mi zaplace za prv pat, posle koga mm me pobara za zena i koga doznav deka sum bremena.

_____________________________



(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Најубав момент
12.3.2010 11:09:15   
Cacko
nemozam da odvojam eden moment kako najubav,vo daden period odreden moment mi bil najubav
koga go zapoznav mm,koga me zaprosi,koga pravev svadba,koga diplomirav,koga prvpat se zaposliv i prvpat zemav platauser posted image ,koga ostanav trudna,koga se rodi Elena,koga sonceto moe prvpat mi se nasmea,koga....

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Најубав момент
15.3.2010 19:04:42   
*Daniela*
Najsreknite momenti vo mojot zivot:koga ja zapoznav ljubovta na mojot zivot, koga so sestrami zaedno go napravivme testot za bremenost i doznavme deka e bremena, koga mi se javi vo 4 casot nautro i mi rece - si imas vnukicka so prekrasni obravcinja, koga me izvestija pa nekade pred eden polovina cas deka se porodila mojata strina i si imam bratucetka koja e nekade stara edno cas i polovina....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Најубав момент
28.4.2011 11:19:40   
zapce
Najubav moment vo mojot zivot bese koga ne pustija od bolnica so bebusot i koga pomina guzvata i ostanavme sami nie trojcata, lezevme na krevetot pokraj naseto bebce i go gledavme so polni oci solzi.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Најубав момент
28.4.2011 11:28:08   
Kori
Hm neznam, sekoj den po nekolku, koga doznav deka sum bremena, koga ja vidov prv pat, koga pocna da cica, koga prv pat mi se nasmea, koga proode, kaza mama.... neli vo pravo sum ima mnogu najubavi momentiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Најубав момент
12.7.2011 19:18:28   
Џесика
Апсолвентската екскурзија од прв ден до последен, посебно моментот кога се качував со лифт на Ајфеловата Кула, ми беше долгоочекуван момент,од дете мечтаев да ја видам...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Најубав момент
13.7.2011 14:06:58   
Bogdancanka
Најубави моменти ми се моментите поминати со внуците кој знаат да ме налутат и за 5-мин да ме насмеат до солзиuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Најубав момент
13.7.2011 14:33:57   
Martins mom
Дури да го родам син ми, се сеќавав и воздивнував на секој ден од лето 2005user posted image И сега го правам тоа, ама секој миг со Мартин ми е најубавuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Најубав момент
13.7.2011 14:44:08   
ritatomic
Sekoj sreken moment mi bil najubav

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Најубав момент
13.7.2011 15:15:09   
kuklica
koga go vidov srcusot na veridbata user posted image mi se cinese deka letam od sreka i deka povtorno se zaljubiv od sto mi bese ubav a sega za svadbata pak uste poubav ke bidi dan se onesvestam togas user posted image user posted image user posted image baska i bremena user posted image

(Одговор на членот ritatomic)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Најубав момент
13.7.2011 15:19:02   
Maca25
има повеќе, но последно кога ќерка ми ми рече: Мамо сакам тебе пуно!!!user posted image user posted image user posted image сонце на мама најмило

а ќе заборавев - кога го видов внук ми 20 мин откако се роди!!!! ангел на тетаuser posted image !!! едвај го чекам да си дојде со мамичка дома!user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 13.7.2011 15:20:28 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Најубав момент
13.7.2011 17:10:13   
Natuska85
Запросувањето од мм во Венеција на гондола user posted image , чуството не  се опишува, беше баш право изненадување.А од кога се роди user posted image секој момент ми е најубав user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Најубав момент
15.7.2011 15:02:05   
zapce
Секое утро го имам мојот најубав момент, Моето срценце user posted image веке некое време кога станува наутро и уште неубаво расонет има навика да ме гушка,user posted image ке ме гушне па ке се тргне потоа пак и така додека убаво не се расониме, мислам дека секој ден ми го прави посебен и просто се топам гушкајки се заедно со него. Душичка тој на мама само колку е мил и сака да се гали и гушка наутро, татко му вели „мамина маза“user posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Најубав момент
18.7.2011 11:24:14   
dostickage
Koga sin mi za prv pat mi rece mama.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Најубав момент
3.6.2014 15:26:53   
Mila mamicka
Секој човек има многу убави моменти во животот, меѓутоа сметам дека за нас жените, моментот кога ќе се роди нашето бебенце е најубав од сите. Барем за мене е така, значи не постојат зборови кои можат да ја опишат среќата којашто ја почувствував во моментот кога ми го покажаа син ми и ми го ставија на градите. Чувството беше непроценливо.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Најубав момент
3.6.2014 17:19:47   
Defne90 RR
Мила мамичка јас целосно се согласувам со тебе.За една жена и мајка најубави се моментите кога на свет го донела своето совршено битие.Тоа е она на кое секогаш се сеќаваме со среќа и солзи радосници во очите,затоа што не постои поубав момент од тоа на некому да подариш живот.И секако најубави моменти се оние што следуваат после кога детето ќе те гушне со малите рачиња и ќе ти рече ти си најдобрата мајка на свет,те сакам.Едноставно неописливо.Најубавите моменти се сите оние моменти од раѓањето на нашите деца и сите заеднички мигови поминати со нив.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Најубав момент
5.6.2014 1:19:53   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

koga doznav deka sum bremena(iako ne planirano), koga sin mi ke me bakne ili gushne, so mm pred spienje koga si muabetime mi e mnogu ubavo i intimno.....

i jas gi dozivuvam bas ovie momenti i definitivno mi se najdragi,i koga ke se prisetam me ispolnuvaat.ima i uste eden najnezaboraven moment : prviot odmor so mojot soprug (togasen "decko") najubav zasto resivme zaedno da "izbegame" od guzvata i napnatosta okolu nas i toa zaedno i skrisum user posted image bea toa rajski denovi

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Најубав момент
30.11.2014 0:27:29   
scared RR
Кога се запознав со мм user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Најубав момент
30.11.2014 14:26:38   
caciana
Koga se zaljubiv user posted image Pred 6 godini na 23.09 user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Најубав момент
24.11.2015 14:39:56   
marchi
prviot a voedno i posleden odmor so mm nasamo user posted image koga doznav deka sum bremena....

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 46
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?