|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Читајте РР и бидете позитивни
21.1.2010 16:39:53   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

ИЗВОРНА ПОРАКА: Калина28

Мислам некаде погоре ја прочитав Еца..читајте рингераја и водете љубов, баш така немаше ни два месеци мислам откако се приклучив овде и ја останав со мешето , има некоја магија овде


Да, и повеќе од сигурна сум дека има некоја магија, некое посебно чуство на позитивна енергија која знае да го разубави денот, ма колку и да е лош. Затоа уште еднаш ќе ја повторам мојата реченица ЧИТАЈТЕ РИНГЕРАЈА И ВОДЕТЕ ЉУБОВ. Овој пат ќе додадам и дружете не често, отворете ги срцата, оставете ја болката и тагат тука на форумите.Со насмевка на лицето полесно ќе стигнете до СРЕЌНО!



леллллеее,луѓе! А јас КОЛКУ ЛЕСНА НОГА ИМАМ!
Па, пола од вас ќе бидете со по три деца по дружбата со мене!
Ама, да се разбереме: само ако ОТВОРЕТЕ СРЦА, ЧИТАЈТЕ РР И ВОДЕТЕ ЉУБОВ


Среќна сум што позитивната енергија од РР се пренесува на нашите членови, затоа темата ја отворам за да си ги кажеме позитивните работи кои ни се случија откако  дознавме за РР и откако се дружиме тукаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
21.1.2010 19:43:29   
Палешка РР
Само месец дена откако дојдов на РР забременив со Миа, со лесно ја поминав цела бременост и се породив. РР ме смирува, ме едуцира, тука секогаш има некој кој ќе ме утеши, ќе ми даде совет, ќе ја сподели со мене радоста и тагата.

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
21.1.2010 22:55:57   
Матеа
Пресреќна сум што ја пронајдов РР и што станав дел од РР семејството. За мене РР претставува топло катче каде можам да најдам разбирање, позитивна енергија и многу споделена љубов.

Те сакам многу РРuser posted image user posted image user posted image и посакувам уште многу позитивни нешта да им се случат на сите наши РРјкиuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
24.1.2010 0:01:59   
delfinka
a da me povlecete po nos i mene,primer  nekoja od vas so ima lesna noga za bebce.........


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
24.1.2010 1:55:03   
nutelizza
делфинка ја ке се нафатам прва имам лесна нога а и останав бремена "из прве"

user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
24.1.2010 19:48:32   
delfinka
togas zavlecime siiiiiiiilnoooooooouser posted image

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
24.1.2010 19:49:59   
mother 29
rr stana del od moeto sekojdnevie.....user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 9:47:45   
profesorica
РР Е МОЈ ЖИВОТ


а оние женички што ги познавам лично на сите мужите им велат дека жената само за рр зборува.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 9:55:35   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

Пресреќна сум што ја пронајдов РР и што станав дел од РР семејството. За мене РР претставува топло катче каде можам да најдам разбирање, позитивна енергија и многу споделена љубов.

Те сакам многу РРuser posted image user posted image user posted image и посакувам уште многу позитивни нешта да им се случат на сите наши РРјкиuser posted image


потпис 100%,ја сакам ррuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 10:07:33   
arh_diz
RR e edno super semejstvo pozitivno. Koe sekogas moze da me raspolozi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 10:16:54   
Еца
Arh_diz ајде мила кажи ни за твоето искуство, колку време сакаше да забремениш и што се случи откако почна да се дружиш на РРuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 10:18:22   
arh_diz
Jas nesakav ( nesmeev )da zabremenam ama mother 29 me prerece i zabremeniv vednas. verojatno mi prenese pozitivna energija.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 13:28:14   
mami
Кога и да сум тажна знам дека тука ке наидам на поддршка и убав збор, и се, барем за миг, ке помине

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
25.1.2010 13:33:11   
zami
pred sekoja odluka, najprvo se zaprasuvam ,,sto bi rekle moite RR prijatelki za ova,, i togas znam deka ke ja napravam vistinskata odluka.

user posted image edno golemo srekno semejstvouser posted image


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
26.1.2010 0:39:37   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Матеа

Пресреќна сум што ја пронајдов РР и што станав дел од РР семејството. За мене РР претставува топло катче каде можам да најдам разбирање, позитивна енергија и многу споделена љубов.

Те сакам многу РРuser posted image user posted image user posted image и посакувам уште многу позитивни нешта да им се случат на сите наши РРјкиuser posted image


потпис 100%,ја сакам ррuser posted image user posted image user posted image


РР е мое семејство, мое хоби, потреба, воздух ... За ништо не би ја заменила. Откако се зачленив, го запоставив фб, што ми беше и ветување (ми стана здодевен), а од РР никогаш нема да се откажам. И дечкото го трујам со РР, ми вели: намали, цел ден си user posted image но и денот ми е се помал, времето ми лета откако сум со РР user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
26.1.2010 0:48:07   
HristinAntonio
za sekoe prashanje tuka si naogjam odgovor...samo mi e krivo sto ne sekogas imam vreme da bidam aktivna

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Читајте РР и бидете позитивни
26.1.2010 0:49:48   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

za sekoe prashanje tuka si naogjam odgovor...samo mi e krivo sto ne sekogas imam vreme da bidam aktivna



И јас исто Христинче. Последно време сум поактивна, таков ми е периодот, послободна сум, затоа.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?