|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:32:58   
mami
Знаеме дека тој ден се трудиме да биде совршен, но, секогаш има нешто што фали, нешто што отпосле ни текнало дека треба да се направи. Кој беше пропустот, грешката кај вас на свадба?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:38:41   
zami
kaj mene zetot dojde pred bratucedite koi trebase da me cuvaat, na vrata, taka noviot zet, pokraj stariot zet mnogu lesno projde.
drugo se bese pod konec, a i malku so fotografot na kraj imase frka (okolu plakanjeto normalno), ama ne bese strasno.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:40:14   
profesorica
немавме пропустиuser posted image user posted image user posted image

карактеристично за мене е да се жалам и барам грешки за нештата откако поминале ама еве за свадбата-не ми текнува ниту една.

се беше совршеноuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:41:44   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

немавме пропустиuser posted image user posted image user posted image

карактеристично за мене е да се жалам и барам грешки за нештата откако поминале ама еве за свадбата-не ми текнува ниту една.

се беше совршеноuser posted image user posted image user posted image



потпис!


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:47:06   
arh_diz
Nie nemavme propusti na svadbata no do posleden moment bev jas vo panika. Pravevme svadba vo Belgrad i imavme organiziran prevoz od Skopje se palsev da ne se zadrzat na granica da ne dojdat na kraj na svadbata. Tie bea stignati pred vreme

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:48:23   
BEBICA
Jas nema da zaboravam samo edno, aj da kazam deka bil propustuser posted image user posted image user posted image user posted image .
Posle maticnoto posto crkvata e mnogu blisku vo Zemun svatovite a i mojte gosti aj da ne odat so koli trgnaa peski a toa e semo edna ulica podole i dojdoa vo crkva kako i ja i mm no koga pocna vencavkata udri eden JAK dozd grmese pukase, ja samo molev boga da prestane dodeka trae vncavkata no ko za inat NE prestana.Duri i koga popot kaza amin na kraj koga zgrme site alarmi na kolite se vlkucija i jas vo sala dod den denes sznam da kazam deka i onoj gore ne aminuvaseuser posted image user posted image user posted image user posted image .
Poentata e sto posle vencavkata i ponatamu vrnese ko ludo pa nekako ja vnesoa kolata vo crkveniot dvor za da mozam jas samo da vlezam vo kola, pa morav da ja dignam skroz vencanicata za da ne ja namokram.E koga vlegov se ubavo se smestiv no imavme drug problem ostabatite svatovi i moi gosti gi IZGUBIVMEuser posted image user posted image user posted image user posted image atreba da ideme vo rstoran i posto starosvatot inace drugar na mm e policaec site sto bea so koli pred maticno so skopski registracii gi najdoa i gi donesoa kade sto bev i jas i cekavme site da dojdat.Toa traese edno pola saat a jas ljuta besna ko ris, na vremeto se razbira.
Toa se nepredvidlivi situacii koi nemozat da se iskontorliraat.Togas bev luta no sega se smejam na toa.Sepak e dobra anegdota koja ke ja pamtam za cel zivto, inaku ostanatoto bese sovrseno.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:49:06   
Iva
И кај нас мислам дека немаше некои пропусти, тоа што сакавме, тоа и го добивме, нормално во границите на можностите. Задоволни бевме и сме и не кога би можеле ништо не би смениле. Супер беше.

А бидејќи Зами го спомна фотографот, ние имавме случка со него од друг тип. Додека снимаше во еден момент застана блиску до невестинската маса на која гореа свеќи и човекот се запали, почна да му гори кошулата. Среќа огнот не стигна до него, отиде само кошулата. Греота човекот ама тогаш ситуацијата беше толку смешна што и тој се смееше.user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:50:28   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva



А бидејќи Зами го спомна фотографот, ние имавме случка со него од друг тип. Додека снимаше во еден момент застана блиску до невестинската маса на која гореа свеќи и човекот се запали, почна да му гори кошулата. Среќа огнот не стигна до него, отиде само кошулата. Греота човекот ама тогаш ситуацијата беше толку смешна што и тој се смееше.user posted image



лелеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:54:33   
bojanas
Единствен пропуст на којшто сите ми замеруваат е што не се сликав по маси со сите. Од друга страна имам прекрасни фотки од многу разиграни и насмеани гости и немав фотки од типот "погленди ја нежно дури седи на клупата, бакнете се и гледајте на лева страна ама не премногу лево, итн"

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 9:57:03   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva



А бидејќи Зами го спомна фотографот, ние имавме случка со него од друг тип. Додека снимаше во еден момент застана блиску до невестинската маса на која гореа свеќи и човекот се запали, почна да му гори кошулата. Среќа огнот не стигна до него, отиде само кошулата. Греота човекот ама тогаш ситуацијата беше толку смешна што и тој се смееше.user posted image



лелеuser posted image user posted image user posted image




Lele me iznasmea ova.user posted image user posted image user posted image user posted image Jaden covekuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 10:02:44   
mis.
Нашата свадба беше совршена.Нама да го заборавам келнерот кој го отвараше шампањското во ресторанот тапата удри во таванот и направи дупка а гледајќи таму шампањското го истури врз другиот келнер.Овој вториот цел беше мокар.user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 10:18:18   
mami
кај нас еден од пропустите беше фотографот, мислам тоа што ја послушавме тетка му на мм за изборот, демк тој го знаеле и супер бил, а беше катастрофа невидена и ден денес жалам што го земав. Среќа другар еден беше со апарат па има некоја добра фотка

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 12:17:26   
vezilka RR
На нашата свадба имаше повеќе ствари што испаднаа попатно не планирани, ама ниедна од нив не беше катастрофална. Тоа можеби заради тоа што и не ни испланиравме се до толку ситни детали оти не сакавме многу да се замараме со тоа, а и морам да се пофалам дека за се што испадна непредвидено јас веднаш на лице место со импровизација го средив оти сум одлична во тие работи, впрочем милион пати сум организирала различни настани. Кога ќе размислам проблеми испаѓаа и не само на денот туку и предходно, една недела пред свадба ни откажа бендот кој прв го резервирав од сите ствари оти ми беше најбитен..ама најдовме друг. Јас сабајлето не можев да си ги најдам обетките, па импровизирав, сватовите каснеа еден саат кај мене, мажле го забораи виното за во црква, па купувавме по пат и така натака..ама нема везе се ми е останатоо во убав спомен user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 14:20:46   
penelopa
На нашата свадба можам да кажам дека се се одвиваше според план бидејќи однапред определивме каде во колку саат треба да бидеме...единстевно можам да кажам дека тортата не испадна таква каква што ја замислувавме...ама добро беше вкусна а тоа е и најважно.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 16:28:42   
Палешка РР
Кога ќе се сетам, ќе ви кажам, одамна беше user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 23:51:28   
Anushka
на моите свадби имаше два пати ист пропуст:
свекрва миuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пропусти на вашата свадба
15.1.2010 23:52:18   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

на моите свадби имаше два пати ист пропуст:
свекрва миuser posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пропусти на вашата свадба
20.1.2010 14:59:22   
delfinka
kaj mene fala mu na boga bese se ok
zetot si go zemav kaj mene doma spiese,zaedno otidovme na frizer,pa zaedno si se oblekovme vo soba i na kraj pocna zurkata
a gostite gi imase od sekade,od skopje najmalce,no za sreka stignaa site navreme
samo koga se vrakaa gostite koi bea od grcija,gi zadrzale podolgo vreme na granica,no se bese pod kontrola
pak ke kazam-fala mu na boga!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пропусти на вашата свадба
18.1.2011 23:12:26   
AnnaMolly RR
Многу сум среќна што слободно можам да кажам дека на нашата свадба немаше ниеден пропуст!
Ресторанот беше полн погодок. Персоналот на највисоко ниво, сите трчаа по нас како да сме крал и кралица. Шефот на салата многу не засака мене и мм и нон стоп доаѓаше да праша дали е се во ред, дали нешто ни треба и слично.

Бендот ни го предложи самиот ресторан, ние ги слушнавме и ги ангажиравме.
Не згрешивме. Им дадовме и повеќе пари од што се договоривме.

И фото студиото беше од ресторанот, исто така невидени професионалци.

Пред една недела бевме на свадба во истиот ресторан (не знам дали смеам да го кажам името, да не испадне реклама user posted image ) и келнерите и шефот не препознаа, а се погоди и истиот фотограф, па и тој не позна, се испоздравивме со сите.

Сега здравје за крштевката и роденденот на Филип таму ќе одиме.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пропусти на вашата свадба
18.4.2011 2:12:19   
tnade
propust i toa ogromen- nemavme kamera sto ke snimese se, od doaganje na kumata do vnesuvanje na nevestata preku prag. mazot na zolva mi e kamerman i oni rekoa deka ke sredat za kamera, jas mislev deka angaziral nekoj kolega, koga kumata stigna kamera nema, prasuvam abe kamermanot kade e, koga ke dojde, i zamislete go odgovorot- se spremaat, malata spiela da stane ke dojdeat-sok me mavna-den denes mi e krivo 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пропусти на вашата свадба
18.4.2011 5:28:45   
mamicki
Odamna bese, sum zaboravila, ama za nekolku godini kje slavam srebrena svadba, i togas se kje vi raskazamuser posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пропусти на вашата свадба
18.4.2011 8:56:38   
belabela
Nasata svadba bese super se bese kako sto treba iako pred da zapocne imav strav da ne ima nekoj propust so eden zbor top iskoci se

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пропусти на вашата свадба
3.6.2011 8:59:28   
blond
Иако пред свадбата бев многу испаничена (дали ќе стасат на време да дојдат да ме земат), да не се случи нешто по пат ( бидејќи од различни градови сме со мм), како ќе поминеме назад по пат, да не случајно добијам породилни болки (дека бев при крај на 7ми месец), па потоа дали во ресторанот се ќе излезе по планираното итн итн итн.
За среќа се излезе под конец, освен тангото кое толку многу време го учевме не можевме да го изиграме бидејќи ми беше мене многу тешко (едно што фустанот ми сметаше,второ што не ја имав истата брзина на движење како порано). Ама сепак добро излезе и тоа.

Имавме и многу изненадувања (приредени од мене и мм за гостите)-јајца од препелица наместо бонбони (и тоа сите до едно беа вапцани), плех музика, огномет... Сето тоа излезе одлично.
За персоналот не можам да се пожалам, супер беа. Исто и дввајцата камермани и сликарите.

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пропусти на вашата свадба
3.6.2011 9:22:44   
Maca25
Блонд, на какави бонбони мислиш, на оние што се фрлаат во црква или оние што се даваат на гостите?!? Ваљда не сте се гаѓале со јајца од препелица во црква/матично?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пропусти на вашата свадба
3.6.2011 9:32:45   
kikitina
На нашата свадба се беше супер, освен тоа што кога ја донесоа келнерите тортата да ја исечеме не беше таа што ја порачавме user posted image . Ми идеше да им ја треснам од глава, ама ај нема назад па со таа што ја донесоа поминавме некако.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?