|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: соновник
4.12.2014 14:39:46   
Mihaela 2010
Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da euser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: соновник
4.12.2014 14:52:50   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da euser posted image user posted image

E pa ako nemas toa go sonuvas user posted image Definitivno kje da e od bremenosta user posted image
I jas sonuvav, ama bukvalno, pa si kazav ajde ne cekam potvrda od doktorot, pa vekje ne sonuvam user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: соновник
4.12.2014 14:53:14   
Ki4iko
Ноќеска јас во акционен филм влегов,user posted image , јас мноогу ретко сонувам,ама соновите ми се ептен јаки user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: соновник
4.12.2014 14:54:30   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da euser posted image user posted image

E pa ako nemas toa go sonuvas user posted image Definitivno kje da e od bremenosta user posted image
I jas sonuvav, ama bukvalno, pa si kazav ajde ne cekam potvrda od doktorot, pa vekje ne sonuvam user posted image

U pravo si,nekako se pazam radi utrogestenot sto mi go prepisaa,ama denes ako si kazat deka se e ok,ke se stavam vo akcija,pa nema smisla,sirot mm

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: соновник
7.12.2014 23:14:49   
mamicki
Sto znaci da sonuvas mrtovec, svesen si deka e mrtov i vo sonot, ama toj ti se isponasuva kako da e ziv i ti bara da mu vratis pari od nekakov nepostoecki vo realnost zaem sto ti go dal?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: соновник
7.12.2014 23:58:21   
kapina
denes duri otidov i zapaliv sveka na bogorodica. oti mozda tri cetiri pati taa nedela ja sonuvav ama zena vo crno vikaat deka e sveta petka, uste ednas mi go kaza toa koga ke me vides cela ke ostanes bremena. i posle mi vika zosto places koga znaes oti ke imas deca sto ti rekov jas i tocno e toa odamna bev odila na crkva ovde vo strumica na crkvata sveti kozma i damjan mi rekoa oti ke imam deca mi dadoa edno konce da go nosam duri ne se porodam a tamu pred da mi go dadat. toa konce se molev na site ikoni na bogorodica no konceto ne go nosev celo vreme. i sega skoro edna komsivka na majka ni me potset i zatoa konce

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: соновник
10.12.2014 13:02:40   
caciana
Nokeska sonuvav zimii ...mnogu user posted image umrev od strav..me brkaa cela vecer user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: соновник
10.12.2014 13:10:39   
Hopeful RR
Се испотресов ноќеска - сонував дека мојот мачор бил повреден и на умирање. Кога го видов во сон така легнат, се стрчав да го земам и се штрекнав така силно што не стигнав ни да плачам во сон, туку скокнав и станав од спиење. Инаку мачорот живее со моите, и сабајлево ја терав мајка ми да го разбуди и да го стисне да ми мјаукне на телефон, за да се смирам user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: соновник
10.12.2014 21:57:53   
Defne90 RR
Сношти сонував црно мало кученце и јас така му приоѓам пријателски а тоа ми се втурна ме фати за раката и почна да ме каса.Цело време се обидував да се ослободам,ама тоа како ме беше зграпчило со забите,не ми ја пушташе раката.Ептен се исплашив а и значењето кога му го прочитав после не беше воопшто убаво.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: соновник
11.12.2014 12:00:46   
scared RR
Мене како што ми кажуваше баба ми, соновите се важат и се остваруваат само ако ги сонуваш спрема вторник, петок и сабота, останатите не. Така да јас само тие сонови ги земам во предвид user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: соновник
13.2.2015 13:58:20   
tea 88
Devojki dali znaete sto znaci da sonuvas da plivas vo voda. Nekolku pati go sonuvam ovoj son ama vcera i denes ednopodrugo. Citav po sonovnici ama sekade razlicno pisuva.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: соновник
13.2.2015 15:57:29   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

Devojki dali znaete sto znaci da sonuvas da plivas vo voda. Nekolku pati go sonuvam ovoj son ama vcera i denes ednopodrugo. Citav po sonovnici ama sekade razlicno pisuva.


Теa, aкo е чистa, испливувaње oд прoблеми, aкo е нечистa, некoјa тежинa имaш, oвa се стaри тoлкувaњa, a нa нет имaш рaзлични, пoгoтoвo штo секoјa нaцијa имa свoе тoлкувaње.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: соновник
25.8.2015 0:37:04   
kapina
Jas ja soniv bogorodica imam eden molitvenik doma i na son sum go zemala da go citam i na koricata sto e na molitvenikot ima slika od bogorodica i ja snemala jas taka ocudena celata vikam ja nema bogorodica i oddednas pak se pojavi so masko dete vo racete i toa znacelo na sonovnikot videv oti ke dobieme dete sega treba uste imunoloskite ispituvanja da gi napravam i ke praveme treto ivf

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 313
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?