|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: новогодишни честитки
30.12.2009 9:37:27   
mami
Ние направивме различна за секого, со слики од нив и лука и денес одам да ги пратам...никој не очекува честитка па баш ке биде интересно кога ке ги добијат

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: новогодишни честитки
16.12.2011 22:29:38   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

дали  и какви честитки праќате  и колку?



Праќам честитки обавезно кај моите родители и блиски роднини, кај колеги и пријатели во странство, кј некои сто се поблиски се јавувам и на телефон да честитам особено Божиќ, а многу често и смс-и испраќам.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Новогодишни честитки
30.5.2012 15:45:04   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

tapa sum za pisuvanje na cestitki kako sto kaza annamoly ne sakam da pisam samo,srekna nova se najubavo,pa ajde moi rr-ki piset__e mi nekoja idea kako vie gi pisite cestitkite za vasite najmili,ako ja ima ovaa tema nekade ve molam premestete me..pozz



ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Minatata godina na eden forum na koj sum isto taka clen , imase organizirano isparkjanaje na cestitki pomegju clenovite.Dobivme eden kup cestitki so mnogu ubavi poraki.Ako slucajno gi pronajdam niz doma obavezno ke vi gi napisam porakte .Inaku i jas ne znam bas kojznae sto da napisam a i retko prakjam cestitki so isklucok na laniuser posted image .



ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

m,bas ke mi e milo i jas ednas da napaisam ubava cestitka,hehe..pozz




ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

mamicki pa ajde dajte mi ideja,kako piset_e cestitki?
ajde ne sumljam vo vas znam deka znaete...user posted image  




ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

Koga posledniot badnik dogoruva slushaj go srceto shto zboruva.Neka srekja niz zhivotot te vodi.SREKJEN
 
Во новата 2010 ти посакувам:
12 месеци среќа
52 недели забава
365 дена успех
8760 часови здравје
52600 минути уживање
3153600 секунди љубов.
Среќна Нова 2011 Година

 
 
My wishes for you in year 2011Great start for Jan,Love for Feb,Peace for march,No worries for AprilFun for May,Joy for June to Nov,Happiness for Dec,Have a lucky and wonderful 2011
 
Zelim da kod tebe tuga nikada ne zaluta, da na vrata tvoga srca prava ljubav zalupa. Da ti se u NOVOJ GODINI - ostvare sve zelje i da ne zaboravis prave prijatelje

Moze ke ti se dopadne nekoja



овие ги препишав од пепелашка од друга темаuser posted image user posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

bravo nadica..mmm..mnogu ubavi...



ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Za zal lanskite karticki ne gi najdov t.e.ne gi najdov tie sto bea so ubavi poraki ama da ne ostanam dolzna prebarav na net i pronajdov poveke poraki ama SMS poraki.
Pa ako sakate ke gi napisam ili kopiram vo celost pa mozebi nekoja ke vi se dopadni pa ke ja iskoristite za karticka (cestitka).Tie sto gi pronajdov se na srpski jazik.Pa ako sakate ke gi napiasm.user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

pisuvaj twins,ke zememe nekoja idea..pozz




ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Еве една којашто ја пишував најчесто ја пишував на честитките за Нова Година (кога праќав секаде, кога не беше во мода електронското честитање user posted image ).

Нека Новата Година биде цветна градина во која ќе цветаат сите твои желби и идеи.

Чувам честитки од поранешни години, кога ќе ги разгледам, ќе пишам уште некоја.




ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

јас вака напишав оваа година

Се што е убаво и се што се вика среќа,
Дедо Мраз нека ви подари во вреќа.
А се што е лошо и предизвикува грижи,
никогаш нека не ви се доближи!

Го најдов на интернет и баш ми звучеше интересно.




ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Se izvinuvam sto se na srpski jazik ama se nadevam deka ke vi se dopadnat i ke si najdete soodveten prevod user posted image user posted image


=Pogledaj na kalendar, prolaze dani, a meni se cini da je isto ko i lani! Nije isto, godina je nova, pa neka ti donese stotine BEZBRIZNIH SNOVA! I koliko se puta Zemlja oko Sunca okrece, toliko ti zelim USPJEHA i SRECE! Sretna Nova godina!


=Puno radosti, osmeha i veselja i nek ti se ostvari svaka želja, da ti osmeh nikad ne napusti lice. To nisu sve želje tvoje drugarice. Koliko je želja na ovoj listi ne bi stalo, zato jednostavno sretna 2011



-Zaboravi svu tugu, muku i boli, u ovoj godini samo voli, i nedozvoli da ti želje neko kvari, u ovoj godini sve ih ostvari. Sretna Nova godina!


=Sve što je dobro, što se srećom zove nek te prati od godine nove. Sve što je loše i nemir stvara neka odnese godina stara. Sretna Nova godina!



=Mnogo sreće i lijepih snova neka ti donese godina nova, a bol i tugu što vrijeme stvara nek odnese godina stara.



=Dok cestitku citas ovu i godinu cekas novu, iz mog srca primi zelju docekaj je u veselju. Nek ti je zivot pun srece i snova i nek ti je Sretna Godina Nova.


=Veju veju pahulje sneg po staklu sara dosla nova godina a odlazi stara!


=Zelim da kod tebe tuga nikada ne zaluta, da na vrata tvoga srca prava ljubav zalupa. Da ti se u NOVOJ GODINI - ostvare sve zelje i da ne zaboravis prave prijatelje.


=Zelim ti iz dobrog najbolje, iz lepog najlepse, puno zdravlja, uspeha i ljubavi. Neka ti svaki dan pocne sa osmehom traje srecom i zavrsi lepim snom! SRECNA NOVA!


=Zelim da sreca sa tobom koraca, da te prati ljubav od kamena jaca, da te ljudi vole i cene, da u zivotu ne znas za probleme i u Novoj 2011 resis sve dileme.



=Sve nevolje, patnje, borbu i slabosti ostavi za sobom. Počni od ovog sekunda da očekuješ bolje, život je kratak, ne boj se nikoga, budi hrabar i voli, jer vredimo baš onoliko koliko znamo da volimo. Od sveg srca ti želim sve najbolje u Novoj Godini!


 

=Želim ti okeane zdravlja, mora sreće i ljubavi, jezera uspeha, reke novca - i nijednu kap tuge i bola.




=DA imas zdravlja i DA imas sreće, DA se ostvare želje i manje i veće, DA zračiš vedrinom, a odbacis tugu, DA liniju života imas dugu... DA ti se snovi ostvare na javi, DA lepe misli imaš u glavi, DA ti drage osobe budu deo sna i DA ti sve u novoj godini pocinje sa DA! SRECNA NOVA!



=Lepota... Svežina... Snovi... Istina... Mašta.. Osećanja... Vera... Poverenje...
Ovo je početak nove godine!


=SREĆNA TI NOVA GODINA! Na poklon ti šaljem LJUBAV
upakovanu u ISKRENOST
sa mašnicom od BRIGE i
zapečaćenu LEPIM ŽELJAMA. Neka ti ona daje SREĆU i SIGURNOST celog života. SREĆNA NOVA GODINA ....



=Svaki trenutak u danu ima svoju vrednost. Jutro donosi NADU, poslepodne VERU, veče LJUBAV, a noć ODMOR. Nadam se da ćeš u svakom ovom trenutku uživati svakoga dana u 2010. SREĆNA TI NOVA!


=Uz miris svih ruža, uz sva svetla sveta i sve dečije osmehe želim da Ti se svi snovi ostvare… SREĆNA NOVA 2011.


=Želim ti: lepotu u januaru, ljubav u februaru, mir u martu, bezbrižnost u aprilu, zabavu u maju, uživanje od juna do novembra, sreću u decembru… Ukratko - želim ti srećnu i prelepu 2011.________________

Uste ednas se izvinuvam sto porakite se na srpski jazik.Ima uste poraki ama za sega mislam deka se dosta, se nadevam deka ako ne poveke ama barem ke vi dadat idea za pisuvanjeuser posted image user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Нека зраците на Новата 2011 Година ти го закитат патот кон иднината и нека оваа Нова Година биде година на најубавите идеали на твојата младост.

Биди храбра, вљубена, среќна и ведра во Новата Година! Дозволи срцето и ѕвездите да ти ја покажат вистинската насока во животот! Заблескај оваа 2011 Година!

Нека сонот ти стане стварност, а успехот ти биде доминантен во сите полиња од животот. Среќна Нова 2011 Година!

Кога ќе се спојат стрелките две, нека ти донесат се''''!
Секоја желба што в срце ти се кова нека ти се исполни во годината Нова.
Среќен Божиќ и Среќна Нова Година!

Ако постои нешто најубаво,
ако постои нешто најхумано,
ако постои нешто што те исполнува
со љубов и среќа
нека те следи во Новата 2011 Година
и остане вечно со тебе.






ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Нека Новата Година биде цветна градина во која ќе цветаат сите твои желби и идеи.



Јас оваа планирам да ја напишам,убаво ми звучиuser posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: Vesna31

Bravo user posted image  Ajde nekoja i za deca.Nemam ideja sto da pisam za deca mali user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Супер се честитките, ама стварно што им пишувате децата, освен среќно и безгрижно детствоuser posted image user posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Периодо кога го славиме раѓањето на една Нова Година, дава нова надеж, дека убавите работи од минатата година ќе траат, а лошите нешта нема да се повторат. Од се срце Ви посакувам секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со убави работи, здравје, љубов, радост и мир.
Среќна Нова Година и Честит Божиќ. 



ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Во новата година имајте повеќе време за себе и своите блиски, бидете исполнети со љубов и здравје и имајте прекрасни доживувања.
Нека е Среќна и бериќетна!




ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Во новата година имајте повеќе време за себе и своите блиски, бидете исполнети со љубов и здравје и имајте прекрасни доживувања.
Нека е Среќна и бериќетна!




ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

Време е за праќање новогодишни честитки.Имам за испратам на неколку дечиња ама поима немам што да пишува .Некако глупо ми е на дете да му пишам само среќна нова година :) Ајде мамички помош ,некој убав текст





< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:54:45 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Новогодишни честитки
14.12.2013 19:31:51   
Bethany
Секоја година се помалку и помалку честитки и праќам и добивам.
А баш ми е жал за тоа, ама поради други начини на комуникација се губи и како да излегува од навиките праќање новогодишни честитки.
Еве годинава планирав барем на моите и уште некои пријатели да им пратам честитка, па се надевам ќе се сетам барем да ги испратам.
За пријатели и правевме со синко таа од РР статија ТУКА , дека и тие со дечињата мали па поради нив, па мора да ги пратам деновиве.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Новогодишни честитки
14.12.2013 19:39:14   
Mihaela 2010
Jas vekje gi adresirav samo da gi pratam ...
Prakjam i lani i godinava,na brat mi ,na moive ,na zolva mi i na kumasinite
mislam deka e mnogu ubavo cuvstvoto koga ke dobies nesto po posta,jas bar kako dete mnogu se raduvav a i dosta cesto dobivav a i prakjav...
i lani dobivme nekolku cestitki ,mozam da kazam deka jas povekje se raduvavuser posted image
duri stavame vo sanduce i na komsiskive decnja sto se druzi M so niv...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Новогодишни честитки
14.12.2013 21:38:29   
Felly RR
Ние праќаме по пошта на неколку места, на наши блиски што не се во градот. На оние што ни се блиску им ги носиме ние. Ама пишуваме секоја година. И обавезно за сите дечиња од градинка. Лани направив и една честитка на компјутер со слики од Матеа, и таква им дадовме на бабите.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Новогодишни честитки
17.12.2013 22:03:59   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Лани направив и една честитка на компјутер со слики од Матеа, и таква им дадовме на бабите.

Ми даде идеја со ова, па така денес со Ј отидовме да го сликат и да направат честитка за Н. Година, па да им испратиме на баби и дедовци. Мислам дека е супер идеја, ќе се израдуваат.
И ние ќе ја имаме, и убаво е да продолжиме секоја година така, како традиција, да собираме честитки со Ј низ годините. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 17.12.2013 22:04:18 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Новогодишни честитки
18.12.2013 16:28:06   
zzaa
Ние денес си ја добивме првата честитка од тете, сега очекуваме и од бабите.
Јас уште немам пратено на никој, сакав да ја сликам со Дедо мраз па да направиме календари за бабите и да им пратам.
Бевме пред 2 дена на плоштат ама уште ги нема Дедо мразовците.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Новогодишни честитки
19.12.2013 22:56:43   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Лани направив и една честитка на компјутер со слики од Матеа, и таква им дадовме на бабите.

Ми даде идеја со ова, па така денес со Ј отидовме да го сликат и да направат честитка за Н. Година, па да им испратиме на баби и дедовци. Мислам дека е супер идеја, ќе се израдуваат.
И ние ќе ја имаме, и убаво е да продолжиме секоја година така, како традиција, да собираме честитки со Ј низ годините. user posted image

Ептен убаво изненадување за баби и дедовци е ова.И јас лани направив неколку различни и им пратив на бабите и дедовците по пошта.Што солзи радосници паднаа user posted image
Годинава веќе добивме една честитка,а јас дали повторно ќе направам или купам уште не знам

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Новогодишни честитки
5.12.2014 9:13:51   
Felly RR
Праќате ли честитки Рингерајки? Јас годинава сакам пак да ја употребам истата идеја - со некоја фотографија од М. Лани поделивме рачно изработени честитки, па годинава да биде различноuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Новогодишни честитки
5.12.2014 10:14:59   
Melanija RR
Felly RR токму утрово помисли каде да направам честитка ама и да се слика М ,немам така убава профи слика.Сакам да пратам и во странство и нормално за баби и дедовни.
Рингерајки каде низ центар во СК знаете да има избор на такви убави фото календарчиња?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Новогодишни честитки
5.12.2014 15:02:57   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Праќате ли честитки Рингерајки? Јас годинава сакам пак да ја употребам истата идеја - со некоја фотографија од М. Лани поделивме рачно изработени честитки, па годинава да биде различноuser posted image



Vakva cestitka so slika,sekoja godina dobivam Od vnuka mi.Pozadi fotografijata e potpisana so zelbi za srekna N.G.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?