|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Моќта на гласот
14.12.2009 11:48:41   
profesorica
Колку нечиј глас може да ве одбие или привлече?

Колку гласот ви е пресуден за целосен впечаток на една личност?

Кој е вашиот критериум за секси глас?

< Поракaта ја уредил Enika -- 14.12.2009 12:05:38 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 12:04:50   
Bogdancanka
Гласот никако неможе да ми биде пресуден немора човек да има нежен глас или секси за да биде добра личност.Секој човек нема нежен глас и по гласот неможам да судам.Битно ми е лугето да се добри и фини а гласот баш ме брига каков им е.За мене постапките на еден човек се пресудни.....Има луге имаат мил глас а се злобни така да не ми значи гласот и ништо не ми значи тоа.

< Поракaта ја уредил Enika -- 14.12.2009 12:05:52 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 12:08:50   
vezilka RR
па да ме одбие или привлече не може, ама може да има удел во создавањето на впечатокот и тоа само ако контактирам со личноста по телефон или го слушам на радио...а ако контактирам во живо..тогаш гласот нема никакво влијание..

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 12:12:17   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Гласот никако неможе да ми биде пресуден немора човек да има нежен глас или секси за да биде добра личност.Секој човек нема нежен глас и по гласот неможам да судам.Битно ми е лугето да се добри и фини а гласот баш ме брига каков им е.За мене постапките на еден човек се пресудни.....Има луге имаат мил глас а се злобни така да не ми значи гласот и ништо не ми значи тоа.


Потпис...какошто и надворешниот изглед не е мерило за тоа каков е човекот..така ни гласот...иако кај нас владее и она“ нежен глас на машко значи дека е хомосексуалец“user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 13:25:32   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

па да ме одбие или привлече не може, ама може да има удел во создавањето на впечатокот и тоа само ако контактирам со личноста по телефон или го слушам на радио...а ако контактирам во живо..тогаш гласот нема никакво влијание..

Потпис

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 13:33:19   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Гласот никако неможе да ми биде пресуден немора човек да има нежен глас или секси за да биде добра личност.Секој човек нема нежен глас и по гласот неможам да судам.Битно ми е лугето да се добри и фини а гласот баш ме брига каков им е.За мене постапките на еден човек се пресудни.....Има луге имаат мил глас а се злобни така да не ми значи гласот и ништо не ми значи тоа.


Потпис...какошто и надворешниот изглед не е мерило за тоа каков е човекот..така ни гласот...иако кај нас владее и она“ нежен глас на машко значи дека е хомосексуалец“user posted image


potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Моќта на гласот
14.12.2009 20:03:32   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Гласот никако неможе да ми биде пресуден немора човек да има нежен глас или секси за да биде добра личност.Секој човек нема нежен глас и по гласот неможам да судам.Битно ми е лугето да се добри и фини а гласот баш ме брига каков им е.За мене постапките на еден човек се пресудни.....Има луге имаат мил глас а се злобни така да не ми значи гласот и ништо не ми значи тоа.

Tokmu taka....user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Моќта на гласот
15.12.2009 12:55:25   
delfinka
za mene glasot ima golem udel no ne i resavacki
mnogu prijatno mi e koga za sogovornik imam licnost so melozvucen glas,na primer koga ke go cuev porano dragan b kostic na radio e kejf mi bese emisiite do kraj da gi dosledam
isto i na makedonsko radio porano navecer imase emisii za misterii i voditelot imase prekrasen glas,iskreno go slusav nego a ne temata za koja se zborese.-:))

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Моќта на гласот
22.2.2010 13:20:06   
pacuvce
Сега првпат ја гледам темава,па ми се виде интересна и решив да искоментирам...
Гласот како глас не ми значи,ама баш ништо...Ама начинот на зборување т.е лигавење и те како...Па гласот е само помошно средство преку кој ги искажувате мислите и чувствата и неговата боја е дадена од Бога...Она што повеќе ме иритира е кога гласот намерно се искривува т.е се зборува на некаков лигав начин (читај зборува како шмизла)...И тогаш имам чувство како некој да ме масира,ама не ми е убаво од масажата...user posted image user posted image user posted image Затоа,гласот нека ви биде средство да кажете свое мислење,одреден став,љубов и разбирање...Не го користете попусто...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Моќта на гласот
22.2.2010 13:23:20   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Сега првпат ја гледам темава,па ми се виде интересна и решив да искоментирам...
Гласот како глас не ми значи,ама баш ништо...Ама начинот на зборување т.е лигавење и те како...Па гласот е само помошно средство преку кој ги искажувате мислите и чувствата и неговата боја е дадена од Бога...Она што повеќе ме иритира е кога гласот намерно се искривува т.е се зборува на некаков лигав начин (читај зборува како шмизла)...И тогаш имам чувство како некој да ме масира,ама не ми е убаво од масажата...user posted image user posted image user posted image Затоа,гласот нека ви биде средство да кажете свое мислење,одреден став,љубов и разбирање...Не го користете попусто...user posted image user posted image user posted image


potpisuser posted image user posted image user posted image ,kolku samo sakav istovo da go napisam...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Моќта на гласот
22.2.2010 13:26:39   
BEBICA
Aj i ja da pisam nesto na ovaa tema.
Poradi toa sto sega zboruvam dobro srpski a srpskiot jazik e mnooogu milozvucen i koga nekoj zboruva izgleda kako da se ''ligavi''posto takov e jazikot.Mene vo pocetokot mi bese smesno no sega site moi me zezaat, vo zboruvanjeto sum bila kao nekoja fuficauser posted image user posted image user posted image user posted image koga zboruvam na srpski a jas im velam ednostavno takov e jazikot ne e trvd kako makedonskiot jazik.
jazikot kaj mene ne e presuden moze tonalitetot na glasot ako e pregrub no se zavisi i od samiot jazik.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Моќта на гласот
22.2.2010 13:26:44   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Колку нечиј глас може да ве одбие или привлече?

Колку гласот ви е пресуден за целосен впечаток на една личност?

Кој е вашиот критериум за секси глас?

profesorice,ti poseduvas moken glasuser posted image ,te gledav na bebeski prikazni....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Моќта на гласот
16.12.2010 17:28:43   
bliznaci29

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Гласот никако неможе да ми биде пресуден немора човек да има нежен глас или секси за да биде добра личност.Секој човек нема нежен глас и по гласот неможам да судам.Битно ми е лугето да се добри и фини а гласот баш ме брига каков им е.За мене постапките на еден човек се пресудни.....Има луге имаат мил глас а се злобни така да не ми значи гласот и ништо не ми значи тоа.

user posted image се согласувам

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Моќта на гласот
16.12.2010 18:14:02   
Viktori
Јас мислев моќта на гласот, како право на глас кај жената.
А секси глас, не знам. Сигурно на некој за хот лајн му е пресудна, јас не вртам 0800 user posted image




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот bliznaci29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Моќта на гласот
16.12.2010 19:10:11   
Martins mom
Можеби гласот не игра некоја улога, ама начинот на изразување кажува се’. 

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?