|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
1.12.2009 23:39:40   
Палешка РР
Море сега кога ќе му ја удриме на шетање, Париз, Лондон, Рим, па Солун на шопинг, Будимпешта на Нова Година..досега незнаевме кај ќе ги трошиме парите user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
1.12.2009 23:48:55   
ananikol
Da ti kazam Paleska  taka ke ne uplasite mnogu nas sto ziveeme nadvor od MK ke pocnime da menuvme adresi user posted image user posted image user posted image
Pa dosega nie vi idevme na gosti i na ruceci a sega ko ke pocnite vie...lele lele tesko nas...user posted image user posted image user posted image Nekoj ke mu se misli user posted image
Pa zato vie malku so usul mnogu ke gi isplasite  prijatelite i rodninite vo dijasporata user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
1.12.2009 23:52:00   
Палешка РР
Ако, ако и вие малку да видите зорт user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
2.12.2009 15:10:14   
ananikol
Ete kako se izmalerisav user posted image ,mi se javi zolvata ke dojdat za nova godina cetvorica.Moite mi bea planirani ama zolvica ne...

Ke mora sega koga ke si dojdi mm od rabota da odime da razgledame po agenciite nekoja pogolema kuka.Mislam bevme so namera zaradi user posted image  ama ova ja zabrzuva procedurata,neznam kolku nameravaat da ostanat a da se selis vo vreme koga se tuka e nezgodno a da se selime so bebusot pak tesko..ke mora sega pred  nova godina.

E paleska navistina ke vidam zort user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
2.12.2009 15:11:49   
arh_diz
Posle NG vo Milano ima ogromni popusti

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
2.12.2009 15:15:10   
ananikol
Ima i niz cela Holandija user posted image  sekako ke go prosirime stanbeniot prostor pa povelete user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
2.12.2009 15:31:16   
Mamicka3
ananikol таман ќе ти дојдат гостите па ти запни ги за селење да им се исплати идењето па да видиш друг пат дали ќе ти дојдатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
2.12.2009 15:37:23   
ananikol
E mamicke,da bea stalni gosti ajde-de ama prv pat ni idi zolvica posle dolgo vreme,posleden pat bea pred 4-5 godini pred da se preselat svekorot i svekrvata vo MK.A i togas poveke bea nivni odkolku nasi gosti,taka da nema smislauser posted image .

A ne deka ne mi tekna user posted image ,
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
8.12.2009 12:58:05   
arh_diz
Dali planitare NG da ja pominete nadvor od MK. Sega e polesno bez vizi samo trebaat pari

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
8.12.2009 13:09:43   
BILJANA_G
Planirame ovaa godina da odime vo Viena kaj tetka mi bez razlika dali e so viza ili ne

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
15.12.2009 11:03:56   
Iva
Видовте ли вчера на ТВ, ке извлекуваат 100 граѓни кои ќе аплицираат за да поминат еден ден во Париз бесплатно. Подарок од владата. Треба само да се има биометриски пасош и да си полнолетен. Аплицираш и насреќните 100 одат сабјле со авион до Париз и вечер се враќаат. Се е бесплатно. Баш убаво!user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
15.12.2009 11:38:38   
vezilka RR
и што ќе видат за еден ден во Париз..свашта

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
15.12.2009 11:42:29   
tereza
Видовте ли вчера на ТВ, ке извлекуваат 100 граѓни кои ќе аплицираат за да поминат еден ден во Париз бесплатно. Подарок од владата. Треба само да се има биометриски пасош и да си полнолетен.


ајдеее,е ова е без врска како што рече везилка што ќе направиш таму за еден ден бре,барем викенд да беше,а плус какви турканици и нервози има за лк и за пасоши,на луѓето уште  ден во Париз им фали и тоа еден,е многу се намашиле од владата навистина

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
15.12.2009 11:50:18   
Iva
Па добро ке леташ со авион, за некои и тоа е доживување (за мене на пр.),а плус со авион до Париз ти е како со кола до не знам, Охрид можеби. Така да ќе имаш едно 12 саати да прошеташ. Доста е толку, за без пари. Мене ми се допаѓа.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
15.12.2009 11:50:25   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Видовте ли вчера на ТВ, ке извлекуваат 100 граѓни кои ќе аплицираат за да поминат еден ден во Париз бесплатно. Подарок од владата. Треба само да се има биометриски пасош и да си полнолетен.



Spored mene namestena rabota. Sigurno nema da izvlecat nekoj od nekoe selo ili pak dete na nekoj rabotnik


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
20.12.2009 11:59:18   
mis.
 Соопштение за енергетска ефикасност
Во пресрет на 19 ти декември,денот кога падна визниот режим,се замолуваат граѓаните што ќе ја напуштат државата да го исклучи светлото.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

 

 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
13.1.2010 10:41:57   
niki
Ајде жени, патуваше ли некој без визи, кај бевте како си поминавте? Каков беше третманот на граница, ве измалтретираа ли?

За Грција некој сакаше коментар од мене погоре? Се додека не си го смениме името Грците со ливчиња ќе не примаат, на ливчиња печатчиња ќе ни удираат и за влез во ЕУ ќе не зезаат. Им се може на луѓето и ќе си играат со нас. И баш ги заболе ние што не ќе им одиме наши пари да трошиме имаат тие поголеми ѕверки кои оставаат пари овде. Дека ЕУ нешто ќе направи за Грците да не признаат со името наше и во тоа чисто се сомневам. Цел свет со тоа име не прифаќа иако сите официјално не не имаат признаено, но Грците се инает невиден и на тоа поле нема никогаш да попуштат. Не за џабе се одржале тие толку време и немаат ништо, никакви природни богатства, никаква индустрија, но имаат историја и истрајност и невидена пропаганда. И навистина незнам дал сме им дораснати во борбава, но вреди што сме им се спротивставиле.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
13.1.2010 10:48:19   
arh_diz
Se zboruva deka do NG bese polesno da se patuva a sega deka se zategnuvaat odnosite za bilo kade ti baraat kaj ke odis i povraten bilet . Neznam kolku e ova tocno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
13.1.2010 11:08:19   
penelopa
Јас бев за Нова Година во Загреб...на граница немаше никакви проблеми ниту гужви, ама бевме со автомобил...за назат кога се враќавме видов неколку туристички автобуси од Србија...и ништо не е променето сите патници беа надвор и еден по еден им ги проверуваат пасошите- за влев во Сло зборувам...мислам дека сега контролите им се уште по засилениuser posted image ....е а ние баш во Декември бевме во Австрија, случано сум ги заборавила пасошите...ете што ти е Европска унија не ти треба ни пасош можеш слободно да патувашuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
13.1.2010 11:17:27   
niki
 Нормално дека ќе им бидат засилени контролите, нив цел со безвизниот режим им е да привлечат туристи кои ќе оставаат пари, не им е цел да им се наполнат земјите со илегалци кои уште повеќе ќе им ја разнишаат економијата и ќе им донесат криминал кој и вака си го имаат доволно.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Нема повеке визи за ЕУ!
4.2.2010 19:50:03   
Update
Патувајте без визи user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Нема повеќе визи за ЕУ
4.2.2010 22:15:25   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Se zboruva deka do NG bese polesno da se patuva a sega deka se zategnuvaat odnosite za bilo kade ti baraat kaj ke odis i povraten bilet . Neznam kolku e ova tocno


Neznam kako e sega vo momentov no koga doagaa moite i zolvata nie ima pustivme eden vid garancija deka od toj do toj datum ke prestojuvaat kaj nas a imaa i povratni karti-taka ni bese sovetuvano i od tuka a i od agencija kade gi kupija aviobiletite.
I si dojdoa mnogu normalno bez nikakov problem.
Problemot bese na vrakanje,visokot bagaz kologrami 1kg plus e 11evra.....user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?