|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 13:50:31   
miana
Или друштвото кај нас ( сите со мали деца и бебиња ) или ние кај некој од нив...стандард

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 14:06:19   
caciana
Ovaa godina planirame odime Vo Belgrad so drustvo.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 14:12:35   
Kvisko
Или кај кумашините дома (се вселиуваат во нов стан) или кај нас дома со друштво.
Не ни се оди само за Нова Година некаде туку планираме после тоа на некоја планина на скијање да одиме.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2015 10:55:16   
bucko mal

Nie godinava trebashe za NG da idem na odmor. Poradi mojava rabota morashe da se premesti za 17 Jan. dobro samo motel sto imavme rezervirano nemavme avioski karti kupeno.
Sega ke bideme doma so decava, ke gledame da bideme budni do 12 ako ne povekeuser posted image

E, sega tuka za 25 nikoj ne raboti i ke sobereme kaj nasi prijateli na 150km od kaj nas. Taka na eden den.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2015 11:06:56   
LoveableMe RR
Толку ми се оди некаде, ама мм нема одмор, и не можеме да врземе...а башка и цените боли глава набиени насекаде, ќе чекаме подобри времињаuser posted image user posted image ...

Сега засега хотел Доминал, или во мал'та или во голем'та соба ќе бидемеuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Каде за Нова Година?
22.12.2015 12:08:54   
marchi
nie od ko imame dete nikade ne sme pojdeniuser posted image mislam vo domasna atmosvera kaj svekor mi sme 2 godini po red a kako sto gledam taka ke bide i godinava user posted image vo nekoja naredna (ili posle 10 godini) moze ke pojdeme nekade user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Каде за Нова Година?
22.12.2015 12:59:34   
Hopeful RR
Бидејќи им е прва нова година на бебињата, решивме да седиме сами по дома. Им купивме специјални Superman шпилхозни, ќе го гледаме Супермен традиционално и ќе се гушкаме, бар додека не заспијат. После ние двајца ќе се најадеме ко прасиња и чао пријатно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Каде за Нова Година?
22.12.2015 13:57:45   
deluxe
Ние годинава идеме у проводuser posted image Во ресторан во нашиот град,со друштвоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2015 0:46:09   
MamaKiki
ете дома со гушкање решивме пред некој саат user posted image
лани бебуле беше одвај 4 месеци и откако заспа се спремивме малото кај свеки го заспавме и со друштво бевме исто дома ама убаво кратко треше проводот 3 саати ама остана како спомен.. Сега поголем пак се буди како тогаш ама килажата(не можи свеки веке да го нишка доволно) и тоа како ме распознава и бара не даваат не 3 саати да исчезнеме со мажуле

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2015 9:59:03   
miana
Дома оваа година, како и 8 уназад
Со деца не се оди никаде ( барем со моиве деца ) од причина што на малото знае уште во 10 да му се приспие и да запне - домааааа, сакам домаааа!
Треба да одиме со уште два пара тука во комшии, ама децата на куп ни се неподносливи, па си решив поарно дома пред ТВ, отколку да си ги карам децата, заради тоа што другите не им текнува да си ги искараат своите и се понашаат како само они да имаат деца и само нивните да се важни... Затоа дома брате мили, најубаво ке си помиенеме...


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2015 18:25:50   
lukajana RR
И ние дома ке останеме и оваа година
Мислевме да се собираме кај моите ама сепак ке си седиме сами дома ке си гледаме телевизија си мажле .
Каде и да одиме би биле кенкави посебно малото кое бара во десет да си легне

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 23.12.2015 18:26:30 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Каде за Нова Година?
26.12.2015 10:12:29   
Defne90 RR
Годинава исто како и лани во домашна атмосфера со друштво и пријатели.Накај 12 на плоштад да ја пречекаме и после пак враќање назад на топло и продолжување со прославувањето.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Каде за Нова Година?
26.12.2015 17:43:14   
mommy_angels RR
Ех тоа се знае каде,дома под ќебенце со добро винце user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Каде за Нова Година?
26.12.2015 18:21:49   
scared RR
Јас сама дома пред тв, а мажле во Германија user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Каде за Нова Година?
26.12.2015 18:46:35   
kapina
Doma ke sme so mm ne planiram nikoj da molam da bidam vo drustvo i taka vtorata vecer ke odime negde i na 2jan na rodenden sme na vnuceto mi ke polne 3god i 3 dena slavenje samo

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 215
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?