|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Морбидно...
23.5.2009 19:24:14   
Еца
Што е за вас морбидно?

За мене на пример е морбиден законот во Шведска со кој на жената и е дозволено да абортира доколку не и се допаѓа полот на бебето.
user posted image user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Морбидно...
23.5.2009 21:16:15   
Marta
Lele do kade odat lugeto,pa ova e mislam katastrofa,i da go abortiram sopstvenoto dete zosto e masko ili zensko,gospode bozeuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Морбидно...
23.5.2009 21:18:04   
Еца
Ех Марта  ова е навистина за човек само да се чуди и да не може да се изначуди.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Морбидно...
23.5.2009 21:32:56   
mila
user posted image user posted image user posted image Што да кажам,некој не може никакво да добие а некој не го сака детето зошто ќе биде машко или женско.А што ако др.погрешат.како што и често се случуваuser posted image греотаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Морбидно...
24.5.2009 0:42:18   
biljanaM
стварно е за никаде....Бог да чува,
морбидна ми е злобата на луѓето....


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Морбидно...
24.5.2009 0:51:34   
niki
Ova e stvarno morbidno, i zamislete samo na balkanot da go ima toj zakon, kaj sto se preferira masko, bar kaj postarite generacii, nas zenite ke ne istrebat.
Toj zakon mora da e delo na nekoi okoreli mazi sovinisti, bidejki nemozam da poveruvam deka zena koja vise gi pocuvstvuvala dvizenjata ne bebusko vo meseto bi razmisluvala za polot i vo taa faza bi se odlucila na abortus.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Морбидно...
24.5.2009 10:46:19   
emce
user posted image user posted image toa li e zakon, hhhhhhhh user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Морбидно...
16.8.2009 1:33:18   
nadica
grev neviden pa toa e strasno do kade se odat zakoniveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Морбидно...
29.1.2010 21:06:23   
mami
Морбидни ми се многу работи, најново од утрово ми е целиот оној друг начин на живот во некои земји каде што децата се третират како сексуални робови а богатите европејци тоа го нарекуваат- Нова љубов..брррр

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?