|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Цитати - Мајка
6.11.2009 20:45:44   
ripce
Мислам дека нема ваква тема...
Да пишуваме цитати за мајката...

"Срцето на мајката е длабока бездна, на чие дно секогаш ќе најдете прошка." Оноре Де Балзак

"Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Цитати - Мајка
6.11.2009 20:49:21   
ripce
"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."- Софија Лорен

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Цитати - Мајка
1.8.2012 14:12:06   
zapce
"Едно мало девојче кога го прашале каде е неговиот дом одговорило, "каде што е мајката." ~Keith L. Brook

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Цитати - Мајка
9.6.2014 1:44:39   
Defne90 RR
"Од сите права на жената, најголемото е да биде мајка." -- Lin Yutang

"Една добра мајка вреди колку стотина учители." ~George Herbert

"Мајчината љубов е мир. Нема потреба да се стекне, нема потреба да се заработи." ~Erich Fromm

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Цитати - Мајка
26.11.2014 15:20:34   
caciana
user posted image
Slikava ja najdov na fb, malku e mornicava no taa e realnosta. Mnogu mi znaci. Ova e ljubovta megu majka i kerka user posted image

EDNA E MAJKA user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?