|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку сте кариеристки?
18.2.2014 22:41:58   
niki
Dragi moi zivotot me donese pred edna dilema, pa so kogo ke se sovetuvam ako ne so vas...
Vprocem od lani imav dogovor ovaa sezona da rabotam vo istiot hotel kade rabotev lani i ne ni barav nova rabota ama kaj mene obicno taka biva koga baram nema koga ne baram naogam dve
Pred dva tri dena dobiv ponuda od prijatel za rabota vo hotelot sto toj go menagira i epten mi se dopaga idejata, se raboti za povisoka kategorija hotel, pogolem, so mnogu poveke uslugi, mnogu poveke rabota, podobra organizacija, podolga sezona, baska sto vo CV iskustvoto doneseno od eden takov hotel ke mi nosi poveke poeni vo idnina
I sega prasanjeto e da bidam covek i da i ostanam lojalna na staroto rab mesto koga veke vetiv ili da go prifatam predizvikot koj mi se nudi
Kako bi postapile vie da ste vo vakva prilika

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.2.2014 22:53:00 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку сте кариеристки?
18.2.2014 23:25:27   
Bethany
go for it girl!
Jas definitivno bi odila user posted image
Nema pricina zosto bi ostanuvala na staro mesto ako ovo e nesto podobro i poveke.
Samo sigurnost te vrzuva za staro mesto, mada da na kraj kraeva nisto ne e sigurno user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 10:08:18   
sandriana RR
Ники и јас би се одлучила за ново работно место.
Поради таа зона на комфорт - сигурно раб.место, редовна (но мала) плата, лојалност и сл. с***а, досега си испиштив неколку шанси за подобра работа. А еве, веќе фирмава од нигде нијаде ни доаѓа до раб на егзистенција и работата ми е под знак прашање.
Од свое искуство, на твое место, во таа ситуација - би одбрала подобра позиција.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 11:18:10   
bucko mal
niki i jas bi te sovetuvala da go prifatish novoto rabotno mesto.
Site nie si barame i sakame podobro rabotno mesto,podobri uslovi i sekako podobra plata.
Vo vrska so lojalnosta nema sto da mu ja mislis,mislis da e obrata situacija oni bi mislele na tebeuser posted image
Jas mislam deka sekoj treba prvo za sebe licno da si misli a posle za drugite.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 11:56:35   
Tanjat7880
Niki,sega treba rabotite da gi stavish na kantar,da vidish shto dobivash I shto gubish na dvete strani.
Samo tvoe vetuvanje za postoeckata rabota nema nekoe golemo znacenje,vo razunmo daden otkazen rok oni I te kako ke se snajdat za tvoja zamena.
Za podobra pozicija I plata I red drugi benefiti treba da se borime a ne da razmisluvame,zivotot ponekogash ni dava moznost SEGA ili NIKOGASH,zatoa zgrabi se shto moze SEGA!

< Поракaта ја уредил Tanjat7880 -- 19.2.2014 11:57:38 >

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 13:49:08   
vezilka RR
И да си ветила на страрото место, и да си имала супер односи со работодавците, сите се свесни дека луѓето си бараат подобри услови и поголеми плати, и кога би им се пружило таква прилика би си отишле. Затоа разумни газди би те сватиле. А неразумни, нема зошто да ги мислиш. Такво е денешнотот време, трка за пари, секое денарче ни е важно, па уште и ако тоа место носи и поголеми бенифиции и позначајно ЦВ, нема место за двоумење.

Според мене градењето кариера е битен момент во животот на човекот, шансите треба да се искористуваат, а не да се пропуштаат, таков е животот и сите го знаат тоа. Еднаш пропуштената шанса може многу да те кошта, пари, углед, позиција и нови можни врски и патишта. Еден пат те води кон друг, а ако останеш само на стариот, никаде нема да стигнеш. Јас би калкулирала само во одредени ситуации, на пример, планирам бременост или имам мало бебе, а знам дека старото место иако со помала плати ми нуди подобри услови за паралелно мајчинсво и кариера..

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 13:53:29   
niki
Fala zenski
Odlukata vo sebe si ja donesov vednas, problem mi bese kako da im soopstam, definitivno gazdaricava mi bese najdobra dosega, takov covek nemam sretnato vo zivotot, mnogu ja cenam i pocituvam, no od dobrota ne se zivee
Inaku ne sum obvrzana so otkazaen rok bidejki vo momentot ne sum oficijalno vrabotena, von sezona sme, hotelot se renovira momentalno, a zimskite obvrski okolu hotelot gi odrabotuvam volonterski po potreba, dogovorot bese usmen i uopsten
Ovie novive se profi kaj niv se precizno jasno i glasno i do petok da donesam odluka take it or leave it, a taka se mi skockale da nemase sansi da odbijam
Denes ke im potvrdam
Mnogu sum si sreknicka ke se ubijam od rabota

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку сте кариеристки?
19.2.2014 13:58:32   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image Ајде аирлија!!

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку сте кариеристки?
20.2.2014 8:04:19   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Fala zenski
Odlukata vo sebe si ja donesov vednas, problem mi bese kako da im soopstam, definitivno gazdaricava mi bese najdobra dosega, takov covek nemam sretnato vo zivotot, mnogu ja cenam i pocituvam, no od dobrota ne se zivee
Inaku ne sum obvrzana so otkazaen rok bidejki vo momentot ne sum oficijalno vrabotena, von sezona sme, hotelot se renovira momentalno, a zimskite obvrski okolu hotelot gi odrabotuvam volonterski po potreba, dogovorot bese usmen i uopsten
Ovie novive se profi kaj niv se precizno jasno i glasno i do petok da donesam odluka take it or leave it, a taka se mi skockale da nemase sansi da odbijam
Denes ke im potvrdam
Mnogu sum si sreknicka ke se ubijam od rabota

user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку сте кариеристки?
20.2.2014 11:24:23   
bucko mal
Cestito nova rabota nikiuser posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку сте кариеристки?
20.2.2014 11:33:57   
Defne90 RR
Со среќа новата работа Никиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку сте кариеристки?
20.2.2014 22:51:47   
Bilence2
Od mene isto ...GO FOR IT...
Ke ti kazam samo...najgolemiot neuspeh e da ne probas da uspees...

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку сте кариеристки?
21.2.2014 9:52:53   
Yummy Mammy
Niki za ova ne treba da imas griza na sovest i dilemi od moralen aspekt. Sekoj si bira ona sto misli deka mu e najkorisno vo zivotot. Bez razlika kolku dobro stois so gazdaricata, dokolku ona najde nekoj podobar rabotnik a za pomalku pari, mislis deka ona ne bi te smenila?! Isto vaka kako tebe ke ja boli sovesta ama na krajot na denot ke si rece, biznis e vo prasanje, od svoj djeb ja plakam. Prijatelstvoto i rabotata ne treba da se mesaat, ne mora da rabotis tamu za da si ostanete prijatelki i ponatamu.
Samo razmisli kolku sigurna ti e novava ponuda, dali e dolgorocna, kakva e atmosferata, kolegite... toa se presudnite faktori vo slucajov.
So sreka! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?