|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мајонез?!
17.10.2011 16:33:36   
vida
Kaj mojte doma majonez imase samo za na kosa stavanje nikoj inace ne jadese pa ne jadev ni jas.E mm posto se davi u majonez pokraj nego posnav da potkasnuvam i jas ama ne koj znae kolku.Se nadevam deka sin mi barev vo toa ke se metne na mene,cel e na tato mu bre.user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мајонез?!
18.10.2011 12:12:39   
kremco
Nie i dvajcata majonez jademe vo sendvici,testenini i pomfrit ama ne kojznae kolku a toj ne saka nikako i vo nisto,makaroni samo so pavlaka saka ili bez nisto taka suvi si gi saka najmnogu,a pomfritot samo sol..user posted image user posted image neobicno za negova vozrast

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мајонез?!
18.10.2011 12:25:16   
ferdunde
Nie doma retko imame majonez...samo koga pravam ruska salata inaku nema takvo nesto vo frizider pogotovo ne vo letnite meseci nikako...znam edna koleska moja sto mnoguuuuu loso pomina od truenje so majonez....decata isto taka go jadat samo koga ke napravam ruska salata...mnoguuuuu retko na leb ednas vo godinata...vo gradinka kaj nas ne e na menito isto taka i vo skolo ne davaat.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: мајонез?!
16.11.2013 1:33:37   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Кратко и јасно: нит го јадам нит мислам да му давам


потпишувам!


i jas potpisuvam ama jas go jadam a na stefan davanje nikako! user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: мајонез?!
16.11.2013 9:30:26   
Mihaela 2010
jas si go sakam majonezot,ne preteruvam ama uz pica ili tost koga jadam si stavam,M pak koga ke vidi majonez vika za mene ne stavajuser posted image ,toa e stetno

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: мајонез?!
16.11.2013 15:33:17   
zzaa
Јас мајонез и кечап не јадам па и ретко мм купува, а на Ева не сум ни помислила да и давам, нема потреба од таква храна гледаме да се храниме здраво.

< Поракaта ја уредил zzaa -- 16.11.2013 15:34:22 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: мајонез?!
16.11.2013 17:31:38   
Felly RR
М мајонез, прв пат проба во градинка. Се зачудивме кога не кажа воспитачката дека за појадок имале мајонез.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: мајонез?!
16.11.2013 20:41:29   
Snowhite RR
И ние во градинка прв пат пробавме, а дома многу ретко купуваме иако јас сакам, ама заради него не купувам, а и кога имаме ретко вадам на маса кога сите заедно јадеме. Сепак од време навреме бара, зашто татко му па ќе го извади мајонезот на маса и тогаш сака и тој, па по малку ставаме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: мајонез?!
16.11.2013 22:26:23   
vezilka RR
Никола мајонез прв пат проба пред нњкој ден и тоа дома. Седнаа со тарко му да вечераат, јас не бев во трапезарија, и татко му фино лепо место да си намачка во кујна, тој цела тегла пред него ја шлапнал. И Никола нормално побарал, а тој па му дал место да измисли нешто. Кога ги искарав, мажле ми вика, леле па ти од еднаш што ќе му стане. И навистина, нема да му стане ништо, ама додека не почнал сам да отвара фрижидер и да си одбира, јас сама не сакам да му давам. А до тогаш се надавам да му всадм малку поинкви навики.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: мајонез?!
17.11.2013 10:28:29   
Martins mom
Проба пред некој ден...во руска салатаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: мајонез?!
21.2.2014 1:19:23   
Defne90 RR
Можам да кажам само дека М мрази мајонез и до сега има пробано еднаш и оттогаш не сака ни да го помириса.А јас искрено сум многу среќна заради тоа.Уште од мал го учам да јаде што е можно поздрава храна и донекаде се придржуваме до тоа.Е сега секако дека понекогаш се случува да конзумира таканаречена нездрава храна но не многу често.Се надевам дека и во иднина нема да сака да конзумира мајонез,тој продукт дефинитивно спаѓа во една од најнездравите продукти.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: мајонез?!
21.2.2014 23:49:26   
Snowhite RR
Сρеќа во гρадинκа го исфρлија од менито, а баш се изρадував κога пρед неκој ден учителκата ми κажа деκа тој не јадел мајонез, го јадел само лепчето, а дома знае да побаρа неκогаш, ама ептен ρетκо

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: мајонез?!
23.2.2014 18:33:45   
princessa
Doma ne probala majonez ama nitu ednas. Koga odime nadvor ponekogas ama toa znaci 3-4pati godisno kupuvame edni svezi sendvici so salata, vaeno jajce i kaskava i vnatre ima malku majonez i samo togas go jadeuser posted image . I nie retko go jademe

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: мајонез?!
17.11.2014 9:39:53   
Mila mamicka
Сакам да јадам мајонез, исто и мм. Меѓутоа, знаејќи колку е штетен, многу ретко го купуваме по дома, па го јадеме само со пици или сендвичи, или кога правиме руска салата. Син ми, досега ниту пробал, ниту изразил желба да проба, иако го има неколку пати видено во фрижидер. Додека не почне сам да се храни, ниту мислам да го давам, ниту пак го нудам. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: мајонез?!
17.11.2014 11:13:24   
bucko mal
Go upotrebuvame po doma sepak ne sme nekoj zavisnici od majonez. Go koristam za salati,sendvici,pasti...
Sepak gledam sto pomalku da stavam. Malovo nema probano I nemam namera zasega da mu davam.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: мајонез?!
17.11.2014 13:02:52   
AneLav RR
И ние не јадеме мајпонез ниту пак на децава сум им дала да пробаат. Купувам само кога правам некакви салати за гости и тогаш и ние го јадеме. Е сега да ве насмеам малку и да ви кажам дека не е штетен толку многу... Баба ми има 88 години некаде од 80 почна многу често да си јаде мајонезuser posted image . Па ете ја ништо не и е не е ни дебела ниту пак има некаков проблем со маснотии во крвта user posted image Затоа ако ви е вкусно нешто јадете си го. А на децата можете и домашен мајонез да им правите со домашни јајца ако успеете од некаде да најдете.

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 17.11.2014 13:06:12 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: мајонез?!
17.11.2014 13:12:36   
miana
Јас не јадам мајонез и од таа причина не јадем ни салати соп мајонез, совена ако повеќе е на павлака, да има некоја лаица мајонез па така. Јадам само од 7 ца мајонез user posted image
На децата не им давам мајонез, не ни бараат

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Мајонез?!
17.11.2014 13:20:14   
Felly RR
М во градинка се научи да јаде мајонез, а дома го купуваме ама не секогаш, па некогаш и дома каснува, само гледам да не е многу често, еднаш во месецот е ок.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Мајонез?!
18.11.2014 8:17:07   
deluxe
Vo posledno vreme F pocna samiot da si zema majonez od frizder.Mnogu go sakase pomesan so kecap,taa kombinacija ja narekuvase pipa(pica)Ama veke pretera,pocna skoro sekoj obrok da mu bide "pipa" .Od togas,zabraniv da se kupuva majonez I kecap,a tie sto gi imavme gi sokriv na odredeno vreme,malku da zaboravi.Sega ako nie jadime ,jadime skrisum ili koga spie F.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Мајонез?!
1.12.2014 1:20:54   
caciana
Jas go odbegnuvam majonezot poradi negovata visoka kaloricnost...I zabranuvam da im se dava na moite vnucinja bidejki se trudam da steknat navika za zdrava hrana user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мајонез?!
1.12.2014 10:13:48   
scared RR
Многу ретко јадеме мајонез, само за нова година и за родендени user posted image некогаш мм знае да купи така мало тегленце или ќесиче и го карам, вкусен е премногу, ама најнездрав е user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Мајонез?!
1.12.2014 10:19:37   
Defne90 RR
Nie doma retko kupuvame majonez vo posledno vreme.Nikoj ne go ni jade,osven jas.Mene mi e mnogu ubav ama nezdrav e pa taka go izbegnuvam.Znam ponekogas da si kupam malo teglice taka kolku od strv ama ne preteruvam so negovoto konzumiranje.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?