|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сиромаштија и многудетно семејство
16.8.2013 7:52:19   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


Ме замисли коментар погоре дека тие не знаат како да НЕ прават деца, вистина ли е дека некој не знае за тој најстар метод на контрацепција, не ми се верува...



Тие верувам дека го знаат стариот метод, ама исто така знаат дека само бог одлучува кому и колку деца ќе даде. Па затоа и не го користат.


Kako pa da neuser posted image ne znaele kako Ne se pravat deca user posted image ..mizhi asan da ti bajam.
Pa ako tolku se NE uki,ondak vishe posle 5-to dete vajda ke svata koga treba da se stopirauser posted image
Nego gi ragaat nekoi onde po planinie kaj shto nemaat nikakvi ama bash nikakvi usluvi,ama ukive idat na MASHKO(ako vo sluchaj se naredile 4,5-devojchinja) mislish golema e rabotava,panika gi faka ako nemaat MASHKO vo familija ,sinkir se raboti za PLAVA KRVuser posted image ,a kutrite dechinja nit korka leb nemaat da jadat,ama roditelive ziveat so pomislata:ej golema rabota,ke porasnat devojchinjata ,posle 15-tata godina spremni se za mazenjeuser posted image ...sramota

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сиромаштија и многудетно семејство
16.8.2013 23:26:41   
niki
100% zastita od bremenost e svesta deka pred zivotot koj go sozdavas si odgovoren
siromasnite i mnogudetni ne ja poseduvaat i niv sto i da im dades nema da im bide od pomos, bidejki sami ne znaat da si pomognat
jas na takvi voopsto i ne sakam da im pomagam, smetam deka edinstveno bezizlez mozebi moze da gi rassvesti, a se dur ima takvi koi gi sozaluvaat i im pomagaat tie ke si ostanat vo bezdnata za koja sami si se odgovorni
decinjata se navistina nevini zrtvi i ne znam kakvo resenie bi bilo najpogodno
odzemanjeto bi bila fina kazna za roditelite, no so toa ne se izbegnuva stradanjeto na decata
kako god da vrtis dupe ti e od pozadi



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 27
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?