|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како да направиме албум на РР
2.7.2013 15:16:41   
Felly RR

Сме немале ваква тема, а може на некој ќе му се најде. АнеЛав пиши ни и ти што направи.user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Јас сакав албум да си направам за така знам. Така албум се прави?


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Za album odi kaj tebe na moj ringeraja i oberi albumi pa ke ti dade opcija od kompjuter da biras slika


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе а бе да не има нешто проблем со „креирај твој прв албум“ на странава. И ветив вчера на Анамоли дека ќе ставам слики од бебушиве ама нешто не ми оди. Онаму пак на мојот профил кај што пише „додади нов албум“ во „барај“ нема ништо не можам од „му сомруте“ да влезам. Дај помогнете малку јас не сум баш лаик толку за компјутери.


Анелав, кога ќе кликнеш „Избери фотографии од дискот“ треба да ти се отвори ново прозорче, и од тука да ги најдеш фотографиите во твојот компјутер.



ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе а бе да не има нешто проблем со „креирај твој прв албум“ на странава. И ветив вчера на Анамоли дека ќе ставам слики од бебушиве ама нешто не ми оди. Онаму пак на мојот профил кај што пише „додади нов албум“ во „барај“ нема ништо не можам од „му сомруте“ да влезам. Дај помогнете малку јас не сум баш лаик толку за компјутери.


Анелав, кога ќе кликнеш „Избери фотографии од дискот“ треба да ти се отвори ново прозорче, и од тука да ги најдеш фотографиите во твојот компјутер.
Ама кога ќе стиснам „креирај твој прв албум“ ми се појавува празна страна.
Да не не може преку Мозила?





ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе а бе да не има нешто проблем со „креирај твој прв албум“ на странава. И ветив вчера на Анамоли дека ќе ставам слики од бебушиве ама нешто не ми оди. Онаму пак на мојот профил кај што пише „додади нов албум“ во „барај“ нема ништо не можам од „му сомруте“ да влезам. Дај помогнете малку јас не сум баш лаик толку за компјутери.


Анелав, кога ќе кликнеш „Избери фотографии од дискот“ треба да ти се отвори ново прозорче, и од тука да ги најдеш фотографиите во твојот компјутер.



Ама кога ќе стиснам „креирај твој прв албум“ ми се појавува празна страна.
Да не не може преку Мозила?

Би требало да може. Не знам и јас што е проблемот.user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе бе уште не можам да си направам мој албум што е работава дај нека ми каже некој има ли некаков проблем?

Одиш во Моја рингераја, па во албуми, па во направи албум. Мораш да му дадеш наслов на албумот и кликаш направи албум. Потоа треба да ти се отвори ново прзорче каде ти се појавуваат опции од каде сакаш да ги повлечеш сликите, од хард диск, од не знам каде и кога ќе кликнеш таму и ќе ги повлешеш сликите, треба да кликнеш започни процесот.


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ане лав, оди во МОЈА РИНГЕРАЈА и одбери АЛБУМИ.

Потоа:
user posted image

Потоа пополни ги полињата и клик на НАПРАВИ АЛБУМ.

user posted image

user posted image

На крај стисни ЗАПОЧНИ ПРЕНОС.
Последно ќе стиснеш сочувај (мислам така дека излегуваше)и крај.

Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?