|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што мислите за протестите во Скопје?
11.6.2013 10:11:17   
Pepelaska *
Деновиве сме сведоци на протести за повеќе работи , за законот за абортус, за црквата на плоштад и незнам уште за што.
Само не ми е јасно зошто дури сега луѓето станаа.Каде беа кога се носеа некои важни одлуки , оскапувањата на струја , храна и слично, територијалните поделби на некои делови од државата и ред други работи да не редам.
И на што личи она фрлање со јајца? Возрасни луѓе , бре.
Макар што и ова ми гледа дека е се политички изрежирано, но сепак да прашам
треба ли народот почесто да протестира и да го искажува своето незадоволство на тој начин , треба ли заедно да се каже НЕ на некои работи а не само партиски да се делиме ?

Јас сум за,за подобро утре на моето дете и нашиот живот.
Вие?

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 11.6.2013 10:28:50 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што мислите за протесите во Скопје?
11.6.2013 10:25:03   
vezilka RR
Разликата меѓу протестот за законот за абортус и оној пред оптина центар (ако мислиш на тој) е оооогромна. Првиов беше организиран од граѓанскиот сектор и затоа имаше 100 луѓе. Исто како и тие за поскапуваер на струјата, има ли гладни во Македонија, Аман и сл. Овои вториве беа организираниод политички партии и затоа ои дифолт се појавија еден тон народ кој всушност не ни знае зошто протестира, му рекле оди, и тој оди. Заклучок, нашиов народ нема граѓанска култура, единствено што може да го извади на улица е указ на лидерот на партијата. Тогаш ако треба и ќе се тепа, и со јајца че мава и се што ќе му кажат. Ама за струјата, нема да излезе, за абортус, нема да излезе, за ГТЦ сега на 14, во петок, глава давам дека нема да излезе.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што мислите за протесите во Скопје?
11.6.2013 19:11:57   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Разликата меѓу протестот за законот за абортус и оној пред оптина центар (ако мислиш на тој) е оооогромна. Првиов беше организиран од граѓанскиот сектор и затоа имаше 100 луѓе. Исто како и тие за поскапуваер на струјата, има ли гладни во Македонија, Аман и сл. Овои вториве беа организираниод политички партии и затоа ои дифолт се појавија еден тон народ кој всушност не ни знае зошто протестира, му рекле оди, и тој оди. Заклучок, нашиов народ нема граѓанска култура, единствено што може да го извади на улица е указ на лидерот на партијата. Тогаш ако треба и ќе се тепа, и со јајца че мава и се што ќе му кажат. Ама за струјата, нема да излезе, за абортус, нема да излезе, за ГТЦ сега на 14, во петок, глава давам дека нема да излезе.


Потпис

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што мислите за протесите во Скопје?
11.6.2013 20:08:27   
Gardenia
Незнам веќе што да мислам,ова преминува во лудило,се прашувам деновиве до толку ли се погазивме себеси,па ни остана ли барем малку достоинство или сето го оставивме на некои други за нивни лични цели и користи,до каде ќе ни оди вака општеството.За битни работи никаде не нема,а за тоа кога ќе ни кажат оние напуваните во фотељите во состојба сме и со родени браќа и сестри да се закрвиме само да се задоволат лидерите ццц,ми се гади искрено од ова што се случува било од која позиција да доаѓа.Како некои овци ајдееееее брррррр е така ми личат протестите,мада мислам дека овците се попаметни

< Поракaта ја уредил Gardenia -- 11.6.2013 20:09:16 >

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?