|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детско седиште за велосипед
27.5.2013 11:49:00   
vezilka RR
На ниет сме да купуваме. Немаме искуство со ова од предходно и добро ќе ми дојдат совети и препораки за марка, квалитет, на што треба да внимавам и слично. Нешто вакво..

user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 27.5.2013 11:50:05 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детско седиште за велосипед
27.5.2013 12:49:14   
Yummy Mammy
Vezilka, jas mnogu gi vozev moite na vakvo sediste, skoro isto e (naset_o samo ima plus edna racka od napred za da se drzi deteto, ama ne e strasno zasto i vo ovoj slucaj ke se drzi za sedisteto).

Kolkavo dete planiras da vozis? Zasto sedistava gi ima za pomali deca (predni) i za pogolemi (zadni). Jas go zemav zaedno so tocakot, vo Beverly najdole ima edna sportska prodavnica, ima izlozeno tocaci nadvor, nema da ja utnes. Vnatre ima i detski kacigi i nekoi drugi sitnici ako vi trebaat. (ama ova nasevo e poodamna zemeno)

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 27.5.2013 12:50:47 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детско седиште за велосипед
27.5.2013 13:12:37   
vezilka RR
Па Никола има 2,5 години.Мене ми рекоа дека се разликуваат по килажата која можат да ја поднесат и дали се монтираат на шипка или на багажник. ЈАс пошто на мојот точак немам багажник, веројатно ќе земам од тие што се монтираат на шипка.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 27.5.2013 13:13:12 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детско седиште за велосипед
27.5.2013 13:30:21   
Yummy Mammy
Bas vi e taman vozrasta za na tocak, site deca uzivaat! Blaze si vi!

A za sedistava, da, se razlikuvaat po kilazata, a toa na koj nacin se montiraat, tebe ne ti igra bitna uloga se dodeka deteto e bezbedno. Moeto e isto vakvo kako ova tvoevo na slikata i e montirano na sipkata pod sedisteto na vozacot. No, jas imam i bagaznik otpozadi, pa koga ke sedne deteto sedisteto malku nateznuva i sednuva vrz bagaznikot. Ova mi e nekako dupla bezbednost, bideki ne e sedisteto letecko vo vozduh samo na sipkata zakaceno, tuku i odozdola ima nesto sto go drzi. Ova e korisno za ponatamu koga ke potporasne i koga ke tezi poveke. No, definitivno ti treba sediste za pozadi, zasto tie za napred se za epten mali deca.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?